یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
۱۶:۴۷ - ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۶۰۱۴۰۳
جرم و جنایت

اعتماد بی‌جا به مرد باغبان منجر به سرقت منزل شد

دو دزد خانه با جلب اعتماد شاکی و رفت و آمد به منزل این مرد در نهایت او را بی هوش و اموالش را سرقت کردند.

به گزارش شرق، ششم مرداد ماه پرونده ای با مسئله سرقت به عنف منزل با شکایت مردی ۷۰ ساله در کلانتری ۱۲۷ نارمک تشکیل و با دستور مقام قضائی پرونده برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد.

شاکی در گام اول برای تحقيقات تکمیلی به پلیس آگاهی دعوت شد. او ماجرای دزدی را این چنین تشریح کرد :حدود یک ماه قبل با جوانی حدودا ۲۸ ساله به نام اسماعیل در پارک محل آشنا شدم و چندین مرتبه او را ملاقات و اعتمادی نسبت به او پیدا کردم. پس از مدتی با توجه به اینکه محل سکونتم ساختمان ویلایی و قدیمی است و به بازسازی و باغبانی نیاز داشت، موضوع را با اسماعیل در میان گذاشتم و او نیز گفت در کارهای ساختمانی و تعمیرات مهارت دارد و با قیمت مناسب تعمیرات ساختمان را انجام می دهد. اسماعیل همان روز همراه من برای بازدید و برآورد هزینه و مصالح مورد نیاز به منزلم آمد و پس از بازدید قرار شد از روز بعد برای تهیه مصالح و تعمیر مراجعه کند.

شاکی در ادامه خاطرنشان کرد:روز بعد اسماعیل به منزلم آمد و در چند روز کار را تمام کرد و من نیز با او تسویه حساب کردم. این ماجرا باعث شروع رفت و آمد اسماعیل به منزلم شد و چند مرتبه برای باغبانی مراجعه کرد و در نهایت چهارم مرداد ماه اسماعیل به همراه فرد دیگری به نام امیر که می گفت یکی از بستگانش است، به خانه ام آمد. پس از انجام کارهای باغبانی به داخل منزل رفتم اما امیر اجازه نداد از آنها پذیرایی کنم و گفت سن شما از ما بیشتر است و من خودم این کار را انجام می دهم. او به آشپز خانه رفت و از من درباره نوع نوشیدنی سؤال کرد که گفتم خیلی تشنه هستم و شربت می خواهم. اسماعیل در یک سینی دو لیوان چای برای خودشان آورد و برای من نیز شربت آورد که با هم خوردیم و بعد از چند دقیقه من در سرم احساس سنگینی کردم و دیگر هیچ چیز متوجه نشدم.

شاکی در ادامه اظهاراتش افزود:فرزندم که هر روز چند مرتبه با من تماس می گیرد و جویای احوالاتم می شود، آن روز به من چند مرتبه زنگ زده بود و من پاسخ نداده بودم که سریع به منزلم مراجعه کرد و مرا بی هوش دید. او با اورژانس تماس گرفت و با مداوای صورت گرفته و از بین رفتن آثار داروی بیهوشی به هوش آمدم و فهمیدم چه اتفاقی برایم افتاده است. در بررسی منزلم متوجه شدم اسماعیل و امیر پس از بی هوش کردنم، اموالی از قبیل ساعت، طلاجات و کارت عابربانکم در مجموع به ارزش حدود ۶۲۰ میلیون ریال راسرقت کرده و از محل متواری شده اند.

کارآگاهان بعد از ثبت گفته های شاکی با حضور در محل سرقت موفق شدند ردی از اسماعیل به دست بیاورند و با کشف سرنخ های موجود آدرس مخفیگاه متهم در خیابان شهید مدنی شناسایی شد و این فرد با هماهنگی قضائی و در عملیاتی پلیسی دستگیر و برای تحقيقات به پایگاه چهارم پلیس آگاهی منتقل شد.

اسماعیل در بازجویی ها ضمن موافقت جرمش گفت:به مواد مخدر اعتیاد دارم و برای به دست آوردن هزینه های زندگی و خرید شیشه نقشه این سرقت را کشیدم و چون می دانستم به تنهایی از عهده این سرقت برنمی آیم، با همکاری امیر آن را اجرائی کردم و پس از ارتکاب جرم بخشی از اموال را فروختیم و بخش دیگر نزد امیر است.

با اعتراف صریح اسماعیل کارآگاهان در گام بعدی دستگیری امیر را در دستور کار قرار دادند و با هم آهنگی قضائی در عملیاتی غافلگیرانه متهم را در محدوده کلانتری ۱۰۶ نامجو شناسایی کردند. در زمان دستگیری متهم از او یک عدد اسپری گاز اشک آور، یک قبضه چاقو، یک عدد شوکر و حدود چهار گرم مواد مخدر از نوع شیشه کشف شد و پس از انتقال متهم به پایگاه چهارم آگاهی در مواجهه با اسماعیل و مشخص شدن موضوع سرقت، امیر لب به سخن گشود و گفت استعمال مواد مخدر و مشکل مالی دلیل و هدف سرقت بوده و از کرده خود پشیمان است.

سرهنگ کارآگاه مسعود برجی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران با تأیید این خبر گفت:با اقرار صریح اسماعیل و امیر به جرمشان و قبول جبران ضرر شاکی هر دو متهم بعد از صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

  • 12
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش