چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۰:۵۵ - ۱۱ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۲۱۵۳
جرم و جنایت

گزارشی از عملیات ضربتی ۲۴ ساعته نیروهای انتظامی

پلیس دزدان را از «پستوهای سیاه» بیرون کشید

عباس صارمی ساداتی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
عملیات غافلگیرانه و ضربتی ۲۴ ساعته پلیس مشهد برای مقابله با سرقت و زورگیری که توان اطلاعاتی و تخصصی خادمان انتظامی را به نمایش گذاشت در حالی بسیاری از دزدان حرفه ای و سابقه دار را از پستوهای سیاه بیرون کشید که لوازم و اموال سرقتی زیادی نیز کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی مشهد در حاشیه این عملیات مشترک و گسترده کلانتری های مشهد که طی ۲۴ ساعت انجام شد در گفت وگویی به خراسان گفت: همان طور که به اهالی سرزمین خورشید وعده دادیم، مبارزه با سرقت و زورگیری از اولویت های اصلی پلیس مشهد است که با دستور و تاکیدات قاطع سردار محمدکاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) روند عملیاتی گسترده ای به خود گرفته است و فرزندان سبزپوش ایران زمین، به طور شبانه روزی عملیات های انتظامی را در شاخه‌های مختلف اطلاعاتی و پلیسی در مشهد ادامه می دهند که مردم در جریان گوشه ای از اخبار این گونه عملیات ها قرار گرفته اند.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: در راستای ادامه مبارزه با جرایمی که موجب نارضایتی شهروندان شده است، پلیس مشهد پس از یک هفته بررسی های اطلاعاتی درباره «لانه ها و پستوهای سیاه دزدان» عملیات هماهنگ و ضربتی ۲۴ ساعته را در دستور کار قرار داد که در این عملیات تعدادی از مجرمان حرفه ای به دام افتادند.

زورگیرها در مخمصه رمز گوشی

«کلیددار امنیت مشهد» با قدردانی از حمایت‌های بی دریغ رئیس پلیس خراسان رضوی برای تقویت گشت های انتظامی به ماجرای دستگیری سه زورگیر شوکر به دست در منطقه الهیه مشهد اشاره کرد و گفت: نیروهای گشت نامحسوس کلانتری الهیه به سه موتورسوار نقابدار در بولوار آزاده مظنون شدند که با پلاک خمیده موتورسیکلت در پی یافتن طعمه ای برای زورگیری بودند.

وی اضافه کرد: با توجه به این که نیروهای گشت و تجسس در خط مقدم مبارزه با سرقت قرار دارند و هر موضوع مشکوکی را باشم پلیسی دنبال می کنند، به تعقیب نامحسوس نقابداران موتوسوار پرداختند و از حرکات و رفتارهای نامتعارف آنان دریافتند که سه جوان مذکور قصد زورگیری دارند.

 سرهنگ صارمی تصریح کرد: بعد از ۱۵ دقیقه تعقیب و مراقبت ناگهان سه جوان مذکور در خیابان آزاده ۲۰ و به بهانه ای دو نوجوان را با حالتی هجومی متوقف کردند که از باشگاه ورزشی خارج شده بودند.

به همین دلیل نیروهای گشت از کوچه مقابل وارد آزاده ۲۰ شدند و زمانی که روبه روی موتورسواران قرار گرفتند نور چراغ را به چشمان آن ها انداختند. یکی از آنان که متوجه حضور پلیس شده بود، شوکری را که برای زورگیری در دست می فشرد به داخل پیاده‌رو پرت کرد و قصد فرار داشتند که حلقه های قانون بر دستانشان گره خورد!

مقام ارشد انتظامی مشهد خاطرنشان کرد: در بازرسی از سه جوان مذکور چندین دستگاه گوشی همراه کشف شد که در بازجویی ها مدعی شدند گوشی ها به بستگانشان تعلق دارد اما «رمز» هیچ کدام از گوشی ها را نتوانستند باز کنند و در مخمصه عجیبی افتادند.

وی گفت: این متهمان با نظارت مستقیم سرهنگ توفیق حاجی زاده (رئیس کلانتری الهیه) در حالی در دایره تجسس مورد بازجویی‌های تخصصی قرار گرفتند، که چهار گوشی از جیب های یکی از متهمان کشف شد. در بررسی های بیشتر تصویر یکی از متهمان که سلاح وینچستر را به دست گرفته و در باغ عکس یادگاری انداخته بود نیز مورد توجه پلیس قرار گرفته است.

انفجار در پستوی سارقان

سرهنگ عباس صارمی ساداتی درباره ماجرای انفجار روز گذشته در یکی از «لانه های سیاه» نیز گفت: هنوز عملیات پلیسی در مناطق مختلف شهر ادامه داشت که ناگهان صدای انفجار در یکی از پاتوق های تحت نظر، نیروهای کلانتری طبرسی شمالی را به محل حادثه کشاند. بررسی های مقدماتی نشان می داد که انفجار کپسول گاز در پاتوق مذکور به آتش سوزی منجر شده است.

وی افزود: با توجه به این که این «لانه سیاه» از قبل توسط نیروهای اطلاعاتی شناسایی شده بود، بلافاصله گروهی از ماموران انتظامی عازم بولوار طبرسی شمالی شدند و به امداد رسانی به مصدومان پرداختند. رئیس پلیس مشهد ادامه داد: با همکاری صمیمانه نیروهای امدادی و آتش نشانی، دو مصدوم ۳۰ ساله درحالی به مرکز درمانی انتقال یافتند که در بازرسی از محل سه دستگاه تلویزیون و دو دستگاه گوشی همراه سرقتی به همراه قیچی آهن بری بزرگ کشف شد. همچنین تحقیقات پلیسی مشخص کرد: مصدومان این حادثه دارای سوابق متعدد سرقت و نگهداری سلاح ومهمات و مواد مخدر هستند که بررسی های بیشتر در این باره ادامه دارد.

۱۲ فقره گوشی یک دزد

سرهنگ عباس صارمی ساداتی همچنین به دستگیری گوشی قاپ ۲۲ ساله توسط نیروهای کلانتری خواجه ربیع به فرماندهی سرهنگ صاحبکار (رئیس کلانتری خواجه ربیع) اشاره کرد و گفت: در این عملیات ضربتی، ماموران انتظامی جوان گوشی قاپی را به دام انداختند که از مدتی قبل تحت تعقیب نیروهای تجسس بود. این سارق ۲۲ ساله به بهانه تماس ضروری و با استفاده از عواطف و  احساسات شهروندان، گوشی آن ها را می گرفت و در یک فرصت مناسب بعد از دور شدن از طعمه، هنگام مکالمه صوری فرار می کرد. وی گفت: این متهم تاکنون به ارتکاب ۱۲ فقره سرقت با همین شیوه اعتراف کرده است که تحقیقات بیشتر توسط نیروهای زبده تجسس برای کشف سرقت های احتمالی دیگر وی آغاز شده است.

دستگیری دزدان خودرو

این مقام انتظامی همچنین به دستگیری سارق خودرو در این عملیات ضربتی نیز اشاره کرد و افزود: ماموران کلانتری گلشهر دزدی را سوار بر خودروی سرقتی دستگیر کردند که در بازرسی از مخفیگاه وی، مقادیر زیادی مدارک مربوط به مال باختگان کشف شد.

وی گفت: بررسی ها نشان داد: سارق دستگیر شده دارای هشت فقره سابقه سرقت در چند کلانتری مشهد است که تاکنون شش تن از شاکیان وی را شناسایی کرده اند.  فرمانده انتظامی مشهد از دستگیری چهار سارق خودرو و اموال داخلی خودروها توسط ماموران قاسم آباد مشهد خبر داد.  سرهنگ صارمی در پایان با اشاره به دستگیری چندین سارق حرفه ای دیگر توسط نیروهای زبده کلانتری آبکوه هم گفت: تحقیقات درباره سرقت های احتمالی دیگر متهمان دستگیر شده در این عملیات هماهنگ همچنان ادامه دارد.

عباس صارمی ساداتی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

سجادپور

  • 13
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
کارلو آنچلوتی بیوگرافی استاد فوتبال کارلو آنچلوتی و تاکتیک های او

تاریخ تولد: ۱۰ ژوئن ۱۹۵۹

محل تولد: رجیولو، ایتالیا

حرفه: فوتبالیست سابق، سرمربی

پست: هافبک

باشگاه کنونی: رئال مادرید

قد: ۱ متر و ۷۹ سانتی متر

ادامه
آناهیتا افشار بیوگرافی آناهیتا افشار، بازیگر سینما، تلویزون و تئاتر (+ تصاویر)

چکیده بیوگرافی آناهیتا افشار

نام کامل: آناهیتا افشار

تاریخ تولد: ۷ مرداد ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: لیسانس نقاشی

ادامه
غلامرضا تختی زندگینامه جهان پهلوان، غلامرضا تختی و ماجرای مرگ او

تاریخ تولد: ۵ شهریور ۱۳۰۹

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، کارمند راه‌آهن

حزب سیاسی: جبهه ملی ایران

درگذشت: ۱۷ دی ۱۳۴۶

آرامگاه: گورستان ابن‌بابویه، شهر ری

ادامه
ویژه سرپوش