پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
۱۵:۲۳ - ۲۱ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۴۷۱۸
جرم و جنایت

مرگ زن شوهركش قبل از افشای راز جنایت

قاتل,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
زن جوان كه همسرش را در حمام خانه به قتل رسانده بود، قبل از افشای راز جنایت به خاطر ابتلا به سرطان جان باخت.

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از سحرگاه ۲۲ تیرامسال و به دنبال گزارش كشف جسدی در یك قطعه زمین در شهرك وحدت در دستور كار كارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی و تشخیص هویت پلیس آگاهی فردیس استان البرز قرار گرفت.

در تحقیقات مقدماتی مشخص شد، جسد متعلق به مرد میانسالی است كه آثار سوختگی روی بدنش وجود دارد. مقتول در محل دیگری با ضربه‌های چاقو مجروح و سپس جسدش به آنجا منتقل شده و به آتش كشیده شده بود.

پس از بررسی صحنه قتل، جسد به پزشكی قانونی منتقل شد كه پزشك جنایی با معاینه جسد اعلام كرد مقتول ابتدا با ضربه چاقو مجروح و سپس با وسیله‌ای مانند طناب خفه شده است.  كارآگاهان برای شناسایی هویت مقتول اقدام به بررسی پرونده افراد فقدانی كردند، اما هویت هیچ‌كدام با مقتول شباهت نداشت. تحقیقات در این رابطه ادامه داشت تا این‌كه دختری با مراجعه به پلیس آگاهی فردیس از ناپدید شدن پدرش خبر داد. او به ماموران گفت: پدرم به نام احمد ۲۰ تیر امسال از خانه‌مان خارج شد و دیگر بازنگشت. در این مدت تلفن همراهش هم خاموش است و به او دسترسی نداریم.

با بررسی این شكایت مشخص شد مشخصات این مرد با مقتول مطابقت دارد. جسد هم دو روز بعد از ناپدید شدن این مرد كشف شده بود. پس از هماهنگی قضایی، خانواده مرد ناپدید شده برای آزمایش دی‌ان‌ای به پزشكی قانونی معرفی شدند اما آنها با ادعای این‌كه جسد متعلق به پدر خانواده نیست از رفتن به پزشكی قانونی خودداری كردند.

با گذشت دو سال از كشف جسد، خانواده احمد اردیبهشت امسال با مراجعه به پزشكی قانونی آزمایش  دی‌ان‌ای  را دادند كه مشخص شد جسد متعلق به احمد بوده است.

پس از شناسایی هویت مقتول، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد. كارآگاهان تحقیقات را روی بستگان و دوستان مقتول متمركز كرده و ۵۲ ماه بعد از جنایت ردپای یكی از دوستان مقتول در این پرونده به‌دست آمد و دستگیر شد. متهم در تحقیقات منكر اطلاع از جنایت شد اما در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: از دوستان نزدیك مقتول هستم. روز حادثه همسر احمد سراسیمه و هراسان با من تماس گرفت و خواست خود را به خانه آنها برسانم. سریع راهی خانه‌شان در شهرك وحدت شدم. وقتی وارد خانه شدم، شهلا گریه می‌كرد و با جسد غرق در خون احمد در حمام روبه‌رو شدم. شهلا وقتی آرام شد، ادعا كرد با شوهرش درگیر شده و ابتدا او را با ضربه چاقو مجروح كرده و بعد خفه‌اش كرده است. از او خواستم كه خودش را تسلیم كند اما قبول نكرد و از من خواست جسد را به بیرون منتقل كرده و در محلی خلوت رها كنم. با كمك هم جسد را در خودروی پرایدم گذاشته و به زمینی در حوالی شهرك وحدت برده و آتش زدیم.

سرهنگ بیژن جنتی، رئیس پلیس فردیس با اعلام این خبر گفت: پس از اعترافات این مرد و تحقیقات درباره آن مشخص شد همسر مقتول دو ساعت بعد از قتل به‌خاطر ابتلا به بیماری سرطان جان باخته بود. بررسی‌های كارآگاهان درباره ادعای تنها متهم پرونده ادامه دارد.

  • 14
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش