یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
۰۹:۰۵ - ۲۰ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۴۲۵۸
انتخابات مجلس شورای اسلامی

ستاد انتخابات کشور افتتاح شد

ستاد انتخابات کشور,اخبار انتخابات,خبرهای انتخابات,انتخابات مجلس
ستاد انتخابات کشور صبح امروز با حضور وزیر کشور افتتاح شد.

به گزارش تسنیم، ستاد انتخابات کشور صبح امروز توسط عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و با حضور جمال عرف رییس این ستاد، سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد و همچنین سایر اعضا افتتاح شد.

بنابراین گزارش، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، جمعه ۲ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

وزیر کشور در این آیین گفت: در هفته وحدت و در آستانه میلاد پیامبر اسلام (ص)، خداوند متعال به ما توفیق داده که بتوانیم در نظام مقدس جمهوری اسلامی انتخابات دیگری را که تجلی اراده مردم در تعیین سرنوشت خودشان است را در اسفند ماه داشته باشیم.

وی افزود: امروز روز افتتاح ستاد انتخابات کشور و شروع بکار آن است و شروع ثبت نام ها نیز از تاریخ دهم آذرماه خواهد بود و تا انتخابات ۸۳ روز زمان داریم تا انتخابات سالم، باشکوه، در فضای امن و با مشارکت بالا و با محوریت قانون را داشته باشیم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: در انتخابات دستگاه‌های اجرایی مختلفی ما را یاری می‌کنند‌، بیست دستگاه اجرایی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه های امنیتی و تبلیغاتی و در حوزه نظارت هم شورای نگهبان همکاری دارند‌. امیدواریم با توجه به اینکه انتخابات که شاخص استقامت مردم در برابر فشار و تحریم‌های دشمنان علیه مردم و نظام اسلامی است، به مانور قدرت، مقاومت، حضور و مشارکت مردم تبدیل شود.

وی اظهارداشت: در این ایام تلاش می‌کنیم با همکاری همه احزاب، گروهها، نامزدهای انتخاباتی و همه دستگاه های اجرایی و شورای محترم نگهبان در محیط هماهنگی و همکاری، مردم با اعتماد و اطمینانی که دارند که نظام مقدس جمهوری اسلامی مبتنی بر آرای آنها عمل می‌کند، حضور بیشتر و پرشورتری داشته باشند. این کار مستلزم این است که همه کسانی که میتوانند به مردم و نظام اسلامی در تعیین جهتگیری ها و پیشرفت به سمت اهداف کمک کنند از آنها تقاضا می‌کنیم در موقع ثبت نام مراجعه کنند و از احزاب و گروه‌ها می‌خواهیم در فضای قانونی با رقابت منطقی زمینه‌ساز حضور مردم باشند و هم‌چنین از نامزدها می‌خواهیم با محوریت قانون در فضای انتخاباتی فعالیت کنند. ما در وزارت کشور تلاش می‌کنیم که با بیطرفی کامل فضای مساعد را برای انتخاباتی پرشور ایجاد کنیم.

وزیر کشور تصریح کرد: از زمان شروع بکار ستاد آمادگی داریم که به سوالات و شکایات پاسخ دهیم. مسولیت برگزاری انتخابات با معاونت سیاسی وزارت کشور است و همه ما در کنار این معاونت بوده و با این معاونت هماهنگی داریم.

  • 19
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش