یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۲:۵۳ - ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۰۹۰۴
شهری و روستایی

انتشار کدملی دریافت کنندگان غیرقانونی واکسن کرونا | واکنش محسن هاشمی به ردصلاحیت داوطلبان شوراها

حناچی و محین هاشمی, تخلفات واکسیناسیون در شهرداری تهران
شهردار تهران با اشاره به اینکه دستورالعمل توزیع دقیق واکسن ها در شهرداری امروز ابلاغ خواهد شد، گفت: بنابر استعلام وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا، نام دریافت کنندگان غیرقانونی واکسن، جزو اسناد خصوصی و غیر قابل انتشار است. برهمین اساس در سایت شفاف به درج کد ملی آنها بسنده شده است. حناچی از عزل خاطیان در مناطقه ۶، ۷ و ۹ شهرداری خبر داد.

به گزارش ایرنا، پیروز حناچی امروزبا حضور در جلسه علنی شورای شهر، درباره تخلفات واکسیناسیون گفت: این موضوع از طریق سایتی که منتقد شهرداری است، منتشر و در بررسی از مناطق مشخص شد که انحرافاتی در واکسیناسیون در برخی مناطق وجود داشته است.

او ادامه داد: بلافاصله تحقیقاتی را با محوریت حراست کل آغاز کردیم. بحث اصلی و عمده درباره منطقه ۶ بود که با مکاتبه شهردار منطقه با اداره بهداشت شمال‌غرب لیستی به ظرفیت ۳۲۵ نفر برای واکسیناسیون اعلام شده بود. از این تعداد ۱۹۸ نفر اقدام به دریافت واکسن کردند که اسامی آنها را از طریق حراست وزارت بهداشت پیگیری می‌کنیم.

شهردار تهران  ادامه داد: ازبین این افراد، ۴۴ نفر پرسنل بازیافت، ۱۰۰ نفر پاکبان، ۱۲ نفر کارمند ۱۳ نفر فاقد ارتباط استخدامی با شهرداری تهران با هویت مشخص، ۲ نفر راننده جرثقیل، ۹ نفر راننده خودرو سرویس و ۱۷ نفر کارگر فضای سبز بودند.

حناچی افزود: پنجشنبه ۹ اردیبهشت جلسه ای را در شهرداری تشکیل و موضوع واکسیناسیون را در آن جلسه با جزئیات بررسی کردیم. تعدادی واکسن برای خط مقدم از جمله پرسنل پاکبان، پسماند و کارکنان بهشت زهرا که شامل مشاغل پرخطر مانند اعم از زن و مرد از طریق وزارت بهداشت تخصیص یافته بود که این سهمیه را هیچ یک از مدیران شهری، تا رده ۴ مدیریتی تزریق نکردند.

شهردار تهران  ادامه داد: بررسی‌ها نشان داد یک نفر از مسئولان نواحی از این سهمیه اقدام به تزریق واکسن کرده است که همان روز به همراه سه نفر از همکاران ذیربط در منطقه ۶ از کار برکنار شدند. همچنین در یکی از مناطق نیز مشخص شد توزیع سهمیه بر اساس پروتکل های مصوب نبوده است که در این منطقه نیز معاون خدمات شهری عزل شد. ضمن اینکه دو رییس ناحیه نیز در مناطق ۷ و ۹ شهرداری تهران به به همین دلیل عزل شدند.

حناچی با بیان اینکه پروتکل ها را با دستورالعمل دقیق نداده بودیم، این موضوع را یک ایراد به کار شهرداری دانست و افزود: برای نمونه کسانی که در آسایشگاه کارگران حضور دارند، پاکبانان هم شامل این موضوع می شوند و پروتکل توزیع سهمیه با دقت کامل مشخص نشده بود.

شهردار تهران با بیان اینکه دستورالعمل توزیع دقیق واکسن‌ها در شهرداری امروز تعیین تکلیف و ابلاغ می‌شود، گفت:تلاش شد که از طریق رسانه ها و تلویزیون و تشکیل اتاق در کلاب ها در خصوص این موضوع به شهروندان اطلاع رسانی شود.

حناچی با بیان اینکه ما به شفافیت اعتقاد واقعی داریم گفت: لیست دریافت کنندگان واکسن از دیروز در حال بارگذاری روی سایت شفاف است. بنابر استعلام وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا افشای نام دریافت کنندگان غیرقانونی واکسن جزو اسناد خصوصی است. بر همین اساس در جدول صرفاً به درج کد ملی آنها بسنده شده است.

او به  آخرین وضعیت گزارش حراست کل درباره رسیدگی به تخلفات واکسیناسیون اشاره کرد و گفت: واکسیناسیون پرسنل شهرداری در سوم اسفندماه سال گذشته با مشارکت کارکنان بهشت زهرا به تعداد ۵۴۳ نفر آغاز شد. در ادامه سازمان پسماند و مناطق ۲۲ گانه با معرفی پاکبانان ایرانی مشارکت کردند.

به گفته وی، از تعداد ۷ هزار و ۸۵۵ نفری که معرفی شدند تعداد ۲ هزار و ۷۲۵ نفر تاکنون یک دوز واکسن استرازنکا دریافت کردند.

شهردار تهران  تاکید کرد: در معرفی افراد توسط مناطق تخلفاتی صورت پذیرفته و بر اساس استعلام‌ها به جز در منطقه ۶ تعداد ۲۰ نفر مغایر با دستورالعمل اعلامی، واکسن دریافت کردند. این عدد و خطایی که صورت گرفته کمتر از یک درصد است؛ هرچند این مسزان تخلف هم نباید وجود داشته باشد.

وی یادآور شد: از بیست نفری که مغایر با دستورالعمل واکسن دریافت کردند ۱۳ نفر مربوط به منطقه ۷ بوده اند. در منطقه ۶ نیز عوامل کارگری پسماند، فضای سبز و رانندگان خودرو سرویس ۷۳ نفر بودند و ۲۵ نفر نیز فاقد رابطه استخدامی منطقه واکسن دریافت کرده‌اند.

شهردار تهران، نبود نظارت مناسب در مراکز بهداشت را موجب ایجاد این حواشی دانست.

واکنش محسن هاشمی به ردصلاحیت داوطلبان شوراها

ایلنا نوشت: رئیس شورای شهر تهران گفت:‌ با توجه به اینکه نظارت در انتخابات شورا برعهده مجلس است، از رئیس مجلس انتظار داریم تا با پیگیری ردصلاحیت داوطلبان شوراها نسبت به رسیدگی به اعتراض کاندیداها توجه ویژه داشته باشند.

حناچی و محین هاشمی, تخلفات واکسیناسیون در شهرداری تهران

محسن هاشمی در جریان دویست و نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: مصادف شدن شب‌های قدر با ایام ضربت خوردن و شهادت امیر مومنان را که با روز کارگر و معلم همزمان شده، گرامی می‌داریم. 

او ادامه داد: همه می‌دانیم امیر مومنان فراتر از نقش امامت و حکومت به عنوان یک انسان می‌تواند الگویی برای جهان باشد و اوست که تلاش و کار را برای آبادانی و تامین معاش به کار گرفته و کارگری کوشا و زحمت کش نیز بوده است. 

هاشمی افزود: در جایگاه اطلاع‌رسانی برای جامعه نیز به ترویج دانش پرداخته و لذا معلمی بی‌مانند به شمار می‌رفته است. 

رئیس شورای شهر تهران گفت: از نگاه علی ارزش جانش از اخلاق و گذشت و مدارا بالاتر نبود و خود را قربانی کرد تا این روش به عنوان یک الگو برای صاحبان قدرت ماندگار شود. 

هاشمی گفت: او به این اعتقاد داشت که آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است؛ با دوستان مروت با دشمنان مدارا. 

رئیس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به پدیده واکسن خواری در شهرداری تهران گفت: در روزهای اخیر هم شاهد تخلفاتی به عنوان واکسن خواری در مدیریت شهری تعدادی شهر از جمله تهران بودیم که با دستور محکم شهردار با عناصر خاطی برخورد شد و اطلاعات واکسیناسیون در دسترس عموم قرار خواهد گرفت و این می‌تواند نمونه خوبی برای دولت باشد و این کار را انجام دهد، چرا که اطلاعات واکسیناسیون در دسترس عموم قرار می‌گیرد. 

هاشمی در ادامه با اشاره به نتایج تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها گفت: در تهران و تعداد زیادی از شهرها شاهد بودیم رد صلاحیت کاندیداهایی اتفاق افتاد که توسط هیات اجرایی تایید شده بودند.

او ادامه داد: فرض را بر این می‌گذارم که در شوراها نظارت استصوابی نداریم. با توجه به اینکه نظارت در انتخابات شورا برعهده مجلس است از رئیس مجلس انتظار داریم تا با پیگیری موضوع نسبت به رسیدگی اعتراض کاندیداها توجه ویژه داشته باشند تا تامین حق عمومی جامعه برای برگزاری یک انتخابات با تکثر نگاه‌ها و سلایق و مشارکت مطلوب در انتخابات فراهم شود.

  • 11
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سبک خاص حجت اشرف زاده,شهرت حجت اشرف زاده با ماه و ماهی,حجت اشرف زاده بیوگرافی حجت اشرف زاده خواننده ترانه ی معروف ماه و ماهی (+ تصاویر خانوادگی)

نام:حجت اشرف زاده

تاریخ تولد:۱۲ آذر ۱۳۵۸

محل تولد: نیشابور- خراسان رضوی

سبک: تلفیقی پاپ و سنتی

تحصیلات: کارشناس نرم افزار

ملیت: ایرانی

ادامه
مریم حیدرزاده,زندگی نامه مریم حیدرزاده,عکسهای مریم حیدرزاده بیوگرافی مریم حیدرزاده شاعر، نقاش و نویسنده ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ آبان ۱۳۵۶

محل تولد:تهران

پیشه:شاعر، ترانه سرا، نویسنده، نقاش

ملیت:ایرانی

زمینهٔ کاری:ادبیات، هنر

بیوگرافی مریم حیدرزاده

مریم حیدرزاده در ۲۹ آبان ۱۳۵۶ در بیمارستان شهدای تهران به دنیا آمد. وی در دوران کودکی( حدود سه و نیم سالگی) بینایی خویش را در اثر عمل جراحی و اشتباه پزشک، از دست داد. او در رشته ی حقوق قضایی در دانشگاه تهران به تحصیل پرداخته است. پدر مریم بازنشسته ی ارتش و مادرش کارمند است. والدینش بخاطر نگهداری از مریم خیلی بیرون از منزل فعالیت ندارند. وی دو خواهر به نام های نرگس و مرضیه دارد. خوانندگان داخل کشور و خوانندگان فارسی زبان خارج از کشور از اشعار و سروده های مریم حیدرزاده در بسیاری از ترانه هایشان استفاده کرده اند. مریم حیدرزاده بسیار خوش خلق و خوش صدا است که در فضای مجازی صدای دلنشینش را شنیده اید.

ادامه
علیرضا حیدری,تصویر علیرضا حیدری,قد علیرضا حیدری بیوگرافی علیرضا حیدری قهرمان سابق کشتی ایران (+ تصاویر)

زاده: ۱۴ اسفند ۱۳۵۴

زادگاه: ملایر، ایران

ملیت: ایرانی

پیشه: کشتی گیر

بیوگرافی علیرضا حیدری

علیرضا حیدری در ۱۴ اسفند سال ۱۳۵۴، در یکی از خانه های خیابان شکوفه، در نزدیکی چهارصد دستگاه که از محله های قهرمان خیز تهران متولد شد. پدر او که حمشت الله حیدری نام داشت و به درستی و صداقت از راه کسب و کار برای رفاه خانواده اش می کوشید، را در دوران کودکی از دست داد. حشمت الله و همسرش پنج فرزند داشتند (چهار پسر و یک دختر) که اعضای خانوادگی پس از فوت حشمت الله، تحت سرپرستی مادر قرار گرفتند. بعد از گذشت دو الی سه سال از فوت این خانواده، خانه تقریباً بزرگ خود را در تهران فروختند و به کرج نقل مکان کردند.

ادامه
ماکان بند,زندگینامه ماکان بند,زندگی نامه ماکان بند بیوگرافی ماکان بند و حواشی آن ها (+ تصاویر)

نام مستعار:ماکان بند

زاده: ۳ دی ۱۳۷۴ 

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سبک( ها):پاپ

ناشرین:آوازی نو

ادامه
اولیور ویلیامسون,زندگینامه اولیور ویلیامسون,تحصیلات اولیور ویلیامسون زندگینامه اولیور ویلیامسون و نظریه هایش (+ تصاویر)

زاده:۲۷ سپتامبر ۱۹۳۲

زادگاه:سوپریور، ویسکانسین

ملیت:ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد خرد

درگذشت:۲۱ مهٔ ۲۰۲۰ 

ادامه
احمد مهرانفر,ازدواج احمد مهرانفر,احمد مهرانفر بازیگر بیوگرافی احمد مهرانفر بازیگر مشهور سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۵۴/۳/۱۰

محل تولد:کاشان

تحصیلات:کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی

همسر:مونا فائض پور

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر

ادامه
حضرت موسی (ع),عصای حضرت موسی (ع),زندگی نامه حضرت موسی (ع) زندگی نامه حضرت موسی (ع) یکی از پیامبران اولوالعزم

زاده:قرنهای ۱۳ تا ۱۵ قبل از میلاد مسیح

زادگاه:جوشن،  مصر

همسر:صفورا

دین:اسلام

محل مرگ:کوه نبو،  موأب

ادامه
ارلینگ هالند,بیوگرافی ارلینگ هالند,زندگی نامه ارلینگ هالند بیوگرافی ارلینگ هالند فوتبالیست حرفه‌ای نروژی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۰۰ ‏

محل تولد:لیدز، انگلستان

ملیت:نروژی

قد:۱٫۹۴ متر

پست:مهاجم نوک

ادامه
قیصر امین پور,شعر قیصر امین پور,زندگینامه قیصر امین پور زندگینامه قیصر امین پور شاعر معاصر ایرانی

تاریخ تولد:۲ اردیبهشت ۱۳۳۸

زادگاه:گتوند

مدرک تحصیلی:دکترای ادبیات فارسی

پیشه:شاعر و ترانه سرا

ملیت:ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش