۱۰:۵۱ - ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۱۰۵۶۲۷
شهری و روستایی

اماکن مسقف و سیستم سرمایشی برای سیل‌زدگان تامین شود

امداد رسانی به سیل زدگان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

اهواز مرحله سوم هجوم سیلاب را پشت سر گذاشت و روند کاهشی دبی کارون آغاز شده است. هنوز هم برخی بی‌اخلاقی‌ها در فضای مجازی موجبات نگرانی مردم اهواز را فراهم می‌کند که مسئولان امر اطمینان داده‌اند بارندگی‌های پیش‌بینی شده تاثیری بر سیلاب ندارد. البته در میان این بداخلاقی‌ها مهروزی‌های مردم همچنان ادامه دارد و وسایل مورد نیاز سیل‌زدگان برای آنها ارسال می‌شود.

 

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان اینکه مرحله سوم هجوم سیلاب که سیلاب دشت بود را پشت سر گذاشتیم، گفت: روند کاهشی دبی رودخانه کارون نیز آغاز شده است.

 

علیرضا عالی پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: روز گذشته یک نفر پیامی که با کدهای مخصوص این سازمان از طریق شبکه‌های بیسیم در خصوص انجام عملیات و آماده‌باش به نیروهای سازمان ارسال شده را ضبط کرده و فایل را در فضای مجازی منتشر کرده است. انتشار این فایل در فضای مجازی موجب شده مردم نگران شوند.

 

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به پیش‌بینی بارندگی در روزهای آینده گفت: اساسا بارندگی‌های اهواز تاثیری بر سیلاب ندارند و آنچه در این زمینه تاثیرگذار است بالادست سدها است که جهت مدیریت بارندگی‌ها به اندازه کافی ظرفیت‌سازی پشت سدها انجام شده است. همچنین هر آنچه بارندگی داشته باشیم دبی و خروجی سدها تغییر محسوسی نخواهند داشت.

 

عالی پور بیان کرد: خاکریز سیل بند ملاشیه به فاصله چند کیلومتر از کانال سلمان جهت حفاظت بافت مسکونی احداث شده بود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. روز گذشته سیل‌بند ملاشیه شکسته نشده و تنها آب حدود ۱۵ کیلومتر از جداره کانال سلمان را شسته و وارد مزارع کشاورزی شد.

 

وی ادامه داد: به دلیل اینکه این منطقه زمین کشاورزی و حالت تپه‌ای دارد و به دلیل ورود آب امکان تردد وجود نداشت حدود ۳۰ هزار کیسه خاک به گروه‌های مردمی و جهادی رسانده و این جداره کانال سلمان بسته شد که اکنون عملیات استحکام بخشی آن در حال انجام است.

 

ارسال کمک‌های غیرنقدی کارگروه مد و لباس کشور برای سیل‌زدگان خوزستان

امداد رسانی به سیل زدگان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت جامعه طراحان پوشاک کشور، کمک‌های غیرنقدی خود را به استان خوزستان ارسال کردند.

 

کارشناس کارگروه مد و لباس اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اعلام این خبر، گفت: این کارگروه چهارمین محموله کمک‌های خود به استان‌های سیل‌زده و نخستین سری کمک‌ها به استان خوزستان را ارسال کرده‌اند که این اقلام روز پنج‌شنبه (۲۹ فروردین ۱۳۹۸) به خوزستان می‌رسند.

 

وی در خصوص توزیع این اقلام، افزود: ۱۲۰۰ قلم کالای مورد نیاز سیل‌زدگان ارسال شده است که با همکاری طراحان و فعالان حوزه مد و لباس استان، دسته‌بندی و توزیع خواهند شد.

 

درخور ذکر این که فعالان فرهنگی و هنرمندان استان نیز با تشکیل چند گروه به جمع‌آوری کمک‌ برای سیل‌زدگان اقدام کرده‌اند و با تشکیل کاروان مهر و حضور در مناطق سیل‌زده، اقلام جمع‌آوری شده را توزیع می‌کنند.

 

مشکلات سیل زدگان را فراموش نکنیم

امداد رسانی به سیل زدگان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

رئیس قوه قضاییه امروز در سفر خود به خوزستان ضمن بازدید از مناطق سیل زده با تاکید بر این‌که در این سفر مشکلات مردم سیل زده استان را مورد بررسی خواهد داد اهداف این سفر استانی را تشریح کرد.

 

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در بدو ورود به استان خوزستان، در فرودگاه اهواز اهداف دومین سفر استانی خود را تشریح کرد و با اشاره به در دستور کار بودن سفرهای استانی، تصریح کرد: اولویت این سفر را به استان خوزستان اختصاص دادیم تا علاوه بر دیدار با مردم و مسئولان، نسبت به مسائل سیل و اقداماتی که انجام شده نیز بررسی‌های لازم را انجام دهیم.

 

وی با قدردانی از زحمات امدادگران، مسئولان، نیروهای مسلح و کسانی که در این زمینه ایفای نقش داشتند، بیان کرد: ان‌شاءالله گام بعدی که آبادانی و جبران خسارات است، نیز برداشته شود.

 

رئیس قوه قضاییه بر لزوم آسیب شناسی تاکید کرد و یادآور شد: بخش سوم که باید همه مدیران و مردم عزیز کمک کنند، مسئله آسیبب شناسی است و نباید مشکلاتی که در این رابطه پیش آمد، فراموش کنیم.باید آسیب شناسی انجام شود که بعد از این وقتی باران رحمت الهی بر سرزمین ما نازل شود، شاهد بروز مشکلات اینچنینی نباشیم.

 

نیروی جوان منشاء برکات و سرمایه عظیم کشور هستند

وی با اشاره یه اینکه روشنفکری، هدایت جامعه به سمت فرهنگ غربی نیست، عنوان کرد: روشنفکر کسی است که نیاز جامعه را شناخته و رصد کند و نفوذ دشمن و بدخواهان را هشدار دهد تا ارزش های دین حفظ شوند؛ شهدای ما اینچنین خود را سپر بلا کردند.

 

رئیسی امروز ( ۲۹ فروردین ماه) در دیدار با خانواده معظم شهدا و عشایر و مسئولان استان خوزستان که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: امروز در جمع خانواده‌ها، مردان و زنانی هستیم که خاطرات بسیاری از ایستادگی و رشادت ،مقاومت و دفاع از ارزش‌های کشور دارند.

 

وی افزود: خوزستان یادآور دوران دفاع مقدس، رشادت و شجاعت در برابر توطئه های دشمنان است؛ مردم و اقوام با بصیرت و هوشیاری از ارزش های انقلاب اسلامی پاسداری کردند.

 

رئیسی ادامه داد: در جلسات متعدد موضوع پرداخت خسارت سیل زدگان مطرح و باید پرداخت شود تا خاطره تاخیر یا عدم پرداخت خسارت های سال ۹۵ تکرار نشود.

 

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: در کنار تلخی های سیل و مخاطراتی که برای زندگی و کسب و کار مردم به وجود آورده است زیبایی هایی نظیر انسجام کمک و همیاری به مردم سیل زده به چشم می خورد؛ جوانان این مرز و بوم، ارتشیان، سپاهیان، بسیجیان، همه نیروهای دولتی و نهادهای مردمی و عشایر غیور نمایشی از همکاری و همدلی و جلوه های زیبایی در امداد و نجات را به تصویر کشیدند.

 

رئیس قوه قضائیه گفت: امیدوارم بتوانیم مرحله جبران خسارت ها را نیز به خوبی پشت سر بگذاریم و زمین های کشاورزی بهبود یابند و مردم به زندگی های عادی خود باز گردند.

 

وی رعایت ضوابط اکوسیستم طبیعت را مهم دانست و گفت: آنچه مهم است مدیریت آب، خاک، هوا، فضا و محیط است که باید علاوه بر شناخت از این پدیده ها پیش بینی ها و پیشگیری های لازم از وقوع حوادث انجام شود.

 

رئیسی با بیان اینکه مدیریت آب و خاک در خوزستان قابل بررسی است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز بر مدیریت پدیده های طبیعی تاکید دارند.

 

وی با بیان اینکه نزولات آسمانی در همه جا منشا برکات است، افزود: باید جهت بهره برداری از سیل تلاش کرد و با اجرای قوانین الهی تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

 

وی با اشاره یه اینکه روشنفکری، هدایت جامعه به سمت فرهنگ غربی نیست، عنوان کرد: روشنفکر کسی است که نیاز جامعه را شناخته و رصد کند و نفوذ دشمن و بدخواهان را هشدار دهد تا ارزش های دین حفظ شوند؛ شهدای ما اینچنین خود را سپر بلا کردند.

 

 

رئیس قوه قضائیه به دلیل مخالفت دشمن با ایستادگی مردم و عشایر غیور خوزستان اشاره و خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه مردم خوزستان اجازه نخواهد داد دشمن حتی به یک وجب از این خاک و ارزش های الهی دست اندازی کند.

 

 

رئیسی در ادامه گفت: امروز مردم ما می دانند که در این کشور سرمایه های مادی و معنوی بسیاری دارند و این نیروی متراکم جوان که سرمایه عظیم کشور است میتواند منشا بسیاری از برکات و گره گشایی ها در زندگی مردم باشد.

 

 

وی با اشاره به اینکه سدها یکی از قوانین الهی برای جلوگیری از بروز سیل هستند، بیان کرد: همه مدیران باید دقت کنند تا راهکاری پیدا کنند تا دوباره شاهد چنین حوادثی نباشیم و از برکات و نزولات آسمانی بهرهمند شویم و از آفات آن در امان باشیم.

 

 

وی در پایان گفت: در ابتدا باید کسانیکه دغدغه آب و خاک و محیط زیست را دارند آسیب ها را شناخته و سپس در مسیر آسیب زدایی حرکت کنند و مردم را در جریان اقدامات خود قرار دهند زیرا مردم بهترین اقدام کنندگان و گره گشایان هستند.

 

اماکن مسقف و سیستم سرمایشی برای سیل زدگان تامین شود

امداد رسانی به سیل زدگان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به نزدیک شدن فصل گرما بر لزوم جابجایی سیل زدگان به مکان های مسقف و تامین سیستم سرمایشی تاکید کرد.

 

سید محمد علی موسوی جزایری امروز (۲۹ فروردین ماه) در دیدار رئیس قوه قضاییه با خانواده معظم شهدا، عشایر و مسئولین استان خوزستان در خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: سفر آقای رئیسی جهت بازدید از مناطق سیل زده، دیدار، مصاحبت با مردم متاثر از سیل، دیدار با عشایر غیور و حضور در جلسات دیگر از جمله برنامه های رئیس قوه قضائیه در خوزستان است.

 

 

وی افزود: آنچه مهم است توجه به جبران خسارت های کشاورزان است که با تاکید مقام معظم رهبری و تعهد دولت انجام خواهد شد.

 

 

موسوی جزایری تصریح کرد: سیل مشتمل برکات زیادی برای ما است از جمله پر آب شدن تالاب های شادگان و هور العظیم که نباید ناشکری کرد.

 

 

نماینده ولی فقیه در خوزستان تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به شروع فصل گرمای مهلک در خوزستان باید به اسکان سیل زدگان در اماکن مسقف و تامین سیستم سرمایشی توجه و اقدام کرد تا از صدمات جانی و سلامت به واسطه گرما جلوگیری کرد.

 

 

وی ادامه داد: باید برای اسکان سیل زدگان تدبیری اندیشید و منازلی که قابلیت تعمیر دارند بازسازی و مسکن هایی که قابل بازسازی نیستند احداث شوند.

 

 

جزایری با اشاره به اعلام آمادگی مردم در سطح کشور برای کمک به مردم سیل‌زده خوزستان بیان کرد: کسانی از طرف رهبر معظم انقلاب و آیت‌الله سیستانی، بنیاد مستضعفان، مراکز بزرگ اقتصادی پتروشیمی و وزارت نفت برای کمک به مردم آسیب دیده آماده همکاری هستند.

 

رئیسی: سیل خوزستان باید آسیب‌شناسی شود

امداد رسانی به سیل زدگان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

ریس قوه قضائیه گفت: آسیب‌شناسی سیلاب در خوزستان باید انجام شود و دستگاه قضائی نیز در شناخت آسیب‌ها همکاری لازم را خواهد داشت.

 

رئیسی در دیدار با اعضای شورای قضائی و قضات دادگستری خوزستان که امروز (۲۹ فروردین ماه) در اهواز برگزار شد، با تبریک ایام اعیاد شعبانیه به ویژه نیمه شعبان سالروز ولادت حضرت حجّت بقیه الله اظهار کرد: از همه خدمتگزاران قوه قضاییه در استان خوزستان تقدیر و تشکر می‌کنم. امیدوارم همه تلاش های آنها نزد خداوند با اجر و پاداش الهی همراه باشد.به همه امدادگرانی که به سیل زدگان کمک کردند خسته نباشید می گوییم.

 

 

وی با تاکید بر مدیریت آب و خاک گفت: در این سفرها یک انسجام، صفا، صمیمیت، تلاش و خدمت و همچنین بودن همه اقوام و گویش ها در کنار یکدیگر به صورت مخلصانه برای تلاش و جلوگیری از سیلاب مشاهده شده است.

 

 

رییسی ادامه داد: امیدوارم خداوند متعال به برکت این ایام آلام مردم خوزستان و دیگر مردم استان‌های سیل‌زده را کاهش دهد و ما در حد توان گره گشایی از مشکلات این استان را خواهیم داشت. خوزستان یادآور شجاعت، شهادت، شهامت و ایثار است، هر وجب آن شاهد ایستادگی و مقاومت مرد و زنانی است که در هشت سال دفاع مقدس ایستادگی کردند.

 

 

وی بیان کرد: همه مدیران باید خود را به خوزستان مدیون بدانند و نسبت به خدمات رسانی به مردم ولایتمدار این استان اقدام کنند.

 

 

رییسی با اشاره به سیلاب اخیر خوزستان، افزود: مردم دچار حوادث و سیلاب شدند که این حوادث قابل بررسی است تا متوجه شویم که قابل پیشگیری بوده و اینکه اقدامی متناسب انجام شده یا خیر. اما در حال حاضر اولویت با امداد و نجات است که توسط مسئولان دولتی، نهادهای انقلابی، سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی ایران بسیج و اقشار مردمی در حال انجام است.

 

 

وی با تاکید بر رعایت حفظ کرامت انسان ها گفت: در عین حفظ کرامت ارباب رجوع در دستگاه قضائی باید حفظ کرامت قضات مورد تاکید باشد. دستگاه قضائی باید خودش را موظف به اجرای قانون بداند و خودش را وامدار و بدهکار هیچ کسی نداند.

 

 

رئیس قوه قضائیه گفت: اگر همه مسئولان دستگاه قضایی و دیگر دستگاه‌های دولتی نسبت به این امر مهم رعایت کرامت ارباب رجوع توجه داشته باشد، مشکلی نخواهیم داشت.

 

وی ادامه داد: رعایت عدالت مسئله مهمی است که در دستگاه قضائی که باید مورد توجه قرار بگیرد و هر کدام از متهمان نیز باید به اندازه جرم ارتکابی متحمل برخورد دستگاه قضائی شوند. همچنین عزت و کرامت کشور باید حفظ شود و با حفظ کرامت انسانی نسبت به ایجاد روابط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اقدام شود.

 

رئیسی با بیان اینکه باطل در جریان هستی تداوم ندارد، ادامه داد: مشکلات برای مومنان در کنار تنگناها وجود دارد اما قطعا آینده مردم ایران کاملا روشن است؛ مکتب انتظار برای مومنان یعنی امید داشتن ولی دشمن به دنبال القای یاس و ناامیدی و همچنین آینده تاریک برای جوانان هستند.

 

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: امیدوارم که بازسازی هرچه سریعتر برای مردم سیل زده خوزستان انجام شود و مردم به خانه های خود برگردند. همچنین  آسیب‌شناسی سیلاب در خوزستان باید انجام شود و دستگاه قضائی نیز در شناخت آسیب‌ها همکاری لازم را خواهد داشت.

 

وی با اشاره به پیگیری مسائل رفاهی شورای قضائی و قضات دادگستری خوزستان بیان کرد: جاذبه های ماندگاری برای مردم و کارکنان حوزه قضائی در خوزستان را قطعا پیگیری خواهیم کرد.

 

رئیسی با بیان اینکه برای حل مشکلات بین زوجین نباید به دنبال طلاق بود، گفت: قرآن کریم راهکار حل مشکلات خانوادگی را صلح و سازش و وساطت یک فرد عادل برای سازگاری بیشتر می داند؛ راهکار حل معضلات در حوزه خانواده را نمی توان در دادگاه جستجو کرد و باید در حوزه امور اجتماعی و فعالیت های پیشگیرانه به دنبال حل معضلات خانواده باشیم.

 

وی تصریح کرد: بهترین نوع رسیدگی به پرونده های قضائی رعایت کمیت و کیفیت است؛ دقت و سرعت در کار باید  در رسیدگی های قضائی مدنظر گرفته شود و این شاخص ها هیچ کدام نباید فدای دیگری شود.

 

رئیس قوه قضائیه با اشاره به تخصصی کردن محاکم گفت: همه محاکم و قاضی ها باید در حوزه تخصصی خود فعال باشند؛ نیاز به بهره مندی از تخصص نیروهای متخصص در حوزه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی باید از سوی شورای قضائی و قضات دادگستری احساس شود.

 

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای ارتباط داشتن همه استان‌ها با بدنه قضایی کشور گفت: برای جذب مشاوران قاضی زن نیز پیگیری های لازم انجام می‌شود تا به یک مشکل در خوزستان تبدیل نشود.

 

رئیسی با اشاره به لزوم ارتباط داشتن با جوانان صاحب نظر، دانشگاه های حقوق، وکالت، مرتبطین با قوه قضاییه و کارشناسان متخصص در حوزه قضا بیان کرد: ارتباط داشتن با این افراد صاحب‌نظر اعتماد مردم به دستگاه قضایی را دو چندان می‌کند؛ این ارتباط در عین حال باید با اجتماعات مختلف در دست اقدام قرار بگیرد زیرا اعتمادساز است و در عین حال اگر اشکالاتی در کار وجود داشته باشد، افراد متخصص آن را متذکر خواهند شد.

 

عدم مدیریت صحیح در آبگیری و رهاسازی آب سدها/کمیته حقیقت‌یاب در خصوص سیل تشکیل شود

امداد رسانی به سیل زدگان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: امروز آنچه بر خوزستان محسوس است عدم مدیریت صحیح آب در دو حوضه تخصصی آبگیری و رهاسازی است؛ امروز سوء مدیریت، بی تدبیری و عدم پیش بینی وضعیت بارندگی در استان های بالادست و حوضه کرخه و دز موجب شده دار و ندار مردم و عشایر خوزستان از بین برود.

 

قاسم ساعدی در دیدار رییس قوه قضاییه با خانواده معظم شهدا، عشایر و مسئولین خوزستان که امروز (۲۹ فروردین ماه) در تالار فجر اهواز برگزار شد، اظهار کرد: نخستین شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم فرزندان خوزستان هستند اما پس از هشت سال دفاع مقدس بحران ها یکی پس از دیگری بر خوزستان تحمیل می شود؛ سو مدیریت ها، بی مدیریت ها و اهمال و تسهال وجود داد.

 

 

وی افزود: اقوام مختلف مردم خوزستان امروز دست به دست هم دادند و تحت عنوان گروه های جهادی در سیل بندها مشارکت کردند که مانند جبهه جنگ و هشت سال دفاع مقدس بوده است؛ این سیل برکتی دیده می شود و روحیه همبستگی، تعاون و احساس مسئولیت وجود دارد و همبستگی ملی حاصل آن است.

 

 

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان بیان کرد: ما به عنوان خدمتگزاران پنج میلیون نفر که در خوزستان نفس می کشند عنوان میکنم سیلی که رخ داده سیلاب نبوده است؛ سیلاب تعریف علمی دارد و معنای آن را در استان های ایلام و لرستان می توان پیدا کرد.

 

 

ساعدی ادامه داد: امروز آنچه بر خوزستان محسوس است عدم مدیریت صحیح آب در دو حوضه تخصصی آبگیری و رهاسازی است؛ امروز از سوء مدیریت، بی تدبیری و عدم پیش بینی وضعیت بارندگی در استان های بالادست و حوضه کرخه و دز موجب شده دار و ندار مردم و عشایر خوزستان از بین برود.

 

 

وی افزود: معیشت عشایر خوزستان در کشاورزی و دامداری است اما معیشت آن ها گرفته شده است. در سال ۹۵ با وقوع سیلاب به مردم شعیبیه، شوشتر، شوش و دشت آزادگان خسارت وارد شد اما کسی حساب و کتابی نکرد و سراغی نگرفت اما امروز چنین چیزی را نمی پذیریم.

 

 

رئیس محمع نمایندگان خوزستان گفت: این اهمال و تسهال همیشه از سوی مدیران بی تجربه یا عدم تخصص کافی این پدیده های شوم را بر مردم تحمیل کرده است. در تابستان مردم از خشکسالی داد می زدند و آب شرب نداشتند که رهبری دولت را مامور به رسیدگی به خوزستان کرد.

 

 

ساعدی ادامه داد: متاسفانه امروز با اندک بارانی و با این سدسازی همه دار و ندار مردم از بین رفت پس فلسفه سدها چیست؟ سدهایی که برای احداث آنها هزینه زیادی شده اما نمی توانند باران را مدیریت کنند جای تامل دارد.

 

 

وی خواستار شد: انتظار می رود کمیته حقیقت یاب تشکیل شود و با دید کارشناسانه، متاملانه و بر حسب اسناد و مدارک و شواهد پیش بینی هایی که در تابستان گذشته تاکنون شده را بررسی کند و با خاطیان برخورد حقوقی شود. نظام حقوقی حاکم بر کشور ما برگرفته از تعالیم الهی است که نباید حق هر شهروندی ضایع شود.

 

 

رئیس محمع نمایندگان خوزستان گفت: امروز ۵ میلیون نفر در خوزستان مبتلا به این مشکل هستند که امیدواریم برخورد با خاطیان حداقل موجب شود مسئولین به خود بیایند و پیش بینی هایی صحیحی داشته باشند.

 

 

ساعدی بیان کرد: چهار ماه قبل وضعیت آب و هوا پیش بینی می شود و از ۴۵ روز قبل هشدارها باید جدی گرفته شود. امروز دو رودخانه پر آب خوزستان کارون و کرخه نتوانستند آب را مدیریت کنند. تجاوز به حریم و بستر رودخانه کار چه کسی است؟

 

 

وی گفت: بیش ۲۰۰ متر از عرض رودخانه کارون گرفته شده و نمی شود آن را رودخانه حساب کرد. رودخانه های کرخه و کارون در هیچ دهه ای لایروبی نشده اند. لایروبی انتهای رودخانه کرخه در شورای عالی آب از چهار ماه قبل مطرح شده و پس از مصوبه آن نیز هیچ اقدام عملی انجام نشده است.

 

 

ساعدی گفت: مردم امروز نه تنها کشاورزی و دامداری را از دست دادند. بلکه از بهمن ماه تاکنون درگیر سیل هستند.

 

زیرساخت های آب و فاضلاب نشست کرده اند و فاضلاب زیر پای مردم فوران می کنند. از طرفی دیگر راه های روستایی از بین رفته اند. منازل مسکونی روستاییان و حتی آسفالت و زیرساخت های شهری به دلیل مجاورت، پس زدگی و نشت آب از بین رفته اند. بنابراین انتظار می رود آقای رئیسی با عنایت به مردم خوزستان پیگیری دقیقی کند.

 

کمبود دارویی نداریم/ بیشترین نگرانی ما بحث پس زدگی فاضلاب است

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ارائه خدمات بهداشتی و مراقبتی به مردم درگیر سیلاب مخصوصا گروهای حساس مانند مادران باردار، کودکان و سالمندان نباید متوقف شود و در این زمینه برنامه ریزی لازم جهت ارایه خدمات بصورت فعال و مستمر انجام شده است.

 

به گزارش ایسنا دکتر علیرضا رئیسی در جلسه ستاد مدیریت بحران بهداشت و درمان خوزستان که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اسکان تعدادی از هموطنان در اردوگاه های سیل زدگان، ارائه خدمات بهداشتی و مراقبتی به مردم درگیر سیلاب مخصوصا گروهای حساس مانند مادران باردار، کودکان و سالمندان نباید متوقف شود و در این زمینه برنامه ریزی لازم جهت ارایه خدمات بصورت فعال و مستمر انجام شده است.

 

 

وی افزود: گزارش اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت به صورت روزانه در وزارت بهداشت رصد می شود و در صورت نیاز، مداخلات لازم جهت ارائه خدمات بهتر انجام می شود.

 

 

رئیسی ادامه داد: بیشترین نگرانی ما در استان خوزستان بحث پس زدگی فاضلاب در نتیجه بالا آمدن آب رودخانه است که از حساسیت فوق العاده ای برخوردار است و این مشکل یکبار برای همیشه باید مرتفع شود. ارگان های فرابخشی باید به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.

 

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد: همچنین با توجه به گرم شدن هوا باید مسئله اسکان موقت سیل زدگان به صورت جدی مورد توجه و پیگیری قرار گیرد و در این زمینه اقدام شود.

 

 

رئیسی با تاکید بر لزوم ثبت خدمات ارائه شده به سیل زدگان گفت: با توجه به بررسی تمام شاخص های موردنظر؛ نظام مراقبت سندرمیک در حوزه پیشگیری از بیماریها، سلامت خانواده و بهداشت محیط و سلامت روان در مسئله سیل خوزستان بسیار خوب اقدام کرده اند و تاکنون هیچ گزارشی از بیماریهای واگیر مشاهده نشده است.

 

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد: تمامی مادران باردار ساکن در اردوگاه ها باید به صورت روزانه مورد ویزیت و مراقبت قرار گیرند. همچنین به دلیل اهمیت تغذیه آن ها، باید تحت پوشش یک پکیج غذایی سالم قرار گیرند و اطمینان حاصل شود که سبد غذایی حتما توسط خود مادر مصرف می شود.

 

وی افزود: همچنین مادران باردار پرخطر باید از نظر بیماریهای غیرواگیر نیز مورد مراقبت مستمر قرار گیرند.

 

 

رئیسی در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع سلامت روان سیل زدگان، بیان کرد: سلامت روان در بلایا از اهمیت بالایی برخوردار است و تیم های سلامت روان باید در کنار مردم باشند و هرگونه فعالیت در این حوزه حتما باید با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز باشد.

 

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: هیچگونه کمبودی در زمینه تامین و توزیع دارو و واکسن وجود ندارد و برای تمامی افراد زیر ۱۵ سال مناطق سیل زده در چند روز گذشته واکسن تزریق شده است.

 

 

رئیسی گفت: با توجه به گرمای هوا، رعایت بهداشت فردی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نقش آموزش خود مراقبتی با هدف پیشگیری از ابتلا به بیماری، نقش تعیین کننده است. از مردم میخواهیم به توصیه ها و آموزش های همکاران بهداشت توجه ویژه داشته باشند.

 

 

لازم به ذکر است با دستور دکتر رئیسی مقرر شد ساختمان پایگاه ثابت بهداشتی یادمان شهدای هویزه جهت ارائه خدمات به سیل زدگان و کارون های راهیان نور ساخته شود.

 

ادامه بارندگی در خوزستان تا فردا

مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی ادامه بارندگی خبر داد.

 

 

محمد سبزه زاری در گفتگو با ایسنا ، اظهار کرد: آسمان استان تا ۲۴ ساعت آینده نیمه ابری تا ابری همراه با رگبار، رعدوبرق ‌و وزش باد قابل ملاحظه به ویژه در نیمه شرقی و شمالی خواهد بود.

 

 

وی افزود: این وضعیت با شدت و ضعف تا اواخر روز جمعه هفته جاری ادامه خواهد داشت.

 

 

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: انتظار می رود بیشترین حجم بارشها طی امروز تا صبح روز جمعه رخ دهد.

 

همچنین امروز و فردا خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.

 

 

سبزه زاری گفت: در شبانه روز گذشته امیدیه و شادگان با  ۳۸ و ایذه با  ۱۲ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط خوزستان بودند. تغییرات دمای اهواز در این مدت نیز بین ۱۹ تا ۳۶ درجه سانتیگراد در نوسان بود.

 

 

  • 18
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.5 stars from 20 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید