دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
۱۱:۳۲ - ۰۸ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۱۵۴۷
محیط زیست و گردشگری

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران:

گوگرد بنزین در تهران قابل قبول است/منشاء بوی نامطبوع تهران مشخص نشد

میزان گوگرد بنزین در تهران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران درباره منشاء بوی تهران که سال گذشته در صدر اخبار قرار گرفت، گفت: سناریوهای مختلفی در این خصوص بررسی شد؛ اما هیچ یک تایید نشد و منشائی برای بوی نامطبوع تهران مشخص نشد.

زهرا صدراعظم نوری با حضور در ایسنا و بازدید از تحریریه اجتماعی درباره انتشار بو در سطح شهر تهران که سال گذشته منتشر شد و شناخت منشاء آن گفت: این موضوع پیگیری شد و تمام سناریوها مورد بررسی قرار گرفت حتی در این مورد وزارت نیرو و آبفا ورود پیدا کردند و شهرداری هم همکاری کرد و تمام سناریوها و پیش بینی‌ها مورد بررسی قرار گرفت؛ اما هیچ یک تأیید نشد و منشائی معرفی نشد و شاید تنها سناریو اتفاقی شبیه به حادثه اصفهان و بوی منتشر شده ناشی از ماده‌ای شیمیایی است.

وی همچنین درباره منشاء بوی نامطبوع تهران در محدوده فرودگاه امام خمینی(ره) نیز تصریح کرد: گفته شد که منشاء بوی نامطبوع در این محدوده مجموعه آرادکوه است؛ اما بر اساس مطالعات نشان داده شد ۲۰ فاکتور در انتشار این بو موثر است که آرادکوه فاکتور ۱۲ بوده و در این محدوده دامداری‌ها و کارخانه‌هایی وجود دارند که پساب آنها در انتشار این بو موثر است.

عضو شورای شهر تهران در ادامه درباره ارتباط اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با رسانه‌ها و مردم گفت: در این دوره از شورا اعضا به دلیل وجود تکنولوژی‌های جدید مثل شبکه‌های اجتماعی آنچه که روی می‌دهد و در آن دخیل هستند را با مردم در میان می‌گذارند. در حقیقت اعضا با بهره گیری از این شبکه‌های اجتماعی کار ارتباطی خود را به پیش می‌برند.

وی افزود: در شورای شهر پنجم همه اعضا یک دست هستند و به دنبال کارهای پوپولیستی نیستیم و بیشتر به دنبال انجام کار هستیم تا مشکلی از مشکلات شهروندان حل و فصل شود؛ البته جای برگزاری جلسات بیشتر با رسانه‌ها خالی است و حضور نمایندگان رسانه‌ها در کمیسیون‌ها می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و ما باید بیشتر از خبرنگاران بخواهیم در این جلسات حضور پیدا کنند.

نوری در تشریح نحوه ورود شورا به مسائل مختلف و پیگیری آنها نیز گفت: در مسائل ورود خوبی داریم و پیگیری های بعدی هم وجود دارد؛ اما بعضا پیگیری علنی نمی شود چرا که در برخی موارد تحت فشار برای انجام یک اقدام قرار می‌گیریم؛ لذا تلاش می‌کنیم از مسیری برویم که متوقف نشود.

رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: برای مثال در موضوع تامین منابع آبی برای آبیاری درختان پارک چیتگر بعد از بازدیدهایی که داشتیم ابعاد مختلف موضوع را بررسی و پیگیری کردیم و در صحن شورا نیز تذکراتی داده شد و نهایتا جلسه‌ای جدی و اثرگذار تشکیل شد که علی رغم وجود تنش در آن نتیجه این شد که آب روی این پارک باز شد لذا گاهی مجبوریم در برخی موارد مسیر را تغییر دهیم مانند زیست شبانه که هدف این بود همانند سایر کلانشهرها که مردم از ساعات شب برای فعالیت‌ها استفاده می کنند برای تهران هم این موضوع مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: بسیاری از اصناف تا ساعت ۱۷ عصر مراجعه کننده‌ای ندارند و نیاز است که از ساعات شب برای فعالیت‌های مختلف مثل کسب و کار استفاده شود؛ اما متاسفانه برخورد بدی شد و به چیزهای مختلفی نسبت داده شد و اصل موضوع از بین رفت.

نوری در ادامه تاکید کرد: در بحث باغات هم جدی ایستادیم و آنچه که خیلی کمک کرد افکار عمومی بود که از طریق رسانه‌ها شکل گرفت و امروز قطع درخت بسیار بیشتر از گذشته قبح دارد؛ به طوریکه اگر منافع افرادی در این روند به خطر می افتاد مقابل تصمیم شورا می‌ایستادند و سعی می‌کردند با شیوه‌های مختلف افراد را از میدان به در کنند. به این ترتیب بسیاری از پیگیری ها برای جلوگیری از تشویش مردم به گونه‌ای علنی نمی‌شود که این به معنای عدم پیگیری موضوع از سوی شورای شهر نیست.

رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در تشریح آخرین پیگیری‌های شورا در ارتباط با موضوع افزایش گوگرد در سوخت تهران گفت: در ارتباط با بنزین و آلاینده‌های آن مستمر پیگیری و گزارش‌هایی ارائه می‌شود. بر اساس آخرین گزارشات، گوگرد بنزین در شهر تهران قابل قبول و حدود ۵۰ ppm است البته در برخی جایگاه‌ها و برخی خودروها که از این جایگاه‌ها سوخت‌گیری کرده‌اند گوگرد آنها افزایش داشته است ولی در سطح شهر تهران نگران کننده نیست و به طور کلی گوگرد در تهران قابل قبول است.

وی تاکید کرد: خوشبختانه وزارت نفت در این مورد حساسیت ویژه دارد و سازمان حفاظت محیط زیست و کمیته سلامت شورا نیز این موضوع را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

این عضو شورای شهر تهران در تشریح روند ساماندهی آرادکوه و رویکرد مدیریت پسماند در شهر تهران نیز گفت: یکی از دغدغه‌های ما در مدیریت شهری موضوع مدیریت پسماند است و در همین مسیر کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران ورود جدی داشته است. تصویب طرح جامع مدیریت پسماند اواخر سال ۱۳۹۶ مصوب شد و سال ۹۷ قرارداد آن بسته شد و مقرر شد ظرف مدت ۱۸ ماه گزارش‌های آن تهیه شود تا مبنا و الگویی برای مدیریت پسماند در شهر تهران شود.

وی افزود: بی تردید در کلانشهر تهران باید در این حوزه تغیر رفتار و نگرش داشته باشیم و در حقیقت نیازمند کار فرهنگی در این حوزه هستیم. باید میزان تولید پسماند را کاهش دهیم. بر اساس قانون مدیریت پسماند، وظیفه جمع آوری تمامی پسماندها بر عهده شهرداری نیست در حقیقت وظیفه شهرداری جمع‌آوری پسماندهای عادی است و جمع‌آوری پسماندهای بیمارستانی و خطرناک بر عهده تولیدکننده است و این کار باید توسط مراکز درمانی و بهداشتی انجام شود. این پسماندها به شرط رعایت استانداردها در جمع آوری و انتقال، تحت روشی خاص دفن می شوند.

وی تاکید کرد: قطعا ظرفیت مجموعه آرادکوه محدود است و روزی به اتمام خواهد رسید. مجموعه شهرداری مشغول مطالعه هستند تا زمانی که این ظرفیت باشد این کار انجام می شود اما باید تفکیک از مبداء به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود. در این شرایط می‌توان از پسماند کمپوست تهیه کرد. در حال حاضر نیز به شهرداری تکلیف شده از کمپوست تولیدی برای فضای سبز شهر تهران استفاده شود. بی تردید در این حوزه اگر تغییر رفتار نداشته باشیم کاری از پیش نمی رود.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های خبرگزاری ایسنا به عنوان خبرگزاری قدیمی و با اصالت است که شاکله آن را دانشجویان و نسل جوان تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: وقتی اخبار را بررسی می‌کنم می‌بینم ارجاعات بسیاری به ایسنا داده می‌شود و در میان خبرگزاری‌ها از وجاهت مشخصی برخوردار است.

امیدوارم با نوع مدیریتی که در این مجموعه هست و ظرفیتی در این مجموعه وجود دارد، توجه و اعتماد مردم به ایسنا روزبه روز افزایش پیدا کند.

نوری افزود: امروز دنیای ارتباط است و در این شرایط باید تلاش کنیم از زمان استفاده کنیم اما برای انعکاس اخبار باید به گونه ای عمل کینم که سرعت باعث به خطر افتادن صحت و درستی خبر نشود. بی تردید خبر درست و صحیح مخاطب خود را دارد هرچه در حوزه شفافیت اقدام کنیم و به مردم اعتماد کنیم مردم نیز متقابلا اعتماد خواهند کرد. امیدوارم رسانه‌ها به عنوان سرمایه اجتماعی اعتماد مردم را افزایش دهند و مردم اخبار از داخل بگیرند.

وی در خاتمه گفت: قطعا رعایت سلامت، دقت و سرعت می تواند انتقال اخبار به مردم را به گونه ای تسریع کند که مردم راضی شوند و نیازی نداشته باشند از رسانه های خارجی استفاده کنند که متأسفانه در میان خبرها اطلاعات نادرست هم به مردم ارائه می کنند.

  • 12
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
ویژه سرپوش