۱۵:۴۰ - ۲۶ دي ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۰۰۷۰۲۹
جرم و جنایت

مرد دستفروش خانه زن جوان را آتش زد/ آتش زدن خانه به خاطر اختلاف مالی

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری متهم پرونده حریق عمدی در منطقه یافت آباد خبر داد.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی در گفتگو با  میزان اظهار داشت:۲۱ آبان ماه سال جاری وقوع یک آتش سوزی در یک واحد مسکونی در خیابان چهاردهم معصوم به کلانتری ۱۵۱ یافت آباد اعلام شد؛ با حضور مأموران کلانتری ۱۵۱ و تیم آتش نشانی در محل، اطفای حریق انجام شد.

 

 

در ادامه و با اعلام نظریه کارشناسی سازمان آتش نشانی مبنی بر عمدی بودن آتش سوزی، پرونده مقدماتی با موضوع "حریق عمدی" تشکیل و پرونده جهت ادامه رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در تحققات میدانی ضمن شناسایی دوربین‌های مداربسته محدوده‌ی وقوع آتش سوزی به بررسی تصاویر بدست آمده از زمان و محدوده آتش سوزی پرداخته و در بررسی تصاویر موفق به شناسایی جوانی حدودا ۲۵ ساله شدند که حدودا ساعت ۲۲:۰۰ به سمت ساختمان محل وقوع آتش سوزی رفته و دقایقی قبل از شعله ور شدن آتش از آنجا شده است.

 

شاکیه پس از رؤیت تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته، جوان داخل تصاویر را بلافاصله مورد شناسایی قرار داد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:: حدود چهار سال پیش بود که در محدوده چهارراه سیروس به جوانی به نام فرزاد آشنا شدم که در آنجا دست فروشی می‌کرد؛ زمانیکه به او پیشنهاد دادم تا کار دیگری را برای خود انتخاب کند، از آنجائیکه به ظاهر جوانی موجه و باادب به نظر می‌رسید به او عنوان کردم که اتاقکی در محل سکونتم دارم که می‌تواند در آنجا زندگی و استراحت کند؛ این جوان پیشنهاد و دعوت مرا قبول کرد و پس از آن در خانه‌ی من زندگی می‌کرد تا اینکه در همین اواخر به عنوان طلبکار از من درخواست پول کرد؛ و من نیز به همین علت با او درگیر شده و او را از خانه ام بیرون کردم.

 

با توجه به اظهارات شاکیه، دستگیری فرزاد در دستور کار کارآگاهان اداره شانزدهم قرار گرفت، اما در همان مراحل اولیه‌ی آغاز اقدامات پلیسی جهت دستگیری متهم مشخص شد که شاکیه هیچگونه مدارک شناسایی و یا قراردادی فی مابین خود و متهم (جهت کرایه اتاقک محل زندگی فرزاد در طول چهار سال گذشته) تنظیم نکرده است.

 

با توجه به بلامکان بودن فرزاد، اقدامات ویژه پلیسی جهت دستگیری فرزاد در دستور کار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت تا نهایتا محل تردد فرزاد در محدوده میدان شوش که در آنجا دست فروشی می‌کرد شناسایی و در ۲۵ دی ماه امسال دستگیر شد.

 

فرزاد پس از انتقال به اداره شانزدهم پلیس آگاهی صراحتا به آتش زدن خانه‌ی شاکیه اعتراف کرد و در خصوص انگیزه خود به کارآگاهان گفت:: طی این چند سال که در خانه شاکیه زندگی می‌کردم، وی مرا به عنوان کارگر خدماتی به خانه‌ی مردم می‌فرستاد؛ علاوه بر آن کار نظافت خانه‌ی [ شاکیه]را نیز انجام می‌دادم؛ حتی شاکیه در طول این سال‌ها مرا برای انجام کار‌های کشاورزی به شمال می‌فرستاد و در آنجا تمامی کار‌های کشاورزی را که او می‌خواست برایش انجام می‌دادم، اما با این وجود هیچگونه پولی بابت کارکردن در خانه‌های مردم و ... به من پرداخت نکرد تا اینکه از او درخواست کردم تا دستمزد این چند سال کار کردن را به من پرداخت کند که در کمال تعجب شاکیه مدعی شد که هیچگونه بدهی به من ندارد و پس از آن نیز مرا از خانه اش بیرون کرد؛ کینه‌ی شدیدی از او به دل گرفته بودم تا اینکه تصمیم گرفتم تا خانه اش را آتش بزنم؛ شب حادثه زمانیکه او از خانه خارج شده و [ به خانه دخترش رفته بود]وارد خانه شده، با بنزین آنجا را آتش زده و به سرعت با موتورسیکلت از محل دور شدم.

 

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار قانونی از سوی دادیار محترم شعبه دهم دادسرای ناحیه ۱۸ تهران صادر و متهم جهت ادامه تحققات و تکمیلی پرونده در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

 

 

  • 12
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید