۱۵:۱۳ - ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۱۰۳۷۶۰
شهری و روستایی

اعطا، سخنگوی شورای شهر:

صدور پروانه ساخت‌وساز در ۶۲ باغ واقعیت ندارد / گروهی معدود از منتقدین شورا، صلاح خود را در خلاف واقع گویی به مردم دیدند

علی اعطا,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
سخنگوی شورای شهر تهران با تاکید براینکه شورا مجوزی برای ساخت و ساز در همه این ۶۲ باغ صادر نکرده است، گفت: این مصوبه می گوید شهرداری از میان چند صد پرونده برج باغی که توسط شورا متوقف شده است، صرفا این ۶۲ پرونده را بررسی کند و آنهایی را که دارای ارزش های تاریخی و طبیعی هستند را هم مستثنا کند و با مالکین آنها وارد توافق به منظور جبران عدم النفع آنها بشود.

به گزارش جماران، به نقل از شهر نوشت، علی اعطا روز سه‌شنبه از مرکز ارتباطات شهرداری تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار شهرنوشت در واکنش به برخی از اظهار نظر‌ها درباره صدور مجوز ساخت و ساز در ۶۲ باغ پایتخت اظهار کرد: مدیریت شهری مانند اتوبوسی است که در مسیری در حال حرکت است، وقتی تصمیم به تغییر جهت می‌گیرد؛ مسلما به زمان نیاز دارد تا بتواند بچرخد و تغییر جهت دهد. موضوع ۶۲ پرونده از تبعات این تغییر جهت و از عوارض لغو مصوبه برج باغ است. 

 

سخنگوی شورای شهر تهران افزود: ساخت و ساز در باغات تهران یک رویه عمومی چندین ساله بود که شورای شهر تهران تصمیم گرفت این رویه را تغییر دهد. این تغییر رویه زمان می برد، به سرعت میسر نیست و وقتی برای اصلاح دست به جراحی می زنیم، برای مدتی با تبعات و عوارض این جراحی مواجه هستیم.

 

وی با اشاره به لغو مصوبه برج‌ باغ در اسفند ماه سال ۹۶ عنوان کرد: پس از لغو مصوبه برج باغ، جز موارد انگشت شمار تخلف، هیچ پروانه ای برای برج باغ صادر نشد. اگر مصوبه برج باغ را لغو نکرده بودیم در همین یک سال حداقل ۵۰۰ الی ۶۰۰ پرونده برج باغ به جریان می‌افتاد، اما از اسفند ۹۶ به بعد رویه را تغییر داده ایم. آنچه امروز به عنوان ۶۲ پرونده، مبنای برای برخی اظهارنظرهای غیردقیق شده است، بخشی از چندصد پرونده جاری در قبل از لغو برج باغ در اسفند ۹۶ است.

 

اعطا با بیان اینکه در زمان لغو مصوبه برج‌ باغ در سال ۹۶ تعداد قابل توجهی پرونده در جریان بود، گفت: اگر شهرداری تهران را مکلف به عدم صدور پروانه می‌کردیم، ممکن بود اصل مصوبه لغو برج باغ در معرض خطر ابطال قرار گیرد. اگر چنین می شد، همین افرادی که به عملکرد فعلی انتقاد می کنند، از شورا به دلیل فقدان دوراندیشی انتقاد می کردند. 

 

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه مصوبه شورا به معنای صدور پروانه و اجازه ساخت و ساز در همه ۶۲ باغ نیست، عنوان کرد: در این مصوبه آمده است شهرداری می‌تواند صرفا این ۶۲ پرونده را بررسی کند تا اگر حائز ارزش های ویژه تاریخی نبودند، حائز ارزش‌های ویژه اکولوژیک نبودند و پرداخت کلیه عوارض آنها مربوط به بعد از لغو مصوبه نبود، در صورت عدم توافق با مالکان برای صرف نظر از ساخت و ساز، پروانه ساخت به آنها داده شود. این عدد ۶۲، صرفا بیان کننده تعداد پرونده هایی است که می تواند مورد بررسی قرار بگیرد. 

 

وی ادامه داد: ما باور داریم این میزان از حساسیت نسبت به باغ های تهران که در فضای اجتماعی وجود دارد، قابل ستایش است و اطمینان بخش. شهروندان باید سوال کنند و ما موظفیم پاسخ بگوییم و اقناع کنیم. اما در این میان، معدود افرادی از منتقدین شورا، صلاح خود را در این دیدند که به مردم اطلاعات خلاف واقع بدهند تا دستاوردهای شورای پنجم در زمینه حفاظت از باغات را یکسره زیر سوال ببرند.

 

سخنگوی شورای شهر تهران تصریح کرد: بعضا اظهارنظرهایی وجود داشت که نشان می داد برخی افراد بسیار مدعی و پیشتاز در تخطئه شورای پنجم، حتی یک بار هم مصوبه ای را که نقد می کنند، نخوانده‌اند. اگر هم خوانده‌اند، صلاح خود را در خلاف واقع گویی دیده اند. 

 

اعطا با بیان اینکه فضای ملتهب اسفند ماه فرصت مناسبی برای بیان این توضیحات نبود، گفت: برای اولین بار به صراحت می‌گویم این مطلب، به این صورت که شورا مجوز صدور پروانه در ۶۲ باغ را صادر کرده، حرفی خلاف واقع است. 

 

وی با اشاره به اینکه لغو برج باغ در اسفند ماه سال ۹۶ به معنای لغو مصوبه شورای دوم است، اضافه کرد: دقت کنیم که لغو مصوبه برج باغ، مترادف با لغو ضابطه برج باغ نیست. مصوبه برج باغ را شورا لغو کرده است اما ضابطه برج باغ، همچنان در طرح جامع تهران باقی است. آنچه دستاورد ما در لغو مصوبه برج باغ را آسیب پذیر می کند، وجود ضابطه برج باغ در پیوست شماره ۳ طرح جامع تهران است که هنوز اصلاح نشده است و باید در شورایعالی شهرسازی و معماری ایران اصلاح شود. پیشنهاد شورای شهر تهران برای اصلاح پیوست شماره ۳ طرح جامع به منظور اصلاح ضابطه برج باغ به شورایعالی ارسال شده است.

 

  • 12
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.6 stars from 13 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
سوگل طهماسبی,بیوگرافی سوگل طهماسبی,عکسهای سوگل طهماسبی بیوگرافی سوگل طهماسبی + مصاحبه و علت ازدواج نکردنش

نام کامل: سوگل طهماسبی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ 

محل تولد: اهواز

پیشه :بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

ادامه
شیدا یوسفی,بیوگرافی شیدا یوسفی,عکس‌های شیدا یوسفی بیوگرافی شیدا یوسفی، بازیگر نقش نگین در 'ممنوعه'

نام کامل: شیدا یوسفی

تاریخ تولد: ۲۰ آذر ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

فعالیت: بازیگر، دستیار کارگردان و منشی صحنه

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
محسن ابراهیم‌ زاده,بیوگرافی محسن ابراهیم‌ زاده,عکس‌های محسن ابراهیم‌ زاده بیوگرافی محسن ابراهیم‌ زاده + عکس‌های فوق العاده جذاب از او

نام کامل: محسن ابراهیم‌زاده

تاریخ تولد: ۱۷ شهریور ۱۳۶۶

محل تولد: تربت حیدریه

تحصیلات: دیپلم

پیشه: خواننده و آهنگساز و ترانه سرا

سبک: پاپ

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید