۱۱:۳۲ - ۰۸ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۱۵۴۷
محیط زیست و گردشگری

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران:

گوگرد بنزین در تهران قابل قبول است/منشاء بوی نامطبوع تهران مشخص نشد

میزان گوگرد بنزین در تهران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران درباره منشاء بوی تهران که سال گذشته در صدر اخبار قرار گرفت، گفت: سناریوهای مختلفی در این خصوص بررسی شد؛ اما هیچ یک تایید نشد و منشائی برای بوی نامطبوع تهران مشخص نشد.

زهرا صدراعظم نوری با حضور در ایسنا و بازدید از تحریریه اجتماعی درباره انتشار بو در سطح شهر تهران که سال گذشته منتشر شد و شناخت منشاء آن گفت: این موضوع پیگیری شد و تمام سناریوها مورد بررسی قرار گرفت حتی در این مورد وزارت نیرو و آبفا ورود پیدا کردند و شهرداری هم همکاری کرد و تمام سناریوها و پیش بینی‌ها مورد بررسی قرار گرفت؛ اما هیچ یک تأیید نشد و منشائی معرفی نشد و شاید تنها سناریو اتفاقی شبیه به حادثه اصفهان و بوی منتشر شده ناشی از ماده‌ای شیمیایی است.

وی همچنین درباره منشاء بوی نامطبوع تهران در محدوده فرودگاه امام خمینی(ره) نیز تصریح کرد: گفته شد که منشاء بوی نامطبوع در این محدوده مجموعه آرادکوه است؛ اما بر اساس مطالعات نشان داده شد ۲۰ فاکتور در انتشار این بو موثر است که آرادکوه فاکتور ۱۲ بوده و در این محدوده دامداری‌ها و کارخانه‌هایی وجود دارند که پساب آنها در انتشار این بو موثر است.

عضو شورای شهر تهران در ادامه درباره ارتباط اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با رسانه‌ها و مردم گفت: در این دوره از شورا اعضا به دلیل وجود تکنولوژی‌های جدید مثل شبکه‌های اجتماعی آنچه که روی می‌دهد و در آن دخیل هستند را با مردم در میان می‌گذارند. در حقیقت اعضا با بهره گیری از این شبکه‌های اجتماعی کار ارتباطی خود را به پیش می‌برند.

وی افزود: در شورای شهر پنجم همه اعضا یک دست هستند و به دنبال کارهای پوپولیستی نیستیم و بیشتر به دنبال انجام کار هستیم تا مشکلی از مشکلات شهروندان حل و فصل شود؛ البته جای برگزاری جلسات بیشتر با رسانه‌ها خالی است و حضور نمایندگان رسانه‌ها در کمیسیون‌ها می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و ما باید بیشتر از خبرنگاران بخواهیم در این جلسات حضور پیدا کنند.

نوری در تشریح نحوه ورود شورا به مسائل مختلف و پیگیری آنها نیز گفت: در مسائل ورود خوبی داریم و پیگیری های بعدی هم وجود دارد؛ اما بعضا پیگیری علنی نمی شود چرا که در برخی موارد تحت فشار برای انجام یک اقدام قرار می‌گیریم؛ لذا تلاش می‌کنیم از مسیری برویم که متوقف نشود.

رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: برای مثال در موضوع تامین منابع آبی برای آبیاری درختان پارک چیتگر بعد از بازدیدهایی که داشتیم ابعاد مختلف موضوع را بررسی و پیگیری کردیم و در صحن شورا نیز تذکراتی داده شد و نهایتا جلسه‌ای جدی و اثرگذار تشکیل شد که علی رغم وجود تنش در آن نتیجه این شد که آب روی این پارک باز شد لذا گاهی مجبوریم در برخی موارد مسیر را تغییر دهیم مانند زیست شبانه که هدف این بود همانند سایر کلانشهرها که مردم از ساعات شب برای فعالیت‌ها استفاده می کنند برای تهران هم این موضوع مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: بسیاری از اصناف تا ساعت ۱۷ عصر مراجعه کننده‌ای ندارند و نیاز است که از ساعات شب برای فعالیت‌های مختلف مثل کسب و کار استفاده شود؛ اما متاسفانه برخورد بدی شد و به چیزهای مختلفی نسبت داده شد و اصل موضوع از بین رفت.

نوری در ادامه تاکید کرد: در بحث باغات هم جدی ایستادیم و آنچه که خیلی کمک کرد افکار عمومی بود که از طریق رسانه‌ها شکل گرفت و امروز قطع درخت بسیار بیشتر از گذشته قبح دارد؛ به طوریکه اگر منافع افرادی در این روند به خطر می افتاد مقابل تصمیم شورا می‌ایستادند و سعی می‌کردند با شیوه‌های مختلف افراد را از میدان به در کنند. به این ترتیب بسیاری از پیگیری ها برای جلوگیری از تشویش مردم به گونه‌ای علنی نمی‌شود که این به معنای عدم پیگیری موضوع از سوی شورای شهر نیست.

رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در تشریح آخرین پیگیری‌های شورا در ارتباط با موضوع افزایش گوگرد در سوخت تهران گفت: در ارتباط با بنزین و آلاینده‌های آن مستمر پیگیری و گزارش‌هایی ارائه می‌شود. بر اساس آخرین گزارشات، گوگرد بنزین در شهر تهران قابل قبول و حدود ۵۰ ppm است البته در برخی جایگاه‌ها و برخی خودروها که از این جایگاه‌ها سوخت‌گیری کرده‌اند گوگرد آنها افزایش داشته است ولی در سطح شهر تهران نگران کننده نیست و به طور کلی گوگرد در تهران قابل قبول است.

وی تاکید کرد: خوشبختانه وزارت نفت در این مورد حساسیت ویژه دارد و سازمان حفاظت محیط زیست و کمیته سلامت شورا نیز این موضوع را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

این عضو شورای شهر تهران در تشریح روند ساماندهی آرادکوه و رویکرد مدیریت پسماند در شهر تهران نیز گفت: یکی از دغدغه‌های ما در مدیریت شهری موضوع مدیریت پسماند است و در همین مسیر کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران ورود جدی داشته است. تصویب طرح جامع مدیریت پسماند اواخر سال ۱۳۹۶ مصوب شد و سال ۹۷ قرارداد آن بسته شد و مقرر شد ظرف مدت ۱۸ ماه گزارش‌های آن تهیه شود تا مبنا و الگویی برای مدیریت پسماند در شهر تهران شود.

وی افزود: بی تردید در کلانشهر تهران باید در این حوزه تغیر رفتار و نگرش داشته باشیم و در حقیقت نیازمند کار فرهنگی در این حوزه هستیم. باید میزان تولید پسماند را کاهش دهیم. بر اساس قانون مدیریت پسماند، وظیفه جمع آوری تمامی پسماندها بر عهده شهرداری نیست در حقیقت وظیفه شهرداری جمع‌آوری پسماندهای عادی است و جمع‌آوری پسماندهای بیمارستانی و خطرناک بر عهده تولیدکننده است و این کار باید توسط مراکز درمانی و بهداشتی انجام شود. این پسماندها به شرط رعایت استانداردها در جمع آوری و انتقال، تحت روشی خاص دفن می شوند.

وی تاکید کرد: قطعا ظرفیت مجموعه آرادکوه محدود است و روزی به اتمام خواهد رسید. مجموعه شهرداری مشغول مطالعه هستند تا زمانی که این ظرفیت باشد این کار انجام می شود اما باید تفکیک از مبداء به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود. در این شرایط می‌توان از پسماند کمپوست تهیه کرد. در حال حاضر نیز به شهرداری تکلیف شده از کمپوست تولیدی برای فضای سبز شهر تهران استفاده شود. بی تردید در این حوزه اگر تغییر رفتار نداشته باشیم کاری از پیش نمی رود.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های خبرگزاری ایسنا به عنوان خبرگزاری قدیمی و با اصالت است که شاکله آن را دانشجویان و نسل جوان تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: وقتی اخبار را بررسی می‌کنم می‌بینم ارجاعات بسیاری به ایسنا داده می‌شود و در میان خبرگزاری‌ها از وجاهت مشخصی برخوردار است.

امیدوارم با نوع مدیریتی که در این مجموعه هست و ظرفیتی در این مجموعه وجود دارد، توجه و اعتماد مردم به ایسنا روزبه روز افزایش پیدا کند.

نوری افزود: امروز دنیای ارتباط است و در این شرایط باید تلاش کنیم از زمان استفاده کنیم اما برای انعکاس اخبار باید به گونه ای عمل کینم که سرعت باعث به خطر افتادن صحت و درستی خبر نشود. بی تردید خبر درست و صحیح مخاطب خود را دارد هرچه در حوزه شفافیت اقدام کنیم و به مردم اعتماد کنیم مردم نیز متقابلا اعتماد خواهند کرد. امیدوارم رسانه‌ها به عنوان سرمایه اجتماعی اعتماد مردم را افزایش دهند و مردم اخبار از داخل بگیرند.

وی در خاتمه گفت: قطعا رعایت سلامت، دقت و سرعت می تواند انتقال اخبار به مردم را به گونه ای تسریع کند که مردم راضی شوند و نیازی نداشته باشند از رسانه های خارجی استفاده کنند که متأسفانه در میان خبرها اطلاعات نادرست هم به مردم ارائه می کنند.

  • 12
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید