شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
۰۹:۳۱ - ۰۶ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۱۱۲۹
جرم و جنایت

سلاخی جسد پیرمرد پولدار در سطل اسیدی/ قاتل: می‌خواستیم جسد را در شبکه فاضلاب بی اندازیم که نشد

دستگیری عاملین جنایت در شرق تهران,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری عاملین جنایت در محدوده شرق تهران خبرداد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرهنگ گودرزی معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در ساعت ۲۳ مورخه ششم شهریور ماه سال جاری شهروندان طی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، پیدایش یک جسد در محدوده محلاتی به کلانتری ۱۱۰ شهدا اطلاع دادند.

بلافاصله با حضور مأمورین کلانتری در محل اعلامی و تأیید خبر اولیه، موضوع سریعاً به بازپرس ویژه قتل و کارآگاهان اداره دهم و تیم بررسی صحنه جرم مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی اطلاع داده شد.

با حضور کارآگاهان در محل، در بررسی اولیه مشخص شد جسد متعلق به یک مرد مسن بوده که صورت و سایر اعضای بدن به غیر از دست راست بوسیله اسید بطور کامل از بین رفته وفاقد هرگونه مدارک شناسایی هویتی بوده است.

جسد به دستور بازپرس کشیک ویژه قتل جهت بررسی وتعیین علت دقیق فوت به پزشکی قانونی منتقل شد.

سرهنگ گودرزی در ادامه بیان داشت: کارآگاهان در آغاز کار پلیسی خود با یک معمای پیچیده‌ی مواجه شدند و برای پیدا کردن سرنخ و کشف راز پرونده وارد تحقیقات جنایی شدند.

کارآگاهان در بررسی پرونده‌های جنایی با یک اعلام فقدانی مردی ۶۷ ساله روبرو می‌شوند که با دعوت از شاکی، وی اظهار می‌دارد: دوستم بنام کامران ۶۷ ساله ساکن محدوده یوسف آباد دو روز است مفقود شده و از او بی اطلاع هستم و از آنجایی که وی از تمکن مالی بالایی برخوردار بوده و تمامی اعضای خانواده اش در خارج از کشور زندگی می‌کنند و من بعنوان دوست صمیمی وی اعلام شکایت کردم.

کارآگاهان در اقدام بعدی با نشان دادن تصاویر جسد کشف شده، شاکی از طریق البسه متوفی موفق به شناسایی کامران می‌شود.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات از شاکی مطلع می‌شوند، فقدانی در ساعت ۷:۳۰ صبح مورخه ۴/۶/۹۸ بعداز خروج از منزلش، کیف دستی اش حاوی مدارک هویتی و چندین برگ چک بانکی اشخاص توسط یک نفر سارق کیف قاپ به سرقت رفته است.

مقتول طی تماس با دوستش (شاکی) اعلام می‌کند: حدوداً ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه شب بود که کامران با من تماس گرفت و گفت امروز صبح کیف دستی ام به سرقت رفته و شخصی ناشناس با من تماس گرفت و در میدان شهدا باهم قرار گذاشتیم که پس از گذشت نیم ساعت معطلی اعلام می‌دارد که دیگر به خانه بازمی گردم که هرچه با او تماس گرفتم تلفن همراه اش خاموش بود.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس پایتخت افزود: با بدست آمدن این اطلاعات و مشخص شدن زوایای پنهان پرونده کارآگاهان انگیزه جنایت توسط عامل یا عاملین را مالی یافتند. در شاخه دیگر از تحقیقات پلیسی در تاریخ ۲۳ شهریور ماه طی تماس رئیس بانک سامان شعبه امین حضور با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام می‌کند دو نفر جوان حدوداً ۲۶ و ۳۰ ساله با مراجعه به بانک قصد وصول چک مسدود شده به مبلغ ۳۶۰ میلیون ریال را داشته اند.

بلافاصله موضوع به کارآگاهان اداره دهم اعلام که راهی بانک مربوطه شده که در بررسی‌های اولیه مشخص شد چک مربوط به مقتول بوده که توسط سارق کیف قاپ به سرقت رفته است و در بررسی تصاویر دوربین مداربسته چهره دو نفر مرد جوان بدست آمد.

کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و با بهره گیری از روش‌های علمی کشف جرم موفق به شناسایی هویت هردو متهم پرونده به اسامی اصغر و مجید ۲۶ و ۳۰ ساله شدند که با انعکاس اطلاعات بدست آمده به مقام قضایی در تاریخ دوم آبان ماه طی دو عملیات جداگانه پلیسی همزمان هردو در محدوده محلاتی دستگیر و به اداره دهم منتقل شدند.

در تحقیقات صورت گرفته از هر دو متهم، منکر هرگونه ارتباط با مقتول شدند که کارآگاهان با ارائه مدارک و دلایل و مستندات چاره‌ای جز بیان حقیقت را نداشته و لب به اعتراف گشودند و پرده از راز این جنایت برداشتند.

اصغر در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: من به واسطه یکی از اقوام دوری که در بازار مغازه دار است و با مقتول رابطه کاری داشت، از وضعیت مالی خوب مقتول مطلع شدم و به اتفاق دوستم مجید نقشه سرقت از مقتول را کشیدیم و یکی از دوستانمان بنام شاهین با دریافت مبلغ یک میلیون تومان کیف مقتول را روز حادثه سرقت کرد و تحویل ما داد که با مقتول تماس گرفتیم و قرار تحویل کیف را در میدان شهدا گذاشتیم و وقتی وی را شناسایی کردیم مجید با خودروی ۲۰۶ به او مراجعه کرد و گفت شما مدارکتان را گم کرده اید و وقتی مقتول تایید می‌کند به او می‌گوید: منتظر باش دوستم برایتان می‌آورد که پس از گذشت نیم ساعت وی را زیر نظر گرفتیم و متوجه شدیم که شماره پلاک خودرو را برداشته است.

سپس نقشه‌ی خود را عملی کرده و او را در بین مسیر بعنوان مسافر سوار کردیم که شروع کرد به درد ودل کردن و از نحوه سرقت کیفش به ما گفت، که خودرو را نگه داشتم و اصغر از صندلی جلو پیاده و در کنار مقتول در صندلی عقب نشست.

اصغر به مقتول گفت کیف دستی و مدارک پیش ما هست و باید ۲۰۰ میلیون تومان پول بدهی تا آن را بدهیم و مقتول مقاومت کرد و گفت یک ریال هم به شما نمی‌دهم که وی را به منزل ویلایی و خالی از سکنه مجید بردیم و دوباره مقتول را تهدید کردیم که با مقاومت او روبرو شدیم و از آنجایی که شماره پلاک خودرو را برداشته بود با تهیه طناب وی را خفه کرده و به قتل رساندیم.

برای آنکه هویت وی شناسایی نشود جسد را در داخل سطل زباله انداختیم و اسیدی که تهیه کرده بودیم بر روی صورت و بدن وی ریختیم و جسد را به بیرون از محل جنایت منتقل کردیم.

قصد داشتیم جسد را از دریچه فاضلاب به داخل آن بیاندازیم که نشد و جسد را به همان صورت رها کردیم.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: باتوجه به دستگیری عاملین جنایت با انگیزه مالی و اعتراف صریح به قتل هردو متهم از سوی بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی و دستگیری همدست فراریشان در اختیار کارآگاهان اداره دهم هستند.

  • 10
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش