پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
۱۱:۳۸ - ۱۱ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۲۱۶۶
سایر اخبار حوادث

کالیفرنیا همچنان می‌سوزد؛خشم مقامات کالیفرنیا /استفاده از ۵۰۰ نیروی آتش نشان

آتش سوزی در کالیفرنیا,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز
آتش‌سوزی مهیب در بخش‌های از ایالت کالیفرنیا که از سه هفته پیش آغاز شد، از روز پنجشنبه گذشته شدت بیشتری یافته و تاکنون بیش از یکهزار هزار هکتار از اراضی ثروتمندترین ایالت آمریکا را نابود کرده است.

تارنمای خبری "سی.بی.اس نیوز" (cbsnews) امروز (شنبه) گزارش داد: تاکنون به غیر از آتش سوزی گسترده «کنکید» (Kincade Fire) که منجر به نابودی ۷۷ هزار و ۷۵۸ هکتار از اراضی شمالی کالیفرنیا شد، چهار آتش سوزی مهیب دیگر نیز طی روزهای اخیر این ایالت  از آمریکا را در برگرفته است.

بنابراین گزارش، آتش سوزی موسوم به «ماریا» (Maria Fire) که از پنجشنبه هفته گذشته آغاز شد تاکنون منجر به سوزاندن ۹ هزار و ۴۱۲ هکتار از مناطق جنوبی ایالت کالیفرنیا شده است.

آتش سوزی در کالیفرنیا,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز

آتش سوزی «ماریا» همچنین باعث شد تا مقامات محلی به تخلیه هشت هزار و ۷۰۰ نفر از ساکنان منطقه «ونچورا» (Ventura) واقع در شمال لس آنجلس اقدام کنند.

برای مهار این آتش سوزی حدود ۵۰۰ نیروی آتش نشان به کار گرفته شده است.

آتش سوزی در کالیفرنیا,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز

در همین حال آتش سوزی دیگری به نام «سابرانت» (Sobrante) که از روز گذشته (جمعه) شکل گرفت، ۳۵ هکتار از مناطق بخش «ریورساید» واقع در شرق لس آنجلس را طعمه خود کرد.

اداره آتش نشانی این منطقه اعلام کرده که علت وقوع این آتش سوزی در حال بررسی است.

دو آتش سوزی «ایزی فایر» (Easy Fire) و «هیل ساید» (Hillside Fire) که هر دوی آنها نیز در جنوب ایالت کالیفرنیا پدید آمدند، به ترتیب منجر به آتش گرفتن یکهزار و ۸۶۰ هکتار و دیگری ۶۲۸ هکتار شدند.

خشم مقامات کالیفرنیا از شرکت برق «پاسیفیک گاز اند الکتریک»

سی.بی.اس نیوز در ادامه خود افزود: «گاوین نیوسام» (Gavin Newsom) فرماندار ایالت کالیفرنیا از ضعف عملکرد شرکت "پاسیفیک گاز اند الکتریک" (Pacific Gas & Electric) بزرگترین شرکت تامین کننده برق در ایالت کالیفرنیا به شدت انتقاد کرده است.

آتش سوزی در کالیفرنیا,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز

شرکت برق «پاسیفیک گاز اند الکتریک» هفته گذشته به دلیل شدت و گسترش آتش سوزی، اقدام به قطع برق در این مناطق کرد و یک میلیون و یکصد هزار نفر را در خاموشی سراسری فرو برد.

فرماندار کالیفرنیا، مسوولان شرکت برق را به بی کفایتی در انجام وظایف متهم و مورد انتقاد قرار داده است.

سی.بی.اس نیوز گزارش داد: شرکت برق «پاسیفیک گاز اند الکتریک» پیش از این و در جریان آتش سوزی مهیب  موسوم به «کمپ فایر» (Camp Fire) که در نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی رخ داد، مسبب آن آتش سوزی شناخته شد.

در جریان آن آتش سوزی بیش از ۱۵۳ هزار هکتار از مناطق شمالی این ایالت در آتش سوخت و ۸۵ نفر از ساکنان منطقه «پارادایس» کشته شدند.

آتش سوزی «کنکید» که از ۱۴ ماه اکتبر (اول آبان ماه) آغاز شد و افزون بر نابودی ۵۸ هزار و ۴۱۵ هکتار از اراضی این ایالت آمریکا، ۱۲۳ واحد ساختمان را تخریب کرده است.

پیش از آغاز آتش سوزی مهیب "کنکید" در ایالت کالیفرنیا، شرکت های توزیع برق «پاسفیک گاز اند الکتریک» و «ساوثرن کالیفرنیا ادیسون» ۱۶ مهر ماه گذشته اعلام کردند که حدود ۸۰۰ هزار مشترک برق در نواحی مرکزی، شمالی و ساحلی این ایالت دچار قطعی برق خواهند شد.

شرکت برق «ساوثرن کالیفرنیا ادیسون» همچنین از احتمال قطع برق یکصد هزار مشترک دیگر در هشت بخش از این ایالت خبر داد.

  • 15
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش