سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
۱۱:۴۰ - ۲۳ دي ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۰۰۵۶۰۶
جرم و جنایت

سرقت در نقش مدیر رستوران

مرد جوان در نقش مدیر یک رستوران، دست به سرقت وسایل داخل رستوران زد و گریخت. ۱۰ اردیبهشت امسال پرونده ای از سوی صاحب یک رستوران با موضوع سرقت وسایل رستوران توسط کلانتری ۱۲۷ نارمک برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران ارسال شد.

مرد جوان با حضور در پایگاه چهارم اظهار کرد، اسفند سال گذشته مدیریت رستوران را به یکی از دوستانم به نام«مسعود ۳۵ ساله» سپردم. ولی روز ۷ اردیبهشت امسال متوجه شدم تعداد زیادی از اموال داخل رستورانم شامل؛ سماور زغالی مسی، آمپلی فایر، چند باکس تنباکو، دستگاه اسپرسوساز و... به ارزش سه میلیارد ریال از داخل رستوران سرقت شده است .

کارآگاهان پس از اظهارات شاکی به منظور بررسی صحت و سقم قضیه به محل رستوران اعزام شدند و در بازدید مشخص شد، هیچ گونه آثار تخریبی روی درها و پنجره های رستوران وجود نداشت. محیط و محل ساختمان رستوران در جایی قرار داشت که امکان ورود سارق از بیرون به داخل آن وجود نداشت.

صاحب رستوران بار دیگر هدف تحقیق قرار گرفت و گفت: مسعود از دوستانم بود ولی بعد از این که متوجه شدم سرقت رخ داده رستوران را ترک کرد و از وی نشانی ندارم.

یکی از کارگران که توسط مسعود برای کار در رستوران معرفی شده بود به کارآگاهان اعلام کرد: چند شب قبل از وقوع سرقت، مسعود به من دستور دادکه آخر شب دوربین ها را قطع کنم و همان شب دوربین های رستوران را قطع کردم و راهی خانه شدم.

دستگیری متهم

بدین ترتیب دستگیری مسعود در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت اما جا و مکان مناسبی از وی به دست نیامد تا این که در گام بعدی مشخص شد متهم یک خودروی پراید دارد و با هماهنگی های قضایی دستور توقیف خودروی وی صادر شد و در نهایت متهم در حالی که سوار بر خودرواش بود روز ۱۳ آبان توسط ماموران کلانتری ۱۴۷گلبرگ دستگیر و خودروی وی توقیف شد.

مسعود در اعترافاتش گفت: زمانی که کارگران خواب بودند و دوربین ها خاموش بود، وسایل داخل رستوران را سرقت کردم و به خانه مجردی ام در شهر پردیس بردم.

همین کافی بود تا تیمی از ماموران به مخفیگاه متهم بروند و در بازرسی از خانه وسایل سرقتی رستوران و همچنین تعدادی لباس و تجهیزات نظامی و مقادیر زیادی لوازم تحریر و عروسک های نو، لوازم یدکی خودرو و... به دست آوردند. با توجه به دستگیری سارق و کشف اموال سرقتی، متهم با صدور قرار قانونی از سوی شعبه یکم دادیاری دادسرای ناحیه ۱۵ تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

neo.khorasannews.com
  • 9
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش