جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
۰۸:۴۷ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۱۱۸۶۳
شهری و روستایی

افزایش حدود ۴۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی‌های اصفهان در ۱۴۰۳

کرایه تاکسی,نرخ کرایه تاکسی‌های اصفهان در ۱۴۰۳
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان جزئیات موضوعات مطرح شده در صدوبیست‌ودومین جلسه علنی شورای ششم این کلان‌شهر را تشریح کرد.

به گزارش ایمنا، علی صالحی دیروز_یکشنبه بیست‌ونهم بهمن در گفت‌وگوی خبری صدوبیست‌ودومین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان با تشریح مصوبات جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد دستور ابتدایی جلسه موضوع تصویب نهایی بودجه ۱۴۰۳ شهرداری اصفهان بود، جز معدود سال‌هایی بود که ما هم‌زمان برنامه سالانه، برش عملیاتی برنامه ۱۰ ساله را داشتیم، لوایح درآمدی قبل بودجه به دست شورا رسید که کمک کرد هم بر مبنای برنامه، هم بر مبنای ارزیابی دقیق منابع درآمدی و تطبیق درآمد و مصارف را داشته باشیم.

وی افزود: در حوزه مختلف تلاش شد تا بهترین سیاست‌گذاری را داشته باشیم، در حوزه عناوین درآمدی سعی شد حداقل افزایش ممکن را داشته باشیم تا هم چرخ تحرک شهر و شهرداری متوقف نشود، هم آثار افزایش این عوارض بر شهروندان و زندگی آن‌ها قابل توجه نباشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: یک ماه بودجه در کمیسیون‌های تخصصی و تلفیق شورا بررسی شد، در نهایت بودجه ۳۰ هزار و ۵۰ میلیاردی شهرداری و بودجه ۳۴ هزار و ۱۴۲ میلیاردی شهرداری و سازمان‌های مربوط به تصویب رسید.

وی ادامه داد: در بودجه سال آینده رعایت ۷۰ درصد عمرانی و ۳۰ درصد جاری طبق روال سنوات گذشته انجام شده است.

صالحی با اشاره به اینکه بیش از ۴۱ درصد بودجه به حوزه حمل‌ونقل تعلق گرفت، افزود: از ۴۱ درصد، ۶,۸۰۰ میلیارد تومان برای قطار شهری و بهره‌برداری مترو اختصاص یافت که بی‌سابقه است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: جمیع تصمیمات در راستای این بوده که حداقل تأثیر را بر دوش مردم داشته باشد و بتوانیم از منابع سایر از پرداخت‌هایی که مردم دارند درآمد را محقق کنیم.

وی با اشاره به چند لایحه‌ای که در دستور کار جلسه امروز شورای اسلامی شهر قرار گرفت گفت: تصویب نرخ کرایه تاکسی برای ۱۴۰۳ یکی از این لوایح بود، که دو چالش جدی نسبت به این موضوع داشتیم، نخست شهروندان و رعایت حال آن‌ها برای استفاده از تاکسی و تاکسیرانانی که هیچ رابطه استخدامی با دستگاهی ندارند و محل امرار معاش آن‌ها همین تاکسی است و باید بتوانند حداقل هزینه را مطابق با تورم رسمی سالانه کشور تأمین کنند.

صالحی گفت: البته نگران این هم بودیم که با افزایش قیمت‌ها، تاکسی از سبد مصرف شهروندان خارج نشود، در نهایت تصمیم گرفته شد کرایه تاکسی تا سقف تورم رسمی سال ۱۴۰۲ حدود ۴۵ درصد در خطوط مختلف تاکسی گردشی و تاکسی خطوط افزایش پیدا کند، هر چند بعضی خطوط کمتر از این میزان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با این سه پیش‌فرض بیان شده و البته با همفکری و درخواست رانندگان و رؤسای خط به این عدد رسیدیم و امروز به تصویب شورای اسلامی شهر رسید.

اعمال تخفیف ۵۰ درصدی برای جوانان در استفاده از ابرسازه‌های تفریحی شهر

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در ادامه جلسه کمک هزینه ایاب و ذهاب کودکان استثنایی با توجه به اینکه تاکسی ون‌های به ناوگان شهرداری و ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهری اضافه شده، به تصویب رسید، افزود: پیش نویس قرارداد شهرداری اصفهان با یک شرکت بازارگردان را در جلسه امروز برای بازارگردانی بخشی از سهام شرکت‌های شهرداری داشتیم که این لایحه هم به تصویب رسید.

وی گفت بودجه ۱۴۰۳ شورای اسلامی شهر اصفهان موضوع دیگری بود که در جلسه مطرح شد بخش ناچیز و کمتر از یک‌هزارم درصد بودجه شهرداری مربوط به بودجه شورای اسلامی شهر است که برای اداره دبیرخانه شهر اختصاص می‌یابد که بر اساس بخشنامه سازمان شهرداری‌ها و بخشنامه وزارت کشور که بر آن تاکید دارد که بر اساس جمعیت تعیین می‌شود، بودجه ۱۴۰۳ شورای اسلامی شهر روی عدد ۹ میلیارد تومان بسته شد تا در سال آینده مبنای حرکت و استفاده قرار گیرد که به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر رسید.

صالحی تصریح کرد لایحه تشویقی بخشودگی عوارض نوسازی و تعمیر بافت تاریخی و حریم بافت هم از دیگر موضوعات بود که اتفاق ارزشمندی است که با استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای ایجاد ظرفیت توسعه، بازسازی، نوسازی بافت تاریخی پیش‌بینی شد و هم حریم بافت مد نظر قرار گرفت تا تحولی در این عرصه رخ دهد.

وی گفت: امروز دو موضوع هم در جلسه مطرح شد، نخست اعمال تخفیف ۵۰ درصدی برای جوانان در استفاده از ابرسازه‌های تفریحی شهر همچون تله‌کابین و تله‌سیژ و شهر رویاها که از روز جوان تا نیمه شعبان به مدت پنج روز لحاظ خواهد شد.

صالحی ادامه داد: دوم نگاه و تذکر مشترک اغلب همکاران در تقدیر از خدمات سازمان فرهنگی شهرداری طی ۲۰ روز اخیر بود، که روزهای بسیار پر نشاط را در اعیاد رجب و شعبان و دهه فجر برای بخش قابل توجهی از شهروندان چه در محلات و چه در برنامه‌های بزرگ شهری داشتند، همه اعضا خواستار تداوم این روند تا پایان سال و نوروز شدند.

  • 18
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
خوب با این حساب چرا حقوق کارگران باید ۲۰ درصد افزایش ذاشته باشدر کرایه تاکسی ۴۰ درصد اینترنت ۳۷ درصد نرخ دکتر ها ۴۵ درصد کارگران لطف کنند ۲۰ درصد این کجای عدالته
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ابراهیم بن جعفر ابی طالب زندگینامه ابراهیم بن جعفر ابی طالب

نام پدر: جعفر بن ابی طالب

سن تقریبی: بیشتر از ۵۰ سال

نسبت های مشهور: برادر محمد بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر ابی طالبزندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

زندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب فرزند جعفر بن ابی طالب بوده است، برخی از افراد ایشان را همراه با محمد از نوه های جعفر می دانند که عمال بن زیاد وی را به شهادت رساند. برخی از منابع می گویند که ابراهیم و محمد هر دو از لشکر ابن زیاد فرار کرده بودند که بانویی در کوفه آنها را پناه می دهد، اما درنهایت سرشان توسط همسر این بانو که از یاران ابن زیاد بود از جدا شد و به شهادت رسیدند. 

ادامه
مریم طوسی بیوگرافی مریم طوسی؛ سریع ترین دختر ایران

تاریخ تولد: ۱۴ آذر ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، دونده دوهای سرعت

تحصیلات: کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تهران

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
ویژه سرپوش