۱۵:۳۰ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۵۳۳۳
حوادث طبیعی

۵۶ نفر قربانی رانش زمین در میانمار شدند

رانش زمین در میانمار,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
بنا به گفته مقامات محلی، در حادثه رانش زمین که تعداد زیادی از خانه‌های روستایی در جنوب شرقی «میانمار» را مدفون کرد، دستکم ۵۶ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش فارس، یکی از مقامات میانمار امروز (دوشنبه) اعلام کرد که آمار تلفات رانش‌ زمین که دهها خانه در روستایی واقع در جنوب شرقی این کشور را مدفون کرد، به ۵۶ نفر افزایش پیدا کرده است.

بنا به گزارش شبکه آمریکایی «ای بی سی نیوز»،  روز جمعه هفته گذشته، رانش زمین، روستایی در شهر «پائونگ» را هدف قرار داد و «زائو زائو هتو» یکی از اعضای پارلمان پائونگ که اوایل هفته جاری به محل وقوع حادثه رسید، تصریح کرد که صبح امروز، سه جسد دیگر پیدا شده است و تعداد تلفات این حادثه به ۵۶ نفر افزایش یافته است.

دفتر هماهنگی امور انساندوستانه سازمان ملل نیز اعلام کرد که سیلاب‌های فصل موسمی هفته گذشته به آواره شدن بیش از هفت هزار نفر در استان «مان» میانمار منجر شده است.

از طرف دیگر، علاوه بر تخریب کامل خانه‌ها در حادثه رانش زمین در پائونگ، خانه‌های شهرهای دیگر میانمار نیز به طور کامل در این حادثه از بین رفته‌اند و جاده‌ها مسدود شده و روستاها در آب فرو رفته‌ است.

طبق گزارش سازمان مللف هفته گذشته، حدود ۱۲ هزار نفر در میانمار آواره شدند و تعداد افرادی که هم‌اکنون در پناهگاهها اسکان داده شده‌اند به بیش از ۳۸ هزار نفر رسیده است.

  • 16
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید