پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
۱۰:۴۹ - ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۳۰۳۷۸۶
محیط زیست و گردشگری

مدیرکل ارزیابی‌ زیست‌محیطی سازمان محیط زیست:

از ماجرای شکایت و احضار به دادگاه برای آشوراده خبری ندارم

حمید جلالوندی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
به دنبال انتشار اخباری مبنی بر احضار مدیر کل دفتر ارزیابی زیست‌محیطی سازمان محیط زیست به دادگاه، این مقام مسئول در سازمان محیط زیست تاکید کرد: هیچ احضاریه‌ای به دست من نرسیده است.

به گزارش ایسنا، هفته پیش خبری از سوی ستاد مردمی نجات آشوراده در اختیار رسانه‌های مختلف قرار گرفت، مبنی بر اینکه به دنبال شکایت این ستاد از مدیر کل ارزیابی زیست‌محیطی سازمان محیط زیست، این مدیر به دادگاه احضار شده است. علیزاده مدیر روابط عمومی سمنا (ستاد مردمی نجات آشوراده) در گفت‌وگویی که با ایسنا داشت، در مورد دلیل این اتفاق این طور عنوان کرد که از سازمان محیط زیست درخواست کرده بودیم که گزارش ارزیابی زیست‌محیطی را در اختیار ما قرار دهد، اما مدیر کل ارزیابی زیست‌محیطی سازمان محیط زیست طی نامه‌ای با محرمانه خواندنش از ارسال این طرح اجتناب کرد .

همزمان با باز نشر این خبر، حمید جلالوندی مدیر کل ارزیابی زیست‌محیطی سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با ایسنا، از احضار به دادگاه اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: من از ماجرای شکایت و احضار به دادگاه خبر ندارم و الان از طریق شما در جریان این خبر قرار گرفتم.

روز گذشته این مقام مسئول در پیگیری مجدد ایسنا، اعلام کرد: که هیچ احضاریه ای به دست او نرسیده است و تاکید کرد حتی برای اطمینان از دفتر حقوقی سازمان محیط زیست هم سئوال کردم تا مطمئن بشوم که آیا احضاریه‌ای در کار هست یا خیر؟

جلالوندی در پاسخ به این پرسش که چرا دفتر شما از ارسال این طرح ارزیابی زیست‌محیطی آشوراده به ستاد مردمی نجات آشوراده اجتناب کرده است، گفت: بعد از مطرح شدن موضوع احضار من به دادگاه، ماجرای درخواست طرح را در ستاد مرکزی و اداره کل محیط زیست استان گلستان پیگیری کردم و متوجه شدم ستاد نجات آشوراده، به منظور دریافت طرح ارزیابی زیست‌محیطی آشوراده، ابتدا به آقای کلانتری رئیس سازمان محیط زیست نامه نوشتند، رئیس سازمان هم این نامه را به استان مربوطه ارجاع داده بود.اداره کل محیط زیست استان گلستان هم درخواست کرده بود که این گروه طی معرفی یک نماینده نسبت به دریافت طرح ارزیابی زیست‌محیطی آشوراده اقدام کند. نماینده ستاد نجات آشوراده این طرح را از استان دریافت و امضا کرده کرده است.

وی با تاکید بر اینکه ستاد نجات آشوراده قبل از ارسال نامه به دفتر ارزیابی زیست‌محیطی سازمان محیط زیست، گزارش ارزیابی زیست‌محیطی را از اداره کل محیط زیست استان دریافت کرده بوده است، گفت: اسناد آن هم موجود است که این گروه نسخه‌ای از گزارش ارزیابی زیست‌محیطی آشوراده را در اختیار داشتند و باز هم از سازمان محیط زیست درخواست ارائه طرح کردند. نمی‌دانم علت چنین کاری چیست اما در خوش‌بینانه‌ترین حالت فکر می کنم که شاید خواستند ببینند دو گزارشی که از اداره کل استان گلستان و ستاد مرکزی می‌گیرند، یکی هست یا نه؟.

مدیر ارزیابی زیست‌محیطی سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه گزارش ارزیابی زیست‌محیطی آشوراده در اختیار کارشناس رسمی دادگستری هم قرار دارد، در این باره تصرح کرد: از سازمان محیط زیست به دلیل موافقت با اجرای طرح آشوراده شکایت کرده است، دادگستری هم برای داوری دراین باره، کارشناس تعیین کرده است، که کلیه اطلاعات مربوط به طرح آشوراده در اختیار کارشناس دادگستری هم هست.

جلالوندی در پاسخ به این پرسش که چرا در نامه به ستاد نجات آشوراده «محرمانه بودن گزارش ارزیابی زیست‌محیطی» را دلیل اجتناب از ارسال گزارش برای این ستاد، مطرح کرده‌اید، گفت: خلاصه گزارش پروژه، شروط مجوز و پاور پوینتی که شامل اصلی‌ترین مسائل (که با استناد به آن مجوز صادر شده است)، روی سایت سازمان محیط زیست قرار می‌گیرد اما بر اساس بخشنامه چند سال قبل دفتر حراست سازمان محیط زیست، به لحاظ قانونی نمی‌توانستیم طرح را در اختیار آنها قرار دهیم. هر چند متوجه شدیم ستاد آشوراده گزارش ارزیابی را از استان دریافت کرده بود.ضمن اینکه ما فقط یک نسخه از گزارش داریم و ممکن است گروه‌های مختلف از جمله دانشجویان، استاتید دانشگاه‌ها و فعالان محیط زیست بخواهند گزارش در اختیار آنها قرار گیرد ولی در این زمینه ما با محدودیت مواجه هستیم.

ستاد مردمی نجات آشوراده (سمنا) یک کمپین متشکل از بیش از ۲۰۰ سازمان مردم‌نهاد، فعالان محیط زیست مستقل، اساتید دانشگاه و … است.

  • 16
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ابراهیم بن جعفر ابی طالب زندگینامه ابراهیم بن جعفر ابی طالب

نام پدر: جعفر بن ابی طالب

سن تقریبی: بیشتر از ۵۰ سال

نسبت های مشهور: برادر محمد بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر ابی طالبزندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

زندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب فرزند جعفر بن ابی طالب بوده است، برخی از افراد ایشان را همراه با محمد از نوه های جعفر می دانند که عمال بن زیاد وی را به شهادت رساند. برخی از منابع می گویند که ابراهیم و محمد هر دو از لشکر ابن زیاد فرار کرده بودند که بانویی در کوفه آنها را پناه می دهد، اما درنهایت سرشان توسط همسر این بانو که از یاران ابن زیاد بود از جدا شد و به شهادت رسیدند. 

ادامه
مریم طوسی بیوگرافی مریم طوسی؛ سریع ترین دختر ایران

تاریخ تولد: ۱۴ آذر ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، دونده دوهای سرعت

تحصیلات: کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تهران

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
ویژه سرپوش