شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
۱۴:۵۵ - ۰۱ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۰۱۷۹
جرم و جنایت

کارزار یوروپل درباره خطرناک‌ترین زنان فراری تحت تعقیب 

خطرناک‌ترین زنان فراری,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
کارزار جدید پلیس اتحادیه اروپا (یوروپل) وضعیت خطرناک‌ترین زنان فراری تحت تعقیب را مشخص کرده و تاکید می‌کند که جرم جنسیت نمی‌شناسد.

به گزارش عصر ایران به نقل از یورو نیوز، طبق این گزارش در دهه‌های اخیر شمار زنانی که درگیر جرایم مختلف شده‌اند افزایش یافته است با این حال میزان رشد آن از جرایمی که مردان مرتکب می‌شوند همچنان کندتر است.

یوروپل می‌گوید: «یکی از توضیحات احتمالی [افزایش آمار] پیشرفت فن‌آوری‌ها است و از سوی دیگر هنجارهای اجتماعی زنان را از خانه خارج کرده و مشارکت آن‌ها را در بازار جرم افزایش داده است.»

این گزارش تصریح می‌کنند که محققان بررسی رفتار جنایی زنان را مهم می‌دانند تا بررسی کنند که آیا سیاست‌های تعیین شده برای کاهش جرم در بین زنان متفاوت است یا نه؟

یوروپل در یک سایت مخصوص، عکس برخی از خطرناک‌ترین زنان تحت تعقیب در سراسر قاره اروپا را منتشر کرده است.

این کارزار تلاشی برای شکستن کلیشه‌های جنسیتی درباره جرم و جنایت است و از سوی دیگر به بازداشت مجرمان فراری کمک می‌کند.

آمارهای مربوط به جرایم نشان می‌دهد که مسئول اکثر جرایم در سراسر جهان مردان هستند و مطالعات اخیر در مورد زنان درگیر در جرم و جنایت‌های سنگین نشان می‌دهد که همچنان مردان نقش اصلی را در جرایم سازمان یافته دارند.

فهرست زنان زندانی در دنیا در مقایسه با مردان نشان می‌دهد که شمار مردان زندانی طی ۲۰ سال گذشته حدود ۲۰ درصد در دنیا افزایش یافته است.

این در حالی است که این شمار در بین زنان با ۵۳ درصد افزایش روبرو بوده است. گرچه زنان بیشتر مرتکب جرایم مالی می‌شوند اما طبق آخرین مطالعات درگیری آن‌ها در جرایم دیگر نیز افزایش یافته است.

  • 17
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش