دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
۱۴:۲۹ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۴۵۸
جرم و جنایت

مردی عاشق‌پیشه به خانه همسر صیغه‌ای‌اش حمله کرد/ فریادهای مادر و کودک در محاصره آتش

آتش سوزی,همسر صیغه ای
همه خانه در آتش می‌سوخت و زنی به همراه کودکش، فریاد «سوختم، سوختم» سر داده بود. کودک از وحشت گریه می‌کرد و مردی در آن سوی دیوارها با گالنی خالی از بنزین به این صحنه انتقام خیره نگاه می‌کرد.

در پرونده‌ای تلخ، مرد عاشق‌پیشه وقتی متوجه شد زن صیغه‌ای‌اش قصد دارد او را ترک کند در اقدامی وحشیانه به خانه وی حمله‌ور شد و زن جوان و خانه‌اش را به آتش کشید.

زن جوان که معجزه‌آسا زنده مانده بود علیه شوهر صیغه‌ای خود شکایت کرد تا وی در دادگاه کیفری تهران محاکمه شود.

آتش‌افروزی عاشقانه

به گزارش «ایران»، رسیدگی به این پرونده از تابستان سال ۱۴۰۰ با شکایت زن جوانی به نام مهرسا آغاز شد. وی که دست و پایش باندپیچی شده و روی صورتش آثار سوختگی‌های عمیق نمایان بود و به سختی راه می‌رفت به پلیس آگاهی مراجعه کرد و از شوهر صیغه‌ای‌اش سامیار شکایت کرد.

سرنوشت زن مطلقه

وی گفت: چند سال بود از همسرم جدا شده‌ بودم و همراه پسر خردسالم زندگی می‌کردم تا اینکه مدتی قبل با مردی به نام سامیار آشنا شدم. او به من ابراز علاقه کرد و یک ماه پس از این آشنایی به عقد موقت او درآمدم تا شناخت بیشتری از هم پیدا کنیم، اما در این مدت متوجه شدم او مرد خشن و بدخلقی است، به همین خاطر تصمیم گرفتم از او جدا شوم ولی سامیار مخالف جدایی بود. یک روز که همراه پسر خردسالم در خانه بودم سامیار با یک گالن بنزین وارد خانه شد. او که حال طبیعی نداشت و فحاشی می‌کرد بنزین را روی من و همه جای خانه پاشید و قبل از اینکه فندک بزند پسرم را از اتاق بیرون انداخت. سامیار بابی‌رحمی تمام فندک زد و من سرتا پا آتش گرفتم. او بلافاصله بعد از این کار فرار کرد و من در حالی که می‌سوختم، پتویی را دور خودم پیچیدم و آتش را خاموش کردم. با فریادهای کمک‌خواهی من و گریه‌های پسرم، همسایه‌ها سر رسیدند و شعله‌های آتش را خاموش کردند و مرا به بیمارستان رساندند. من به مدت چند روز در بیمارستان بستری بودم و بتازگی ترخیص شده‌ام.

این زن ادامه داد: دست، پا، قسمت‌هایی از بدن و صورتم سوخته و تحت درمان هستم و نمی‌توانم کارهای شخصی‌ام را انجام دهم و از فرزند خردسالم نگهداری کنم. حالا آمده‌ام تا از سامیار شکایت کنم. من و پسرم امنیت جانی نداریم، او دست از سرمان برنمی دارد و ما را تهدید می‌کند.

تهدید به اسیدپاشی

این زن در ادامه شکایتش گفت: من به تازگی به عقد موقت سامیار در آمده بودم که متوجه شدم او مرد شکاک و بدبینی است. او می‌گفت باید اعتراف کنم با مردهای زیادی رابطه داشته‌ام، در غیر این صورت بچه مرا با اسید می‌سوزاند. او گالن اسیدی را در ماشین زیر پای پسرم گذاشته بود و تهدید می‌کرد اگر اعتراف نکنم پسرم را زنده زنده می‌سوزاند. من که بشدت ترسیده بودم به بهانه اینکه قبلاً از او شکایت کرده‌ام و حالا گوشی موبایلم در کلانتری است برای پس گرفتن شکایتم به داخل کلانتری رفتم و ماجرا را به پلیس گزارش دادم. همان موقع یک مأمور همراه من از کلانتری بیرون آمد و در بازرسی ماشین سامیار، ظرف اسید را پیدا کرد. همان جا پرونده‌ای تشکیل شد و من وکیل گرفتم تا بتوانم از دست سامیار خلاص شوم، اما چند روز بعد او با گالن بنزین به خانه‌ام در شهرری حمله‌ور شد و من و خانه را به آتش کشید.

داستان عجیب مرد آتش‌افروز

با ثبت شکایت، مأموران به ردیابی مرد خشن پرداختند و وی را بازداشت کردند، او اما اظهارات عجیبی را علیه مهرسا مطرح کرد و گفت: مدتی قبل مهرسا را به عنوان مسافر سوار ماشینم کردم و او با من درددل کرد و گفت مجرد است. من چندبار به دیدنش رفتم و به او علاقه‌مند شدم تا اینکه برایش یک خانه اجاره کردم و او را به عقد موقتم در آوردم، اما یک ماه بعد متوجه شدم شوهر و بچه دارد و به خاطر اختلاف با همسرش، پسرش را به پرورشگاه سپرده است. او یک ماه از من سوءاستفاده کرد. وقتی حقیقت را فهمیدم، تصمیم گرفتم رابطه‌ام را با او قطع کنم، اما او تهدیدم کرد اگر صیغه را تمدید نکنم آبرویم را می‌برد. مهرسا می‌گفت از من فیلم دارد که می‌تواند فیلم را پخش کند. او با تهدید از من اخاذی می‌کرد و پول می‌گرفت. این زن زندگی مرا آتش زد و نابود کرد. حالا به دروغ می‌گوید من زندگی او را به آتش کشیده‌ام. او یک دروغگوست.

افشای دروغگویی

به دنبال اظهارات مرد جوان، تحقیقات درباره صحت ادعای وی آغاز شد و مأموران به بازجویی از مادر و خواهر مهرسا پرداختند، اما در این میان مشخص شد سامیار دروغ می‌گوید. مهرسا ۷ سال قبل از شوهرش جدا شده و برای چند ماه پسرش را به پرورشگاه سپرده بود، اما پس از مدتی فرزندش را تحویل گرفته و با پسرش در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کرد.

در بررسی‌های بعدی مشخص شد سامیار که نصاب کولر است با خانواده مهرسا ارتباط خانوادگی داشته است و از این طریق با هم آشنا شده و تصمیم به ازدواج داشتند، اما چون مهرسا متوجه رفتارهای عجیب سامیار شده و فهمیده بود او مرد خشن و بدبینی است، از ازدواج با او منصرف شده و به همین خاطر سامیار کینه او را به دل گرفته و خانه‌اش را به آتش کشیده است و قصد جان او را داشته است.

اعتراف عاشقانه

با افشای حقیقت، سامیار بار دیگر تحت بازجویی قرار گرفت و به آتش زدن خانه همسر صیغه‌ای اعتراف کرد، ولی مدعی شد عاشق زن صیغه‌ای‌اش بود و قصد کشتن مهرسا را نداشته است.

به این ترتیب برای سامیار به اتهام ایراد صدمه بدنی، ضرب و جرح و تحریق عمدی و شروع به قتل صادر و پرونده‌اش برای رسیدگی به شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا به زودی به جرم وی رسیدگی شود. این در حالی است که زن جوان برای شوهر صیغه‌ای اشد مجازات خواسته است.

  • 9
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش