یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
۱۰:۵۴ - ۱۱ آذر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۹۰۱۹۷۸
حوادث جاده ای، ریلی و هوایی

پزشکی قانونی اعلام کرد؛

رشد ۱۵ درصدی تلفات حوادث رانندگی در مهر ماه امسال

تلفات حوادث رانندگی در مهر ماه 98,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث
طبق اعلام سازمان پزشکی قانونی، در مهر ماه سال جاری یکهزار و ۶۷۰ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل۱۵.۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور،​در مهر ماه سال جاری یکهزار و ۶۷۰ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات یکهزار و ۴۴۷ نفر بود، ۱۵.۴ درصد افزایش یافته است. از کل تلفات مهر ماه امسال یکهزار و ۲۹۵ نفر مرد و ۳۷۵ نفر زن بودند.

در این مدت استان های خوزستان با ۱۲۵، تهران با ۱۲۱ و فارس با ۱۰۷ بیشترین و استان های اردبیل با ۲۰، گلستان و چهار محال و بختیاری هر کدام با ۲۳ و کهگیلویه و بویراحمد با ۲۴ فوتی کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته اند.

در این مدت یکهزار و ۱۳۱ نفر در مسیرهای برون شهری، ۳۸۷ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۲۲ نفر در مسیرهای روستایی، شش نفر در راه های اختصاصی و ۲۴ نفر نیز در سایر مسیرها جان خود را از دست داده اند.

در مهر ماه امسال همچنین ۳۲ هزار و ۸۰۸ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۲۳ هزار و ۷۶۵ نفر مرد و نه هزار و ۴۳ نفر زن بودند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶.۴ درصد افزایش یافته است.

مرگ بیش از ۱۱ هزار نفر در تصادفات هفت ماهه

در هفت ماهه سال جاری آمار تلفات حوادث رانندگی با رشد ۲.۱ درصدی مواجه بوده، در این مدت ۲۲ هزار و ۲۸ نفر نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند. این رقم در مدت مشابه سال قبل، ده هزار و ۷۹۹ نفر بوده است.

از کل تلفات تصادفات هفت ماهه، هشت هزار و ۵۷۸ نفر مرد و و دو هزار و۴۵۰ نفر زن بودند. بیشترین تلفات هفت ماهه امسال مربوط به استان های فارس با ۸۵۰، خراسان رضوی با ۷۷۸ و تهران با ۷۷۷ مورد و کمترین آن با ۱۱۳ نفر مربوط به ایلام، ۱۴۹ نفر استان چهارمحال و بختیاری و ۱۵۵ فوتی مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد بوده است.

در این مدت ۲۲۷ هزار و ۸۳۶ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهشی جزئی داشته است

  • 16
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش