پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
۱۸:۲۱ - ۰۹ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۶۱۹
اخبار افغانستان

حمله راکتی به بازاری در هلمند افغانستان/ ۲۳ نفر کشته شدند

حمله راکتی به یک بازار دام در هلمند افغانستان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
در حمله راکتی به یک بازار دام در هلمند افغانستان دست کم ۲۳ نفر کشته شدند.

طبق اعلام مقام های دولت افغانستان و طالبان، یک بازار فروش دام در ولایت هلمند این کشور امروز، دوشنبه هدف حمله راکتی قرار گرفت که در نتیجه آن حداقل ۲۳ غیرنظامی کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، هم طالبان و هم دولت افغانستان یکدیگر را از بابت وقوع این حمله که علیه یک دوشنبه بازار مخصوص فروش دام در منطقه "سنگین" واقع در ایالت هلمند صورت گرفت، مقصر دانستند. در این محل صدها روستایی از مناطق مجاور به هدف فروش دام هایی نظیر گوسفند و بز تجمع کرده بودند.

یک سخنگوی والی هلمند گفت: چند راکت شلیک شده از سوی شبه نظامیان طالبان در نزدیکی این بازار فرود آمد که در نتیجه آن ۲۳ غیرنظامی من جمله کودکان کشته شدند.

قاری یوسف احمدی، یک سخنگوی طالبان هم گفت: این ارتش افغانستان بوده که چندین خمپاره به سوی خانه های غیرنظامیان و همچنین بازار دام ذکر شده شلیک کرده که در نتیجه آن ده ها روستایی کشته شدند.

بعضی اهالی استان هلمند افغانستان که از پایگاه های تحت کنترل طالبان است، گفتند، این حمله راکتی در زمان زمان وقوع درگیری های شدید میان شبه نظامیان طالبان و نیروهای امنیتی دولت افغانستان در مناطق مسکونی پیرامون بازار مذکور رخ داد.

حمله راکتی به یک بازار دام در هلمند افغانستان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

  • 16
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش