جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
۱۰:۵۷ - ۲۴ دي ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۰۰۵۸۵۹
جرم و جنایت

نجات پسر عاشق پیشه از مجازات مرگ

پسر جوان که به خاطر دختر مورد علاقه‌اش دوست خود را با چاقو کشته و به قصاص محکوم شده بود، در حالی که با چوبه‌دار یک قدم فاصله داشت توانست از اولیای دم رضایت گرفته و از مرگ نجات یابد، صبح دیروز این متهم از زندان به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز انتقال یافت و از نظر جنبه عمومی و اعمال ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی محاکمه شد.

رسیدگی به این پرونده از چهار سال قبل به‌دنبال درگیری خونین در کرج بین دو پسر جوان شروع شد.

عامل جنایت که از محل حادثه گریخته بود مدتی بعد دستگیر شد. وی پس از بازجویی به قتل عمد اعتراف کرد و گفت: چند ماه قبل متوجه شدم دوستم با دختر مورد علاقه‌ام به‌ نام سمیرا رابطه دارد وهمین قضیه باعث شد با او درگیر شوم و با چاقویی که همراهم بود ناخواسته او را کشتم. فرید ۲۹ ساله پس از محاکمه در دادگاه کیفری یک استان البرز به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شد اما درحالی که یک قدم با چوبه دار فاصله داشت خانواده‌اش توانستند با جلب رضایت اولیای دم او را از قصاص نجات دهند. صبح دیروز این متهم از زندان به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز منتقل شد و از نظر جنبه عمومی و اعمال ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی تحت محاکمه قرار گرفت.

متهم در دفاع از خودش گفت: اتهامم را قبول دارم اما ناخواسته و از روی عصبانیت با هم درگیر شدیم و این ماجرای تلخ اتفاق افتاد.

الان چهار سال است که در زندان هستم و تقاضای عفو و بخشش دارم. پس از پایان اظهارات متهم قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.

iran-newspaper.com
  • 16
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش