جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
۱۲:۵۶ - ۲۲ آذر ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۹۰۶۱۰۴
حوادث جاده ای، ریلی و هوایی

رئیس پلیس راه خوزستان:

انحراف به چپ خودروی روبه‌رو دلیل واژگونی 'اتوبوس راهیان نور' بود

رئیس پلیس راه خوزستان با اشاره به حادثه اتوبوس راهیان نور دانش‌آموزان البرزی در محور سوسنگرد – هویزه گفت: در مسیر سوسنگرد نواقصی وجود دارد ولی تنها دلیل تصادف روز گذشته سرعت غیر مجاز وانت تویوتا بوده است.

سرهنگ رضا دولتشاهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره حادثه تصادف روز گذشته اتوبوس حامل دانش‌آموزان استان البرز در محور کمربندی سوسنگرد، اظهار کرد: طبق بررسی‌ها مشخص شد که این حادثه به دلیل عدم ایمنی جاده رخ نداده بلکه سرعت غیرمجاز وانت تویوتا و انحراف به چپ این خودرو در مسیر روبه‌رو دلیل واژگونی اتوبوس راهیان نور بوده است.

 

وی با بیان اینکه سالیانه حدود پنج میلیون نفر در قالب کاروان‌های راهیان نور در مسیرهای خوزستان تردد می‌کنند، افزود: در سال‌های گذشته جاده‌های سوسنگرد به چذابه دوطرفه بود و با مشکلاتی در این مسیرها مواجه بودیم ولی با توجه به اقداماتی که در اربعین امسال در این جاده‌ها انجام شد، مسیر اهواز به چذابه دوبانده شده ولی همچنان خلاءهایی در این مسیر وجود دارد.

 

رئیس پلیس راه خوزستان ادامه داد: متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات کار این مسیر تا اربعین به پایان نرسید و نیمه‌کاره رها شد ولی طبق صحبت‌هایی که شده، احتمالا این جاده تکمیل می‌شود.

 

دولتشاهی با اشاره به برخی نواقص جاده سوسنگرد، عنوان کرد: این مسیر نواقصی از جمله عدم آسفالت و نداشتن علائم مناسب دارد و محل تصادف روز گذشته  اتوبوس راهیان نور دانش‌آموزان نیز در مسیری بوده که این نواقص را داشته ولی هیچ کدام از این عوامل موجب تصادف روز گذشته نبوده است.

 

وی بیان کرد: درست است که در این جاده نقص راه وجود دارد ولی با توجه به اینکه شعاع دید کامل بوده و  زمان تصادف در روز و روشنایی بوده تنها دلیل تصادف دیروز انحراف خودور روبه‌رو بوده است.

 

رئیس پلیس راه خوزستان بیان کرد: قطعا جاده‌ در کاهش میزان تصادفات یکی از عوامل تاثیرگذار است ولی تا زمانی که نتوانیم عوامل انسانی را کنترل کنیم همچنان شاهد تصادفات مرگبار خواهیم بود.

 

 

  • 17
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش