۱۲:۵۱ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۱۰۴۴۰۴
جرم و جنایت

درخواست قصاص برای برادر به جرم قتل پدر

کیفرخواست مرد میانسال به اتهام قتل پدرش درحالی صادر گردید که دو خواهرش خواستار قصاص وی شدند.

به گزارش ایران، ساعت ۸ شب، آخرین روز شهریور ماه فوت مرد ۸۰ ساله ای در بیمارستان شهدای تجریش به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد. به دنبال اعلام این خبر، تحقیقات به فرمان بازپرس جنایی پایتخت شروع و در بررسی های صورت گرفته، این احتمال مطرح شد که دلیل فوت مرد کهنسال به نام خسرو، درگیری و برخورد جسم سخت با سرش بوده و کشته شده است.

در تحقیق از خانواده خسرو، همسر مقتول گفت:پسرم شاهین مقیم کانادا است. روز اتفاق شاهین با پدرش بر سر ارث و میراث دعوایش شد. جر و بحث بین آن دو بالا گرفت که یک دفعه شاهین به طرف همسرم حمله ور شده و او را مورد ضرب و شتم قرار داد و از آنجایی که من نمی توانستم کاری کنم، فورا رفتم و سرایدار را برای کمک صدا زدم ولی زمانی که برگشتم همسرم بی هوش روی زمین افتاده و از شاهین هم خبری نبود. فورا با اورژانس تماس گرفتم. وی را به بیمارستان منتقل کردیم ولی دو روز بعد همسرم فوت کرد.

با بدست امدن این اطلاعات و شناسایی عامل قتل، فرمان دستگیری شاهین از طرف بازپرس پرونده صادر شد.کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به دستگیری متهم در منطقه جنت آباد شدند.

او در بازجویی های انجام شده به مأموران گفت:من و پدرم چند سالی است بر سر مسائل مالی اختلاف شدید داریم حتی او یک آپارتمانی که در محدوده خیابان فرشته داشتیم و سه دانگ آن سهم من بود را فروخت و پولی هم به من نداد. روز حادثه با پدرم در خصوص این مسئله صحبت می کردیم که یک دفعه شروع به ناسزاگویی کرد و چون سن اش بالا بود من هیچ عکس العملی نشان ندادم. تا این که او با عصایی که در دست داشت بر سر من زد، خیلی عصبانی شدم و دیگر نفهمیدم چه کار می کنم.

شروع به کتک زدن او کردم و در یک آن دیدم روی زمین افتاد. صورتش خونی شده بود از خوف فرار کردم و چند روزی در منزل یکی از دوستانم پنهان شدم که در آخر دستگیر شدم.با اقرار شاهین به جنایت به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران او به بازسازی صحنه قتل پرداخت. در ادامه تحقیقات دو دختر مقتول بعنوان اولیای دم به دادسرای جنایی رفته و خواستار قصاص برادرشان شدند. به این ترتیب بازپرس محمد تقی شعبانی به اتهام قتل عمد، کیفرخواست پرونده را صادر کرد.

  • 12
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید