دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
۱۵:۵۷ - ۲۳ مهر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۷۰۵۷۰۱
اخبار افغانستان

دبیرکل ناتو:‌ طالبان باید به صلح پایدار متعهد باشد

ینس استولتنبرگ,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
"ینس استولتنبرگ"‌،‌ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) گفت، گروه طالبان باید در پای میز مذاکره نشان دهد که به دادن امتیازات واقعی تمایل دارد و به صلح پایدار متعهد است.

به گزارش ایرنا و به نقل از شبکه طلوع، استولتنبرگ گفت، در این مقطع،‌ طالبان به جای پایان دادن به خشونت، به آن دامن می زند و این نشان دهنده تعهد نداشتن به صلحی پایدار و شاهدی دال بر ضرورت تضمین های قاطعانه و معتبر برای توافقنامه آتی صلح است. در صورتی که گروه طالبان در پای میز مذاکرات به دادن امتیازات واقعی تمایل نشان دهد، این ائتلاف نظامی از شروع دوباره مذاکرات صلح بین آمریکا و طالبان استقبال می کند.

وی افزود، ناتو همچنان به تبدیل نشدن دوباره افغانستان به مامن تروریست های بین المللی متعهد است و به همین خاطر، احتمالا شروطی برای صلح پایدار می گذارد.

دبیرکل ناتو خاطر نشان کرد:‌ دستاوردهای نیروها و مردان و زنان افغان و نیز استفاده مردم افغانستان از حق دمکراتیک شان برای رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تحسین می کنم.

چهارمین دور انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، ۶ مهر برگزار شد و نتیجه آن تا کنون اعلام نشده است.  طبق اعلام کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نتیجه انتخابات ۲۷ مهر اعلام می شود.

  • 14
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش