۲۳:۴۸ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۸۰۱۰۰۰۰۶
حوادث جاده ای، ریلی و هوایی

از ۲۵ اسفند تاکنون؛

پنج نفر در جاده های اصفهان جان باختند

تصادف درجاده های اصفهان,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث
فرمانده پلیس راه استان اصفهان گفت: از ابتدای شروع مسافرت های نوروزی از ۲۵ اسفند تاکنون پنج نفر در جاده های این استان جان باختند.

سرهنگ حسین پورقیصری در گفت و گو با ایرنا افزود : از این آمار سه نفر در حوزه استحفاظی نایین، یک نفر در حوزه استحفاظی خور و بیابانک و یک نفر نیز در حوزه استحفاظی فلاورجان بر اثر تصادف و سوانح رانندگی جان خود را از دست داده اند.

 

وی با اشاره به اینکه این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است، تصریح کرد: از ۲۵ تا ۲۹ اسفند سال گذشته چهار نفر در جاده های استان بر اثر تصادف و سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند که در مدت مشابه، امسال این آمار یک نفر افزایش یافته است.

 

فرمانده پلیس راه استان اصفهان محورهای پرترافیک این استان را مسیرهای « قم - کاشان - اصفهان»،« اصفهان - شیراز » و « اصفهان - شهرکرد » اعلام کرد.

 

سرهنگ پورقیصری به ایجاد ایستگاههای امنیت و سلامت در جاده های این استان که امروز با حضور استاندار اصفهان افتتاح شد اشاره کرد و گفت: امسال ۱۲ ایستگاه به شمار این ایستگاهها اضافه شده است.

وی تعداد ایستگاههای امنیت و سلامت در جاده های این استان در سال گذشته را ۳۰ ایستگاه اعلام کرد و افزود: به دلیل اینکه بیشترین حوادث رانندگی در آزادراه کاشان - اصفهان اتفاق افتاده است ۱۲ ایستگاه از شمار ایستگاههای ایجاد شده در محورهای مواصلاتی این استان در آزاد راه یاد شده تعبیه و ایجاد شد.

 

فرمانده پلیس راه استان اصفهان با بیان اینکه مسیر حرکت نیز جزء سفر است، گفت: رانندگان باید به این موضوع توجه کنند که از مسیر سفر نیز لذت ببرند و برای رسیدن به مقصد عجله نکنند زیرا همه لذت سفر در مقصد خلاصه نمی شود.

 

وی ادامه داد: با این رویکرد فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان اقدام به توسعه ایستگاههای امنیت و سلامت در جاده های این استان کرده است تا رانندگان با توقف در این ایستگاهها از مسیر حرکت به سمت مقصد لذت ببرند و خستگی خود را برطرف کنند.

 

۴۵ ایستگاه امنیت و سلامت روز چهارشنبه در آخرین روز سال ۱۳۹۷ بصورت همزمان با حضور استاندار اصفهان و فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از مدیران این استان در جاده های این استان

راه اندازی شد.

 

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه است که بدلیل موقعیت خاص آن در مرکز و به عنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.

 

استان اصفهان دارای ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.

 

۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در تعطیلات نوروزی امسال به استان اصفهان سفر کردند که مسئولان امر پیش بینی می کنند در ایام نوروز سال ۹۸ این رقم به بیش از سه میلیون نفر افزایش یابد.

 

 

  • 10
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.8 stars from 13 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید