۰۰:۰۵ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۶۴۲۷
شهری و روستایی

پلمپ نامتعارف یک واحد مسکونی در کاشمر/ دادستان از شهردار توضیح خواست

اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
پس از اقدام نامتعارف شهرداری کاشمر در پلمپ یک واحد مسکونی با تخلیه یک کامیون سنگ، دادستان عمومی و انقلاب و نیز رئیس شورای شهر کاشمر خواستار ارائه توضیحات از شهرداری در این زمینه شدند.

به گزارش فارس ، پس از انتشار تصاویری از منزل یک شهروند کاشمری و توضیحات مالک آن مبنی بر اینکه شهرداری پس از پلمپ درب خانه، اقدام به تخلیه سنگ در داخل حیاط کرده است، منجر به‌ عکس‌العمل و اقداماتی از سوی دادستان و نیز رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر شد.

تخلیه سنگ اقدامی نامتعارف بود

دادستان عمومی و انقلاب کاشمر در گفت‌وگو با   فارس با اشاره به اینکه پس از انتشار تصاویر مربوط به تخلیه سنگ در حیاط یک‌منزل در شهر کاشمر، صاحب‌منزل با حضور در دادستانی به بیان شرح مراجعه پرداخته است، گفت: اگرچه به لحاظ قانونی جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز به شهرداری واگذارشده است، اما قانون نحوه جلوگیری از مشخص نکرده است.

غلامرضا طالعی با تأکید بر اینکه اقدام شهرداری در تخلیه سنگ در داخل حیاط این خانه در حقیقت یک اقدام نامتعارف است که تاکنون مشابه آن در این شهرستان انجام‌نشده است، ابراز کرد: در راستای رسیدگی به این موضوع از شهرداری خواسته‌شده است که علاوه بر تخلیه منزل از سنگ‌های ریخته شده، باید در خصوص این اقدام توضیح دهد.

اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

شهردار تاکنون به شورا پاسخی ارائه نکرده است

رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر هم در گفت‌وگویی با محکوم کردن این اقدام شهرداری گفت: باوجوداینکه ملک موردنظر پیش‌ازاین توسط شهرداری پلمپ شده است و بعد از پلمپ اقدام به تخلیه سنگ در حیاط این منزل کرده است، حرکتی خارج از عرف انجام‌شده است.

حسن اعمی بابیان اینکه در جلسه اخیر شورای اسلامی شهر این موضوع مطرح‌شده است، یادآور شد: با ارسال نامه‌ای به شهرداری از شهردار کاشمر خواسته‌ایم تا در این خصوص توضیحاتش را به شورا ارائه دهد.

وی با تأکید بر اینکه سه روز از ارسال نامه به شهرداری می‌گذرد، اما شهردار همچون سایر نامه‌هایی که درگذشته برای موضوعات مختلف به وی نوشته‌ایم، پاسخی ارائه نکرده است، بیان کرد: امیدواریم شهردار هر چه زودتر توضیحاتش در این زمینه به شورا ارائه کند تا بتوانیم در برابر افکار عمومی پاسخگو باشیم.

خانه را به پرسنل شهرداری نفروختم، پلمپ شد

مالک منزل مسکونی هم با اظهار تعجب از اقدام شهرداری کاشمر اظهار کرد: این منزل را که قدمتی بیش از ۲۰ سال دارد در فروردین‌ماه خریداری کردم که پس از تخلیه ملک، اقدام به بازسازی فضای داخلی آن کردم.

محمد حاجی‌زاده بابیان اینکه در روزهای پایانی بازسازی گشت شهرداری با مراجعه درب منزل، تقاضای مجوز در این زمینه کرد، افزود: با توجه به اینکه مجوزی از شهرداری برای انجام تغییرات ساختمانی نگرفته بودم، از من خواستند تا برای اخذ مجوز به شهرداری مراجعه کنم.

وی با اشاره به اینکه زمانی که به شهرداری مراجعه کردم برای صدور مجوز مبلغ ۲۰ میلیون تومان مطالبه کردند که یک‌سوم آن را به‌صورت نقد و مابقی را به‌صورت اقساطی پرداخت کنم، یادآور شد: با توجه به اینکه امکان پرداخت وجه نقد به‌صورت کامل نداشتم، اعلام کردم که حداکثر مبلغی که می‌توانم به‌صورت نقد پرداخت کنم ۵ میلیون تومان است.

این شهروند کاشمری بیان کرد: باوجوداینکه تعهد پرداخت مبلغ ۵ میلیون تومان را داده بودم، گشت شهرداری روز بعد با نصب برچسب اقدام به پلمپ خانه کرد و زمانی که برای پی گیری موضوع و پرداخت مبلغی که متعهد شده بودم به شهرداری مراجعه کردم، مسؤول اجرائیات شهرداری پیشنهاد فروش منزل را مطرح کرد و سپس به‌صورت تلفنی مشخصات و آدرس خانه را به فرد خریدار داد.

وی بابیان اینکه زمانی که فرد خریدار برای دیدن خانه آمد، متوجه شدم که خریدار از عوامل شهرداری است، افزود: با توجه به اینکه بر سر قیمت برای فروش خانه به نتیجه نرسیدیم، مجدداً خانه پلمپ شد.

حاجی‌زاده با اشاره به اینکه با مراجعه مجدد به شهرداری درخواست مهلت ۵ روزه برای تکمیل خانه دادم تا پس از تکمیل شدن و فروش آن، حق‌وحقوق شهرداری را پرداخت کنم، خاطرنشان کرد: پس از پایان یافتن مهلت زمانی داده‌شده، مجدد خانه از سوی شهرداری پلمپ شد و تاکنون مراجعات و پیگیری‌ها برای رفع پلمپ بی‌نتیجه مانده است.

وی با تأکید بر اینکه در تمامی مراحلی که خانه پلمپ شده، فک پلمپ با دستور مسؤول مربوطه در شهرداری و با حضور عوامل گشت اجرائیات انجام‌شده است، ابراز کرد: در ۱۵ مرداد طی تماس تلفنی یکی از همسایگان متوجه تخلیه سنگ‌های بزرگ در داخل حیاط منزلم شدم.

مالک این منزل با اشاره به اینکه با مراجعه به دادستانی توضیحاتی در خصوص روند پیگیری‌ها و اقدامات انجام‌شده اظهار کردم، ادامه داد: در آخرین مراجعه که به شهرداری داشتم اعلام کردند به دلیل اینکه موضوع را رسانه‌ای کردم فقط باید منزلم تخریب شود.

حاجی‌زاده بابیان اینکه در حال حاضر بخشی از وسایل زندگی‌ام در داخل همین منزلی است که شهردار کاشمر مدعی است خالی از سکنه بوده است، گفت: تاریخ ساخت این خانه حداقل مربوط به ۲۰ سال قبل است و تا فروردین‌ماه نیز خانه در اجاره مستأجر بوده است.

اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

شهردار کاشمر مدعی است اقدامی خارج از عرف انجام نداده است

اگرچه دادستان عمومی و انقلاب کاشمر، رئیس شورای شهر و دو عضو موافق و مخالف حضور شهردار کاشمر این اقدام شهرداری را مبنی بر تخلیه سنگ در داخل حیاط منزل نامتعارف و بی‌سلیقگی شهردار می‌دانند، اما جعفر سلیمانی شهردار کاشمر مدعی است که اقدامی خارج از عرف در برابر تخلفات ساختمانی انجام نداده است.

وی بابیان اینکه شهرداری در راستای تدابیر بازدارنده در مقابل بنایی که به‌صورت غیرمجاز و بدون رعایت قوانین ساختمان‌سازی و رعایت آیین‌نامه ۲۸۰۰ ساخته‌شده و چندین بار رأی تخریب برایش صادرشده است و به‌منظور جلوگیری از ادامه تخلف، یک کامیون سنگ ریخته است خاطرنشان کرد: ساخت‌وساز این ملک به‌صورت غیراصولی شروع‌شده و پرونده‌اش چندین مرتبه در کمیسیون ماده ۱۰۰ حکم مهروموم گرفته اما مالک برخلاف خود اصرار دارد به‌طوری‌که پلمپ و مهروموم را شکسته و موانع بتنی گذاشته‌شده در مقابل ملک را جابه‌جا کرده است.

شهردار کاشمر ادامه داد: سازنده این بنا حتی پس‌ازاین که رأی تخریب صادر شد بازهم به‌صورت خلاف به کار خود ادامه داد و آن را به مرحله‌ای رساند که بتواند با تکمیل بنا و استقرار در آن امکان تخریب را ناممکن سازد.

سلیمانی بابیان اینکه تاکنون کسی در این بنا سکونت نداشته  اما مالک، ساعت دونیمه شب مقداری وسایل ازجمله تعدادی فرش را  به ملک منتقل کرده است افزود: این فرد بنای غیراستاندارد و متزلزلی ساخته و قصد دارد خانواده‌ای را در آن ساکن کند ازاین‌رو اداره گشت ساختمان شهرداری در راستای انجام اقدامی پیشگیرانه و بازدارنده و جلوگیری از تداوم تخلف و  انسداد عملیات ساخت، اقدام به تخلیه سنگ در این مکان کرد تا با سیر مسیر قانونی پرونده، رأی تخریب اجرا شود.

  • 10
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱۲
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
شهرداری واعضای شوراهای شهر از مزخرفترین ارگانهای جامعه اند
  • 1
  • 2
اگراین شامی منزلش رابه عوامل شهرداری بفروشد موضوع خاتمه میابد، حقیقتا شهرداری وکارمندان شهرداری شیراز افرادی حسود هستند اسم شخص نمیبرم چون صحیح نیست مامنزلی داریم که سند ملکی وکاربری مسکونی دارد وپایان کارهم گرفته ایم حدود ۲۰ سال پیش یکی دوتا درخت قدیم درحیاط منزل است چون منزل کلنگی وقدیمی است وسند ملکی با کاربری مسکونی دارد چون دوتا درخت قدیم درحیاط منزل است وهنوزهم این درختان درفضای سبز شهرداری ثبت نگردیده یکی ازکارمندان که درکلمپیوار منزل مرا نگاه می میکرد گفت برای این درختان دویست میلیون خرج برمیدارد گفتم چرا؟ خلاصه ازمن درخواست پنجاه میلیون تومان رشوه کردتا این دوت درخت مشکلی ایجادنکند ومقیقتا چون وارد نیستم نمیدانم چه کنم خواستم به حراست شکایت کنم گفتم شاید بدتر شود منزل ماقدیمی وشیروانی است واین درختان قدیمی ومتعلق به ۷۰ سال قبل هستند
  • 1
  • 3
اگراین شامی منزلش را...
به کی میخای شکایت کنی اخه یکی از یکی ظالمتر
  • 1
  • 0
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید