۱۳:۳۵ - ۱۷ دي ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۱۰۰۴۶۱۲
جرم و جنایت

آخرین حرف‌های امیرحسین در روزهای قبل از اعدام

امیرحسین، قاتل ستایش قریشی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
«امیرحسین، قاتل ستایش قریشی حذف شد تا دیگر شاهد تجاوز و قتل نباشیم؛ بی‌خبر از آن که مشکل فردی نیست و ریشه در جامعه‌ای دارد که خشونت زیر پوستش نفس می‌کشد.»

خبرآنلاین در ادامه نوشت: مستاصل، بلاتکلیف، با غمی که امکان بروز نداشت. «چیزی یادم نمیاد. ساقی‌ای که بهم عرق داده بود، حتما قرص ریخته بود توش. من قبلا هم مست کرده بودم ولی کدوم آدمیه که با مست‌کردن، آدم بکشه؟ من هیچی یادم نمیاد و نمی‌فهمم چیکار کردم.» اینها را امیرحسین، یک هفته قبل از اعدام می‌گفت؛ در تماس ده دقیقه‌ای از زندان. زمانی که امید داشت به بخشش و درخواست کمک می‌کرد. «وقتی با داییم رفتیم و خودم رو معرفی کردم، مجبورم کردند که هر اتفاقی افتاده رو اعتراف کنم. شرایط سختی بود و من به‌خاطر عرقی که خورده بودم هیچی یادم نمیومد. برای اینکه خلاص بشم، یه داستانی رو روایت کردم. من هنوزم یادم نمیاد چیکار کردم.»

 

این حرف‌ها باید می‌ماند تا زخمی را باز نکند؛ نه زخم خانواده‌ای که ستایشش را از دست داده نه زخم امیرحسینی که روایتش با درد است. این حرف‌ها در همان تماس‌های چند دقیقه‌ای با استرس تمام‌شدن تماس باید می‌ماند تا خود امیرحسین روایتشان کند؛ اما حالا که نیست شاید این حرف‌ها بتواند خیلی چیزها را ترمیم کند، که اگر ترمیمی باشد، نه ستایشی قربانی می‌شود نه امیرحسینی بالای دار می‌رود. ترمیمی که راه‌حل‌ش حذف و اعدام نباشد. «همه تفریح من گوشیم بود؛ چیز دیگه‌ای نداشتیم. یه رفیق هم داشتم که دور از چشم بابام باهاش بیرون می‌رفتم؛ وگرنه دعوام می‌کرد. این ماجرا سر گوشیمم بود البته. دوست نداشت همش سرم تو گوشیم باشه؛ ولی خب چیکار می‌کردم؟»

 

«چی دارم بگم جز اینکه اشتباه کردم؟ نفهمیدم. اون موقع انقدر حالم بد بود و تو حال خودم نبودم که به یک چیزهایی اعتراف کردم که به ضررم شد. هرجا هم گفتم دروغ بود کسی باور نکرد. نمی‌دونم چقدر درسته بگم یا نه ولی به‌خدا من با هیچ‌کس رابطه جنسی نداشتم. ۱۶ ساله‌م بیشتر نبود. نفهمیدم.» امیرحسین نمی‌توانست درباره قبل از آن لحظه‌ها حرفی بزند، نمی‌توانست پل بزند به گذشته و خاطره‌بازی کند. نمی‌توانست و تنها حرفش این بود که اشتباه کردم و نفهمیدم. دلش می‌خواست جبران کند اما نشد. پنج‌شنبه صبح اعدام شد.

 

 

 

  • 13
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.6 stars from 14 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
باسلام نمیدونم چطوری بیان کنم ولی ای کاش اصلا این اتفاق نمیفتادولی الانم افتاده امیرحسین فقط یه نوجوان بود حق نمیدم کارش اشتباه بودولی دلم میسوزه به حاله مادرش یه عمرتف توصورت خانوادش بخدااونابدترازخانواده ی ستایش شدند الان ای کاش به جای نفرت به جای ازادمابخششم تووجدانمون هم بود دلم واسه یه بچه ۶ساله یه بچه ۱۶ ساله میسوزه که خیلی بدقربانی شدند
  • 0
  • 0
چى بگم والا! اين مشكل بايد ريشه ايي حل بشه و اونم خيلى سخته در واقع بايد همه چيز جامعه اهم از تدابير جامعه شناسيه حاكمين كشور ،و مراقبت هاى ويژه خود خانواده دست بدست هم بده تا موفقيت صورت گيرد. البته اگر خانواده ها درك و فهم درست با مراقبت هاى ويژه براى كودكانشان بعمل بياورند اينگونه اتفاقات تلخ رخ نميدهد! خدايا ما انسان ها كه او را نبخشيديم لطفا تو او را به بزرگى خودت ببخش! از طرف پدرى كه خودش دو فرزند پسر دارد! در ضمن أمور تربيتى بسيار دشوار است و وقت زياد بايد برايش گذاشت. لطفا وقتى صاحب فرزندى ميشويد برايش از جانتان مايه بگذاريد! يا على مدد!
  • 0
  • 0
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید