۱۳:۱۴ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۲۰۶۰۱۴
تاپ طنز

طنز/ لطفا بیخیال تختی شوید!

هوا آبستن اتفاقات غیرمنتظره‌ای بود.آقای حیاتی به سفر، قطر کرد و سپس بادِ تندی وزید. پرویزپرستویی دو زانو نشست روی زمین خاکی آلوده به مین و بعد با صدای بلند گفت: «خدا! خدا! من اعتراض دارم! چرا باد وزید؟ لااقل بگو از کدام‌طرف وزید که من نیز واکنش خودم را روی اینستاگرام داشته باشم؛ سپاس!» جمشید مشایخی مشرف شد به تلویزیون و به مجری گفت: «تختی خودکشی کرده بود؛ شک ندارم!» مجری گفت: «پس خیال‌مون تخت باشه؟! مطمئن؟!» مشایخی گفت: «آره. به علی حاتمی هم گفته بودم.»

 

بهنوش طباطبایی که ظاهرا یک‌چهارم نقش توی فیلم تختی ساخته‌ بهرام توکلی داشته است، ناراحت شد و گفت: «ای صداوسیمای بدتیپ!» و بعد رفت به‌نشانه‌ اعتراض و تحریم صداوسیما، توی ماجرای نیمروز دو بازی کرد که کارگردان آن جناب محمدحسین مهدویان است. یعنی شانس آوردیم که پولِ ساختِ پروژه‌ تختی به ایشان نرسید؛ وگرنه حتما تختی در ماجراهای بامزه‌اش به‌دست کاراکتر هادی حجازی‌فر کشته می‌شد! ای‌بابا! بهرام توکلی را یادم رفت! کارنامه‌اش خیلی کمیک دارد می‌شود.

 

از «پرسه در مه» و‌ «اینجا بدون من» رسید به «من دیه‌گو مارادونا هستم»، گفتیم اشکال ندارد! جوانی کرده! خواسته متفاوت باشد؛ سرش می‌خورد به سنگ و برمی‌گردد سَرِ جای خودش! سرش به سنگ خورد، اما همان‌موقع یک آجر سه‌سانتی از طبقه‌ سوم یک ساختمان نیمه‌تمام افتاد روی کله‌اش و تصمیم گرفت مثل باراباپاپا عوض بشود کلهم و برود دنبال گُنده‌ پروداکشن‌های چرب‌وچیل! تنگه ابوقریب را ساخت و نه‌ تنها نگذاشتند سرش به سنگ بخورد؛ بلکه سیمرغ را هم دادند دستش!علی حاتمی خوب شد مُرد و این روزها را ندید.

 

نه تختی بهروز افخمی را دید؛ نه این دومی! گفتم تختی! یادِ واکنش‌های فلفلی و قلقلی افتادم، نسبت به اینکه ایشان خودکشی نکرده است. -‌سوال: خودکشی‌کردن مگر فحش است؟! -‌جواب: به‌قول ابراهیم_گلستان آدم خودش را بکشد، بهتر از این است که بزند کسی دیگر را بکشد! به‌همین‌خاطر از همین تریبون اعلام می‌کنم که پرویز، بهنوش، مهین‌تاج، آفت و دیگران اصلا خودشان را ناراحت نکنند! نیمی از مهم‌ترین اشخاص برجسته‌ جهان خودکشی کرده‌اند.

 

چه اهمیتی دارد؟! تختی چه خودکشی‌ کرده باشد، چه کشته شده باشد، چه مرگ زیر یک‌خم او را گرفته باشد؛ تختی می‌ماند. آدم به این بزرگی بابت گمانه‌زنی درباره‌ خودکشی‌اش از جهان پهلوان بودن که نصف جهان شدن، نمی‌رسد!

 

فاضل ترکن

 

 

 

 

 

arma​ndaily.‎​ir
  • 18
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.5 stars from 20 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید