۲۱:۲۹ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۳۰۷۷۹۵
جرم و جنایت

کلاهبرداری از طریق سامانه بام بانکی ملی

محمدعلی آدینه‌لو,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
رئیس پلیس فتای استان زنجان گفت: اخیرا سودجویان با استفاده از سامانه بام بانک ملی اقدام به کلاهبرداری از کاربران کرده‌اند.

محمدعلی آدینه‌لو امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: اخیرا افراد سودجو از طریق تماس تلفنی به بهانه برنده شدن افراد در مسابقات و جشنواره‌های مختلف با اخذ اطلاعات حساب بانکی قربانیان، اقدام به کلاهبرداری از حساب مشتریان بانکی می‌‌کنند.

رئیس پلیس فتای استان زنجان افزود: با توجه به ویژگی‌های خاص سامانه بام از جمله انتقال وجه با مبالغ بالا، دسترسی به تمام حساب‌های قربانی نزد بانک ملی و... کلاهبرداران اخیرا به استفاده از این سامانه روی آورده‌اند.

وی ادامه گفت: کلاهبرداران با استفاده از مهندسی اجتماعی با حرفه‌ای فریب‌کارانه اقدام به  اخذ اطلاعات شخصی و حساب بانکی افراد کرده و به سامانه بام حساب بانکی آنها دسترسی پیدا کرده و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب قربانیان می‌‌کنند.

رئیس پلیس فتای استان زنجان تاکید کرد: شهروندان باید در پاسخگویی به تماس‌های تلفنی که در پوشش‌های مختلف نظیر برنده شدن در قرعه‌کشی، خوش حسابی، دریافت جایزه دقت داشته باشند  و از ارائه اطلاعات شخصی و بانکی در پشت تلفن خودداری کنند.

رئیس پلیس فتای زنجان گفت: کارشناسان پلیس فتا به صورت شبانه روزی فعالیت‌های مجرمانه کلاهبرداران را زیر نظر گرفته و هموطنان در صورت مواجهه با مورد مشکوک آن را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اعلام کنند.

  • 13
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید