۱۶:۱۷ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۲۰۰۷۸۹
حقوقی، قضایی و انتظامی

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد؛

بهنوش بختیاری تحت پیگرد قانونی قرار گرفت

بهنوش بختیاری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
رایگانی در مورد ماجرای تبلیغ شربت جلوگیری از ویروس کرونا (corona) در فضای مجازی به وسیله یکی از سلبریتی ها توضیحاتی داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات در خصوص عملکرد ۱۱ ماهه نخست امسال این سازمان خاطرنشان کرد:در ۱۱ ماهه نخست امسال تعداد ۵۴۰ هزار و ۷۷۶ پرونده شامل ۴۲۰ هزار و ۶۵۵ پرونده کالا و خدمات، ۷۷ هزار و ۸۰۲ پرونده بهداشت و ۴۲ هزار و ۳۱۹ پرونده قاچاق تشکیل شده است و متخلفان ۵۷ هزار میلیارد ریال محکوم شدند.

او ادامه داد:در بخش اجرای احکام نیز با اراده همکاران ۳۷۱ هزار و ۸۲۹ پرونده مختومه شده و از مجموع ۲۷ هزار میلیارد ریال جزای وارده به اجرای احکام، مبلغ ۷ هزار میلیارد جریمه و مبلغ یک میلیارد ریال اعاده حق معترض وصول شده است.

رایگانی در خصوص پرونده های لبنی ذکر کرد:یک هزار و ۳۸۴ پرونده در ۱۱ ماهه امسال برای گرانفروشی تشکیل شده و متخلفان در یک هزار و ۲۲۵ پرونده ۵۳ میلیارد ریال محکوم شدند و سایر پرونده ها نیز حکم برائت گرفته و یا به مراجع ذیصلاح برای رسیدگی فرستاده شده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی ذکر کرد:گرانفروشی شکر هم یکی از مهم ترین مباحث پرونده ها در ۱۱ ماهه نخست امسال بود که تعداد ۲۹۱۱ پرونده از پرونده های متشکله امسال را تا به حال بخود اختصاص داده است و متخلفان بیش از ۷۰ میلیارد ریال جریمه شدند.

تشکیل بیش از ۹ هزار پرونده تخلفات خودرو

او در مورد پرونده های عدم ایفای تعهدات خودرو هم اظهار‌کرد:۹ هزار و ۵۹ پرونده با این عنوان تخلف برای خودرو تشکیل شده که تنها تخلف ۱۷۱ پرونده محرز شده و متخلفان این پرونده ها ۷۴۸ میلیارد ریال جریمه شدند و ۲ هزار و ۷۹۰ پرونده قرار صادر شده، ۸۰۲ پرونده نیز به محاکم ذیصلاح فرستاده شده و یک هزار و ۱۴۲ پرونده با ارائه مدارک حکم برائت دریافت کردند.

آغاز طرح نظارت نوروز ۹۹ تعزیرات حکومتی

سخنگوی سازمان تعزیرات در ادامه از آغاز طرح نظارت نوروز این سازمان به منظور مشارکت با دیگر سازمان ها با مقصود حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه در برابر متخلفان، سالم سازی فضای کسب و کار، نظارت بر سیستم توزیع کالا و خدمات، پشتیبانی از فضای کسب و کار در برابر التهاب، جلوگیری از تخلفات حوزه کسب و کار علی الخصوص نمایشگاه های بهاره و حضور موثر و استفاده از تمام ظرفیت های سازمان در برخورد با گرانفروشی و دیگر تخلفات احتمالی برگزار می شود.

او با بیان اینکه طرح ذکر شده با محوریت اقدامات پیشگیرانه و شبه قضائی برگزار می شود، گفت :مرحله اول این طرح از ۱۰ تا ۲۹ ماه اسفند امسال است و مرحله دوم طرح از یکم لغایت ۱۵ ماه فروردین سال جاری است و در این بازه یک هزار و ۳۰۰ نفر از همکاران حاضر در کشیک در خدمت مردم محترم ایران هستند و مردم میتوانند شکایات را از روش سامانه تلفنی ۱۳۵ و یا تارنمای t ۱۳۵.ir ثبت کنند.

رشد چشمگیر عملکرد سازمان در رسیدگی به قاچاق کالا و ارز

رایگانی با اشاره به رشد ۲۰ درصدی پرونده های وارده، گفت:پرونده های وارده در ۱۱ ماهه ابتدای امسال تعداد ۷۷ هزار و ۸۰۲ پرونده بوده که با توجه به تعداد ۶۴ هزار و ۸۳۱ پرونده وارده در ۱۱ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۷ شاهد رشد ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش در این زمینه هستیم.

وی در خصوص افزایش ۶۷ درصدی جرایم وصولی، اعلام کرد :میزان وصولی در ۱۱ ماهه ابتدای امسال میزان ۴ هزار و ۹۸۴ میلیارد ریال بوده که نسبت به مبلغ ۲ هزار و ۹۸۳ میلیارد ریال میزان وصولی در ۱۱ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۷، شاهد افزایش ۶۷ درصدی وصولی های ریالی نسبت به مدت مشابه سال پیش بودیم.

سخنگوی تعزیرات هم از عملکرد ۹۹ درصدی اجرای احکام در اجرای حکم پرونده های رسیدگی شده و عملکرد ۹۹ درصدی شعب ویژه در رسیدگی به پرونده های وارده خبر داد.

آخرین جزئیات پرونده های تعزیراتی استان های کشور

رایگانی به مهم ترین پرونده های استان ها هم اشاره نمود و اظهار کرد:در استان آذربایجان غربی، یک شرکت حمل و نقل بین المللی برای خروج ۷ هزار و ۳۰۸ کیلوگرم منگنز به پرداخت ۱۵۵ میلیارد ریال جریمه نقدی و دو سال ممنوعیت از کار محکوم شد.

وی افزود :در استان زنجان یک شرکت توزیع کننده روغن موتور که مبادرت به حذف قیمت اصلی از روی قوطی های روغن موتور و فروش آن به قیمت بالاتر کرده بود، با احراز تخلف تقلب به پرداخت ۴ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد.

رایگانی عنوان کرد :در استان قزوین هم حکم ۲۵ میلیارد ریالی پرونده گرانفروشی به وسیله ماموران اجرای احکام وصول شد.

سخنگوی تعزیرات حکومتی ادامه داد:در استان بوشهر، با کشف محموله ۵ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۶۵۵ کیلوگرم نفت گاز، پرونده بررسی و بعد از احراز تخلف، متهم به ضبط محموله مکشوفه و پرداخت ۳۹۸ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

او خاطر نشان نمود:در استان سمنان، شخصی به علت ورود ۹۰ طاقه پارچه بدون انجام تشریفات قانونی به پرداخت یک میلیارد و ۹۷۶ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد که این حکم در حال ایفا است.

رایگانی گفت:در استان آذربایجان شرقی، با احراز تخلف قاچاق ۳۰ هزار لیتر نفت گاز، متهم به علت مباشرت در داد و ستد ، حمل و نقل و جابجایی نفت سفید خارج از ضوابط تعیینی دولت و نداشتن هیچگونه مجوزی برای فعالیت، به پرداخت مبلغ بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جریمه و ضبط محموله محکوم شد.

او افزود :در استان مرکزی، فردی به علت حمل کالا و مباشرت در قاچاق مقدار ۱۱ هزار و ۳۷۷ کیلوگرم پارچه به پرداخت ۸ میلیارد و ۳۶۱ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

رایگانی گفت:در استان کرمان، عامل قاچاق ۲۰ هزار لیتر نفت گاز که تصمیم قاچاق این محموله از اصفهان به سیستان و بلوچستان را داشت، به ضبط محموله و پرداخت ۲ میلیارد ریال جزیمه محکوم شد.

وی گفت:در استان خوزستان، با کشف ۵۷۰ طاقه پارچه و ۱۰۴ کیسه ۲۵ کیلویی گردو و ارجاع این پرونده به شعبه چهارم، رأی به ضبط کالا و پرداخت ۲۵ میلیارد ریال جزای نقدی صادر شد.

سخنگوی تعزیرات حکومتی افزود:در استان البرز، محکومیت ۲ میلیارد ریال قاچاقچی لوازم خانگی، نیز در استان اصفهان، یک دندانپزشک به علت به کارگیری افراد فاقد صلاحیت به نمایش خدمات رایگان به ۲۰ نفر از افراد فقیر تحت پوشش کمیته امام خمینی( ره) محکوم شد.

وی ادامه داد:در استان فارس، پرونده احتکار ۲۹ هزار بسته کاغذ به ارزش بالغ بر ۹ میلیارد ریال در شهرستان شیراز در حال رسیدگی است. قاچاقچی ۱۵ دستگاه گوشی موبایل به پرداخت ۹ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد.

رایگانی افزود :در استان سیستان و بلوچستان، قاچاقچیان ۳۵ تن شیرخشک در دو پرونده به پرداخت ۹ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند. همچنین در استان تهران، پرونده ۲ شرکت به علت گرانفروشی کاغذ به ارزش ۱۵۴ میلیارد ریال تشکیل و در حال رسیدگی است.

وی اظهار کرد:در استان همدان، صادر کردن رأی قطعی قاچاق ۳۰ هزار لیتر نفت سفید در شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز گلوگاه شهید زارعی همدان با محکومیت ۲ میلیارد ریال، یک فقره پرونده با تخلف اخفاء و خودداری از عرضه کاغذ به ارزش تخلف ۱۸ میلیارد ریال حال رسیدگی است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرد :همینطور در استان اردبیل، پرونده ۱۳۰ دستگاه استخراج ارز قاچاق رسیدگی و متخلفین پرونده به پرداخت مبلغ یازده میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شدند.

رایگانی تصریح کرد :در کردستان ماموران پلیس فرودگاه سنندج حین بازرسی بار همراه و غیر همراه پرواز شرکت هواپیمایی قشم ایر به مقصد تهران در یک جعبه فاقد هرگونه نام و نشان منتسب به یکی از مسافران یک دستگاه لیزر پزشکی ساخت کشور آلمان را رویت کردند که بعد از بررسی اصالت شرکت فروشنده محرز گردید که شرکت بازرگانی فاقد مجوز و نمایندگی رسمی دستگاه در سامانه اداره کل تجهیزات پزشکی است و بر همین اساس حکم به ضبط کالا و پرداخت ۲ میلیارد ریال جریمه برای متهم صادر شد که این راأی قطعی شده است.

وی گفت:در مورد پرونده چوب باید گفت، قاچاقچی ۳۰ دستگاه ماینر در شعبه سوم بدوی و شعبه تجدید نظر ویژه قاچاق کالا و ارز به پرداخت یک میلیارد ریال جزای نقدی و ضبط دستگاه ها محکوم شد.

کشف بیش از ۳ میلیون ماسک در تهران

رایگانی با اشاره به کشف بیش از ۳ میلیون ماسک در تهران گفت:در ۲۴ ساعت قبل با مشارکت سازمان اطلاعات سپاه تهران از یک انبار ۳ میلیون ماسک کشف شد.

وی گفت:از تعداد ماسک های کشف شده یک میلیون آن به دانشگاه های علوم پزشکی تحویل و ۲ میلیون ماسک دیگر به هیأت امنای وزارت بهداشت تحویل داده شد.

رایگانی گفت:۵۰۰ هزار ماسک دیگر کشف شده را در اختیار سازمان علوم پزشکی قرار دادیم که هم اینک در حال توزیع این کالا هستند.

وی خاطر نشان کرد:در استان کرمانشاه ۲۵۰ کارتن بزرگ دستکش یکبار مصرف کشف شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد :متأسفانه شاهد احتکار برنج، شکر و گوشت در کلانشهر ها بودیم و هم اکنون این مسئله به شهر های کوچک هم رسیده است.

رایگانی بیان کرد :ظرفیت تولید ماسک در کشور بیش از ۲ میلیون مورد است، اجازه دهید ماسک های تولید داخل بدست اشخاص نیازمند برسد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی به قیمت ماسک ها هم اشاره نمود و گفت:طبق مصوبه وزارت بهداشت نرخ ماسک های فیلتردار و بدون فیلتر به ترتیب ۵۱۰ و ۴۱۰ تومان است که عرضه ماسک با قیمتی بیش از این گرانفروشی محسوب می شود.

وی افزود :سازمان تعزیرات حکومتی با محتکران ماسک ها برخورد شدید خواهد کرد.

رایگانی اعلام کرد :اجازه واردات ماسک به وارد کنندگان داده شده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت:در روز های قبل یکی از سلبریتی ها در فضای مجازی مبادرت به تبلیغ شربت پیشگیری از ویروس کرونا (corona) میکرد که به دستور دادستانی تحت پیگیرد قانونی قرار گرفت، ازاین رو از مردمان تقاضا می کنیم که به اینگونه تبلیغات توجه نکنند.

شروع فعالیت گشت های نوروزی تعزیرات از ۱۰ اسفند

او با اشاره به اجرای طرح نوروزی سال ۹۹ تعزیرات خاطر نشان کرد:فعالیت گشت های نوروزی تعزیرات از ۱۰ ماه اسفند شروع می شود و بازرسی از مکان های گردشگری و خرید از ۲۹ اسفند سال جاری تا ۱۵ فروردین ماه سال آتی ادامه خواهد داشت.

رایگانی گفت:هدف از طرح ایمن سازی فضای کسب و کار حمایت از کسبه ای است که در چارچوب قانون فعالیت می کنند.

وی افزود:بر اساس اعلام مسئولان ذی ربط موضوع قرنطینه (Quarantine) شدن شهر ها در دستور کار نیست و هموطنان نگران کمبود مایحتاج خود نباشند.

رایگانی گفت:متأسفانه جریمه های احتکار کنندگان بازدارنده نیست.

او افزود:قرار است با هماهنگی وزارت بهداشت ماسک های مجانی در اختیار ادارات و ارگان ها قرار گیرد.

  • 13
  • 7
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید