جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
۰۰:۱۸ - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۷۰۳۵۵۷
سایر اخبار حوادث

مفقود شدن ۱۵ گردشگر اصفهانی در منطقه تفریحی «ویژدرون»/ ۱۲ نفر کوهنورد مفقود شده در دره ویژ درون پیدا شدند

مفقود شدن 15 گردشگر اصفهانی در ایلام,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز
مدیرعامل هلال‌احمر استان ایلام گفت: سرنوشت نامعلوم ۱۵ گردشگر اصفهانی که خانواده‌های آنان مدعی‌اند آنها در ایلام هستند.

حسین عارفی مدیرعامل هلال‌احمر ایلام دقایقی پیش در گفت‌وگو با فارس در ایلام گفت: ۱۰ خانواده از گردشگران اصفهانی در پی تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال‌احمر استان ایلام(EOC) مدعی هستند فرزندان آنان در غالب گردشگران کوهنورد روز جمعه به استان ایلام سفر کرده‌اند.

وی افزود: هلال‌احمر استان برحسب وظیفه ۲ تیم امداد و نجات کوهستان را به منطقه ویژدون اعزام کرده است، ولی تا این لحظه از وضعیت این افراد خبری مخابره نشده است.

مدیرعامل هلال احمر استان تصریح کرد: با توجه به عدم هماهنگی این افراد با هیات کوهنوردی ایلام مطمئن نیستیم که آنان به این منطقه رفته باشند، اما تا اطلاع کامل از وضعیت این افراد، تیم اعزامی هلال‌احمر در منطقه ویژدرون مستقر هستند.

برخی کانال‌های فضای مجازی استان ایلام اخبارهایی مبنی بر مفقود ۱۵ گردشگر اصفهانی در منطقه ویژدرون ایلام داده، و‌مدعی هستند با گذشت ۳ روز از این حادثه هیچ اطلاعی از این افراد در دست نبوده و تلفن‌های همراه آنان در دسترس نیست.

«ویژدرون» دره ای در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری شهر ایلام و در کنار سد چک گردلان در نزدیکی روستای مهر ملکشاهی قرار دارد.

 ۱۲ نفر کوهنورد مفقود شده در دره ویژ درون پیدا شدند
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان از پیدا شدن کوهنوردان مفقود در دره ویژ درون خبر داد و گفت: برابر اطلاعات موثق دریافتی تیم کوهنوردی ۱۲ نفره که در دره ویژه درون مفقود شده بودند اوایل صبح امروز پیدا شدند.

به گزارش تسنیم، حسین عارفی صبح امروز با اعلام آخرین نتایج اقدامات امدادی برای کوهنوردان اصفهانی مفقود شده در دره ویژدرون ایلام اظهار داشت: با تلاش تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر و گروه‌های مرتبط با این جمعیت خوشبختانه اوایل صبح امروز کوهنوردان مفقود شده پیدا و به مرکز استان منتقل شدند.

عارفی بیان کرد: تیم های امدادی هلال احمر و گروه های مرتبط با این جمعیت پس از اعلام مفقود شدن این عزیزان که با مشکل ارتباطی مواجه بودن با حضور در منطقه از هر دو ناحیه دره ویژ درون به جستجو در منطقه پرداخته و خوشبخانه مفقود شدگان  هیچ گونه مشکلی نداشته و همگی در سلامت کامل بودند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ضمن تشکر از نجاتگران سخت کوش این جمعیت و سایر گروهای مرتبط که با حضور در منطقه عملیات جستجو و نجات طاقت فرسایی را متحمل شدند و همچنین اهتمام ویژه مدیریت محترم بحران استان، امور آب ، صدا و سیما و اصحاب رسانه که با جدیت تمام پیگیر سرنوشت تیم مفقودی در دره مذکور بودند عنوان کرد: با توجه به‌نزدیکی به فصل بارش گروهای کوهنورد و طبیعت دوستان حتی المقدور از ورود به این دره خودداری کنند.

  • 11
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۰
جدیدترین
قدیمی ترین
سد چم گردلان اصلاح شود
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش