جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
۱۰:۵۱ - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۷۰۳۸
شهری و روستایی

افشای حقوق نجومی ۳۲میلیونی یک کارمند در اهواز!/ آموزش صیغه عقد و پرداخت نفقه و نکاح!

اعضای شورای شهر اهواز,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

روزنامه کارون در گزارشی نوشت: در حالیکه طی هفته‌های اخیر کارگران مناطق مختلف شهرداری اهواز در اعتراض به معوق ماندن چندین ماهه حقوق‌های اندک خود در مقابل شهرداری  مناطق و مرکزی اهواز تجمع اعتراضی بر پا کردند، انتشار نامه درخواست یکی از سازمان‌های دولتی خوزستان از شهرداری اهواز برای پرداخت حقوق نامتعارف به یکی از نیروهای مامور به خدمت شهرداری، حیرت و تاسف شهروندان خوزستانی را در پی داشته است. دیروز نامه ای با سربرگ یکی از سازمان‌های دولتی استان خطاب به شهرداری اهواز  در فضای مجازی منتشر شد که در آن آمده است: «احتراما بازگشت به نامه شماره ۷۷۰۵۸/۱۲۰۰ مورخ ۲۵/۰۴/۹۸ در خصوص آقاي .....كارمند مامور به خدمت خواهشمند است دستور فرمائيد مبلغ ۵۷۱/۱۸۵/۳۲۶ ريال بابت حقوق و مزاياي مرداد ماه ۹۸ به حساب جاري شماره...... به نام ....واريز و فيش واريزي را به اين سازمان ارسال فرمايند.»

نامه شهردار

پس از انتشار این نامه در فضای مجازی، موسي شاعري، شهردار اهواز خطاب به معاون مالي این شهرداری نوشت: «پيرو تذكرات قبلي و با توجه به مامور شدن برخي از پرسنل دستگاه‌هاي اجرايي ديگر در شهرداري اهواز، پرداخت هرگونه وجهي در قالب حقوق، مزايا و هر عنوان ديگري بالاتر از سقف دريافتي كاركنان و مديران شهرداري اهواز از ابتداي حضور اينجانب اكيدا ممنوع مي‌باشد. بديهي است مسئوليت هر گونه پرداخت خارج از شرايط فوق‌الذكر بر عهده آن معاونت مي‌باشد.»

در عین حال هنوز معلوم نیست، این حقوق نجومی به مدت چند ماه یا چند سال به کارمند مذکور و در دوره‌های قبل از شهردار کنونی پرداخت می‌شده است. زیرا وی اخیرا مجددا از سازمان مامور به خدمت به شهرداری بازگشته است.

منابع مالی شهرداری اهواز غنائم جنگی نیست

در همین زمینه،  یک سایت محلی خوزستان در نقدی با تیتر «منابع مالی شهرداری اهواز غنائم جنگی نیست» نوشت: معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی سازمان... با ارسال نامه ای به معاون برنامه ریزی شهرداری اهواز در خواست می‌کند که بابت حقوق و مزایای مردادماه سال ۹۸..... کارمند‌ مامور به خدمت از آن سازمان به شهرداری اهواز که هم اکنون مسئول دفتر شهردار اهواز است، پرداخت شود.

سوال افکار عمومی این است که این مبلغ نجومی که قطعا از حقوق خود شهردار هم بالاتر است بابت کدام خدمت و خدمات پرداخت می‌گردد و چرا چند ده برابر حقوق و‌مزایای یک کارگر شهرداری است؟  به راستی جناب شهردار قطعا می دانید که شهرداری یک نهاد عمومی غیر دولتی است که باپرداخت عوارض شهروندان تامین مالی می‌گردد و داشته های آن غنائم جنگی نیست ، لذا پرداخت های این چنینی از جیب خود شهروندان صورت می‌گیرد و از عرق جبین جنابعالی یا اعضای شورای شهر نیست! 

آموزش صیغه عقد و پرداخت نفقه و نکاح!

تعجب‌آورتر اینکه، جدای از موضوع حقوق ۳۲ میلیونی این فرد که از مدتی قبل مسئول دفتر شهردار شده است، وی مدتی پیش طی نامه‌ای به مدیران شهرداری، آموزش صیغه عقد و پرداخت نفقه و تاریخ نکاح داده بود! 

در این رابطه، جعفر فلسفی  از اعضای شورای شهر، دیروز سه شنبه در نودمین نشست علنی شورای اسلامی شهر اهواز به نامه‌ منسوب به رییس دفتر شهردار درخصوص آموزش حقوقی کارمندان شهرداری در بحث نکاح که در فضای مجازی نیز منتشر شد اشاره و به آن انتقاد کرد. 

فلسفی با اشاره به این  نامه که در فضای مجازی منتشر شده بود، تصریح کرد: باید از مسئول دفتر شهردار پرسیده شود که چرا آموزش عقد نکاح می‌دهد؟ شاعری (شهردار) در پاسخ به صحبت‌های فلسفی درخصوص اتهام به مسئول دفتر شهردار اهواز، گفت: مسئول دفتر شهردار اهواز در سازمان آب و برق آموزش مسائل حقوقی را می‌دهد و ادعای مطرح شده از سوی عضو شورای شهر آموزش نکاح خلاف واقع است.

شاعری چگونه شهردار شد؟

در همین زمینه سایت محلی «رهیاب» در دفاع از شاعری نوشت: ۲۶ اردیبهشت ماه امسال، شورای اسلامی کلانشهر اهواز پس از سه بار اقدام به استیضاح ناموفق، منصور کتانباف زاده را برکنار و موسی شاعری جوان را با ۱۱ رای به عنوان سرپرست شهرداری اهواز انتخاب کرد. در فرآیند استیضاح و انتخاب شهردار جدید، دو تن از اعضای شورا مخالفت علنی خود را با انتخاب شاعری اعلام کرده و هرچه توان داشتند در جهت کارشکنی برای منصرف کردن ۱۱ عضو دیگر به کار بستند اما موفق نشدند. 

چند ساعت پس از انتخاب شاعری، این دو عضو شورا با مصاحبه هایی تند، نسبت به تصمیم اکثریت شورا واکنش منفی نشان دادند و به جای احترام به رای اکثریت اعضاء و تلاش برای صدور هرچه سریعتر حکم شاعری از سوی وزیر کشور، شبه هایی قانونی را علیه این انتخاب مطرح کردند. بالاخره پس از مدتی و در ۲۹ خردادماه، وزیر کشور حکم شاعری را صادر کرد تا وی رسما به عنوان جوان ترین شهردار کلانشهرهای کشور فعالیت خود را آغاز کند. شاعری پس از شهردار شدن، اقدامات فوری و خوبی در مدت زمانی کوتاه انجام داد که از طریق رسانه ها به اطلاع مردم رسید و بارقه ای از امید را در دل شهروندان اهوازی ایجاد کرد.

انتصاب افراد جوان و متخصص، حذف رانت‌های برخی افراد در شهرداری، آغاز طرح آسفالت محله محور با سرعت بالا، توجه ویژه به مسائل فرهنگی و اجتماعی، آغاز همزمان تمامی فازهای باقی مانده از پروژه بزرگ چهارشیر، انعقاد قرارداد دو ابر پروژه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، پیگیری معضل روی زمین مانده متروی اهواز و خلع ید پیمانکار طرح و... از اقداماتی است که شاعری در مدت کمتر از سه ماه فعالیت خود به عنوان شهردار اهواز انجام داد.

اکنون و با این وجود، دو عضو مخالف شاعری، در کنار مخالف های علنی با شهردار جوان اهواز، تنها نشان دهنده اهداف شخصی، به دور از مصلحت شهر و در مخالفت با شخص شاعری است نه شهردار کلانشهر اهواز.» البته این سایت به موضوع حقوق ۳۲ میلیونی رییس دفتر شهردار که به تعبیر این رسانه احتمالا از همان «افراد جوان و متخصص» است، اشاره‌ای نکرده است!

baharn​ews.‎​ir
  • 16
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مجید علیاری,زندگینامه ی مجید علیاری,مجید علیاری بازیکن فوتبال بیوگرافی مجید علیاری مهاجم فوتبال (+ تصاویر)

ملیت: ایرانی

زادروز: ۱۲ اسفند ۱۳۷۴

زادگاه: تهران، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: مهاجم

ادامه
محمدرضا حضرت ‌پور,بیوگرافی محمدرضا حضرت ‌پور,زندگینامه محمدرضا حضرت ‌پور بیوگرافی محمدرضا حضرت ‌پور (+تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ فروردین ۱۳۷۸

زادگاه:ارومیه، کشور ایران

شغل:بازیکن والیبال

پست در والیبال:لیبرو

قد:۱۸۷

وزن:۸۷ کیلوگرم

ادامه
مسعود صادقلو,عکس اینستاگرام مسعود صادقلو,بیوگرافی مسعود صادقلو بیوگرافی مسعود صادقلو، خواننده ی پاپ (+ تصاویر)

متولد: ۱۹ فروردین ماه ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

فعالیت: نوازنده، خوننده

سبک: پاپ

ادامه
همایون شجریان,آلبوم همایون شجریان,همسر همایون شجریان بیوگرافی همایون شجریان از بزرگان موسیقی سنتی کشور (+ تصاویر)

ملیت: ایرانی

محل تولد: تهران

تاریخ تولد: ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۵۴

سبک: موسیقی سنتی ایرانی

سازها: تنبک، کمانچه

همسر: گیتا خوانساری

ادامه
وارن بافت,بیوگرافی وارن بافت,تجربیات وارن بافت بیوگرافی وارن بافت، مشهورترین سرمایه گذار آمریکایی (+ تصاویر)

متولد:۳۰ اوت ۱۹۳۰ ‏

محل تولد: اوماها، ایالات متحده آمریکا

دین: ندانم گرایی

همسران: سوزان بافت (۱۹۵۲–۲۰۰۴)، استرید مینکس (۲۰۰۶–تاکنون)

محل تحصیل: دانشگاه نبراسکا در لینکلن (کارشناسی مدیریت اجرایی)، دانشگاه کلمبیا (کارشناسی ارشد اقتصاد)

ادامه
شهرام محمودی,شهرام محمودی و سوگند خورشیدی,اینستاگرام شهرام محمودی بیوگرافی شهرام محمودی والیبالیست ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

تولد: ۱۳۶۷/۰۴/۲۹

زادگاه: میانه - آذربایجان شرقی 

قد: ۱۹۸ سانتیمتر 

پُست: پشت خط زن

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
مجتبی میرزاجانپور,بیوگرافی مجتبی میرزاجانپور,زندگینامه مجتبی میرزاجانپور بیوگرافی مجتبی میرزاجانپور(+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۵ مهر ۱۳۷۰

زادگاه: بابل ، ایران

ملیت : ایرانی

شغل: بازیکن والیبال

پست در والیبال: دریافت کننده قدرتی زن

قد: ۲۰۵ سانتی متر

ادامه
بوریس جانسون,تولد بوریس جانسون,همسر بوریس جانسون بیوگرافی بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۱۹ ژوئن ۱۹۶۴

محل تولد: نیویورک 

حزب سیاسی: حزب محافظه کار بریتانیا

والدین: استنلی جانسون (پدر)، شارلوت فاوست (مادر)

همسران: الگرا ماستین- اوون (۱۹۸۷ تا ۱۹۹۳)، ماریانا ویلر (۱۹۹۳ تا ۲۰۱۸)

ادامه
کارل ایکان,بیوگرافی کارل ایکان,زندگینامه کارل ایکان زندگینامه کارل ایکان سرمایه گذار موفق

تاریخ تولد: ۱۶ فوریهٔ ۱۹۳۶

زادگاه: کویینز، نیویورک، ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:دانشگاه پرینستون، مدرسه پزشکی دانشگاه نیویورک

شغل: بنیانگذار آیکان اینترپرایسز

همسران: لیبا تریبال،  گیل گولدن

فرزندان: برت آیکان، میشل آیکان

ادامه
ویژه سرپوش