۱۹:۵۱ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۵۰۷۳۲۷
اخبار افغانستان

افشاگری نماینده پارلمان افغانستان درباره اجرای کامل دستورهای ژنرال آمریکایی توسط دولت کابل

عبیدالله بارکزی,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
نماینده مردم ارزگان در پارلمان افغانستان دولت این کشور را متهم کرد که مقامات امنیتی ولایت‌های مختلف را به دستور ژنرال «جان‌ نیکلسون» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در این کشور تعیین می‌کند.

به گزارش تسنیم، «عبیدالله بارکزی» نماینده ارزگان در پارلمان افغانستان اعلام کرد که حضور نیروهای خارجی در افغانستان سبب شده تا طالبان جنگ جاری را تشدید کنند.

 

وی افزود: آمریکا برای تجزیه افغانستان تلاش می‌کند و در برابر ۵ میلیارد دلار کمک به افغانستان بیش از ۱۵۷ میلیارد دلار تنها در ولایت هلمند سود برده است.

 

بارکزی اظهارداشت: پس از آنکه ژنرال نیکلسون، فرمانده پلیس در ولایت ارزگان را تعیین کرد به این نتیجه رسیدم که جهاد در برابر نیروهای آمریکایی واجب است.

 

نماینده ارزگان تصریح کرد، زمانی که من خواستار برکناری فرمانده پلیس در ارزگان شدم، ژنرال نکلسون گفت: به دلیل روابط خوبی که فرمانده پلیس با نیروهای آمریکایی دارد برکنار نخواهد شد.

 

وی افشا کرد که ژنرال نیکلسون به شرط آنکه دیگر از نیروهای آمریکایی انتقاد نکنم همراه با من به دفتر وزیر کشور رفت و خواستار برکناری فرمانده پلیس ارزگان شد که این اتفاق هم افتاد.

 

بارکزی تاکید کرد: حضور نیروهای خارجی در افغانستان به مخالفان مسلح برای جنگ انگیزه بخشیده است.

 

این در حالی است که مداخلات نیروهای آمریکایی در امور امنیتی افغان همواره با انتقاد نمایندگان پارلمان این کشور روبرو بوده است.

 

پیش از این نیز نمایندگان مردم، ارگ ریاست جمهوری افغانستان را متهم کرده بودند که تحت عنوان جوان سازی ارتش، افسران ارشد امنیتی را برکنار می‌کند و به جای آن افسران حامی آمریکا را می‌گمارد.

 

 

  • 19
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.0 stars from 24 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید