۱۵:۳۷ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۳۸۷۹
جرم و جنایت

پایان شوم فرار از تبعیدگاه

مرد افغانستانی که به جرم شرکت در نزاع منجر به‌ قتل از سوی دادگاه به شهرستانی دور تبعید شده بود بعد از فرار به تهران آمد و جنایتی دیگر را رقم زد.

به‌ گزارش «ایران»، صبح روز ۱۰ تیر گزارش مرگ مردی افغانستانی در یکی از بیمارستان‌های تهران از سوی مأموران کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد.

به دنبال اعلام این خبر تحقیقات آغاز و در نخستین بررسی‌ها مشخص شد که این مرد افغانستانی سه روز قبل به علت سوختگی شدید به بیمارستان منتقل شده است. وی قبل از مرگ درباره علت سوختگی اش گفته بود که از سوی هم ولایتی اش که به او ۵ میلیون تومان بدهکار بوده به آتش کشیده شده است.

بدین ترتیب هویت متهم اصلی پرونده به‌نام محمد و سه همدستش شناسایی شد. کارآگاهان با استعلام سابقه کیفری آنها دریافتند که مرد افغانستانی چند سال قبل نیز در نزاع مرگباری شرکت داشته است که منجر به قتل یک پسر ایرانی شده بود.

در آن پرونده محمد و سه همدستش دستگیر شده بودند و پس از محاکمه در دادگاه ، قاتل از سوی قضات به قصاص و محمد نیز به سه سال حبس و دو سال تبعید محکوم شده بود.همچنین مشخص شد که محمد پس از گذراندن دوران محکومیتش در زندان به تبعیدگاهش منتقل شد اما وی دو بار از تبعیدگاه فرارکرده و به تهران برگشته بود. ماجرای آتش زدن مرد افغانستانی در پارک نیز بعد از دومین فرار وی رخ داده است.با به‌دست آمدن این سرنخ، کارآگاهان دریافتند که چند روز بعد از جنایت، محمد به جرم فرار از تبعیدگاه بازداشت شده و به طور موقت در زندان قزل حصار به سر می‌برد. از آنجا که وی دو بار از تبعیدگاهش گریخته بود قضات دادگاه محل تبعیدگاه وی را تغییر داده و او را محکوم به پرداخت جریمه نقدی نیز کرده بودند.

با مشخص شدن این موضوع پس از هماهنگی‌های قضایی با بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران، متهم از زندان قزل حصار برای تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران منتقل شد.مرد افغانستانی در بررسی‌های اولیه به جرم خود اعتراف کرد و گفت: مقتول از من ۵ میلیون تومان پول می‌خواست و مدام پیغام می‌داد که پول را به او برگردانم. اما من توانایی پرداخت آن را نداشتم. روز حادثه برای چندمین بار مقتول با من در پارکی قرار گذاشت. من هم قبل از اینکه به پارک بروم مقداری بنزین تهیه کردم و داخل شیشه نوشابه‌ای ریختم و به همراه سه نفر از دوستانم به آنجا رفتیم. درگیری بالا گرفت و من بنزین را روی مقتول ریختم، قصدم آتش زدن نبود ولی این حادثه رخ داد.

تحقیقات در این رابطه از سوی بازپرس جنایی تهران درحالی ادامه دارد که فرزند مقتول و مادرش خواهان قصاص متهم هستند.

  • 11
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید