سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
۲۰:۰۹ - ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۱۶۴
حقوقی، قضایی و انتظامی

جزئیات رفع فیلترینگ یوتیوب برای برخی مشاغل و اقشار/ نظر دادستان درباره فیلترینگ کلاب هاوس

دادستان کل کشور,محمدجعفر منتظری
دادستان کل کشور درباره رفع فیلترینگ یوتیوب گفت: مدت‌هاست که بحث فیلترینگ و رفع آن برای دستگاه‌ها تصویب شده و اعلام کردیم و دستگاه‌ها باید نیازها خود را اعلام کنند و این آمادگی را داشتیم.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در حاشیه مراسم معارفه دادستان نظامی تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی در مورد رفع فیلترینگ برخی از سایت‌ها برای برخی از مشاغل و اقشار اظهار کرد: مدت‌هاست که بحث فیلترینگ و رفع آن برای دستگاه‌ها تصویب شده و اعلام کردیم و دستگاه‌ها باید نیازها خود را اعلام کنند و این آمادگی را داشتیم با این حال مقدمات این موضوع فراهم شده، اما دستگاه‌ها با تاخیر انجام دادند.

وی در خصوص احتمال فیلترینگ کلاب هاوس گفت: در این خصوص تصمیمی گرفته نشده است.

همچنین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در آیین معارفه دادستان جدید نظامی تهران نیز ضمن گرامیداشت ماه مبارک شعبان و عید نوروز، اظهار کرد: محفل امروز با حضور تعدادی از مسئولان ارزشمند دستگاه قضایی و سازمان قضایی نیروهای مسلح و فرماندهان پراقتدار و گرانقدر نیروهای مسلح به مناسبت تقدیر از یکی از خدمتگزاران در سنگر قضا است که قریب به ٥ سال سکاندار دادستانی نظامی تهران بود.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: ارتباط کاری بین دادستان کل و دادستان‌ها از جمله دادستان نظامی مستقیم است و آقای ترکی آنچه در توان داشتند صادقانه انجام دادند. چهره شناخته شده دیگری در این منصب سکان دار این مسئولیت سنگین است که آقای سراج چهره شاخص و شناخته شده ای است و برای او آرزوی موفقیت دارم.

وی عنوان کرد: دستگاه‌های دیگر در ایجاد امنیت نقش دارند ولی نقش نیروهای مسلح بی‌بدیل است.

دادستان کل کشور در ادامه با بیان اینکه اقتدار کشور به اقتدار نیروهای مسلح خود وابسته است، گفت: سلامت و توانمندی نیروهای مسلح از نکات مهم و مورد تاکید مقام معظم رهبری است و قانون اساسی این سازمان را در ساختار دستگاه قضایی به گونه‌ای قرار داده تا ارتباط مستقیم و مستمر باشد.

وی با تاکید بر اینکه نقش سازمان قضایی نیروهای مسلح در حفظ سلامت و پیشگیری از هرگونه آسیب در دستگاه قضایی بسیار مهم است، اذعان کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح رویکرد اصلی خود را در درون دستگاه نظامی و انتظامی باید بر پیشگیری متمرکز کند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری اظهار کرد: هر چه بتوانیم بر پیشگیری سرمایه گذاری کنیم به نفع جامعه و دستگاه هاست. در حوزه سلامت معنوی و درونی دستگاه‌ها از جمله نیروهای مسلح، پیشگیری بسیار مهم است و باید در این زمینه سرمایه گذاری کرد.

دادستان کل کشور عنوان کرد: امروز دشمن تمام توان خود را به کار گرفته تا بتواند جریانی که بیش از ٤٠ سال به مقابله با استکبار برخاسته را از بین ببرد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه دشمن در سه جبهه عمدتا تلاش کرده و می‌کند، گفت: اول جبهه نظامی بود؛ از ترورها تا کودتاها و جنگ تحمیلی ٨ ساله، تمام توان خود را به کار برد تا بتواند نظام را زمین گیر کند و از بین ببرد.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: دشمن گزینه نظامی خود را مفتضحانه بخاطر اقتدار نیروهای مسلح و توانمندی فرماندهی معظم کل قوا زیر میز گذاشت و حرف اول اقتدار کشور را نیروهای مسلح می زند.

وی عنوان کرد: دفاع کشور به حدی رسیده که دشمن جرات نمی کند از گزینه نظامی خود در جهت دشمنی خود با نظام جمهوری اسلامی استفاده کند و این برای کشور امنیت ایجاد می کند.

دادستان کل کشور,محمدجعفر منتظری

حجت الاسلام والمسلمین منتظری خطاب به فرماندهان نظامی و انتظامی گفت: این جایگاه بی بدیل و رفیع خود را خوب بشناسید و حفظ کنید و روز به روز به اقتدار و قوی شدن خود اضافه نمایید.

دادستان کل کشور ادامه داد: بخش قابل توجهی از این اقتدار و قوت و توانمندی مرهون این است که این قوای ارزشمند را سالم نگهداریم و از آسیب‌ها حفظ کنیم و نقش سازمان قضایی نیروهای مسلح در این سلامت و حفظ جایگاه بسیار مهم می تواند باشد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری گفت: جبهه دوم، جبهه جنگ اقتصادی است که با تمام توان دشمن به میدان آمده است. اقتصاد کشور باید در درون به گونه ای تعریف شود که نیاز ما به خارج از کشور به حداقل برسد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: جنگ اقتصادی موضوعی است که دشمن علنا گفته و می گوید و کاملا با ابعاد مختلف تعریف شده است. هر چند ما باید هم به نیمه پر و هم نیمه خالی مسائل اقتصادی نگاه کنیم؛ اما به نظر می رسد که این آرایش جنگی اقتصادی که لازم است در درون به وجود آورده باشیم متناسب با جنگ اقتصادی کشور نیست و نشانه آن وضعیتی است که در معیشت مردم می بینیم.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری اظهار کرد: جبهه دیگر فرهنگی است؛ چندین سال است که مقام معظم رهبری موضوع شبیخون فرهنگی را مطرح کرده اند و دشمن از همه بسترها از جمله فضای مجازی برای این موضوع تلاش می کند. فضای مجازی هم جزو ضروریات زندگی مردم است و از نوآوری های ارزشمند است که می توان استفاده های خوبی از آن کرد؛ اما خطرات و آسیب های این حوزه بسیار مهم است.

وی عنوان کرد: یکی از بسترهای جنگ فرهنگی دشمن فضای مجازی است و متاسفانه مدیریت فضای مجازی به تعبیر مقام معظم رهبری رهاست.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری اذعان کرد: برخی از مدیران هر از چندی به بهانه ای موضوع فیلترینگ را مطرح می کنند در حالی که امروز این موضوع کاملا انحرافی، غلط انداز و فرار به جلوست.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: هیچ کس نمی گوید فضای مجازی را ببندید بلکه موضوع مدیریت فضای مجازی و رها نکردن آن است تا از این امکانات ارزشمند بر اساس مدیریت علمی و فنی استفاده شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری خاطرنشان کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح در خدمت نیروهای مسلح در پیشگیری از هر گونه آسیب وظیفه دارد و امیدواریم آقای سراج بتوانند در این عرصه به وظایف و تکالیف خود عمل کنند.

  • 17
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امام هادی (ع),نحوه شهادت امام هادی (ع),امام هادی علیه السلام زندگی نامه امام هادی (ع) امام دهم شیعیان

زاده:۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری

زادگاه:یکی از محله های نزدیک مدینه به نام صریا 

درگذشته:۳ رجب سال ۲۵۴ هجری قمری

محل دفن:سامرا

والدین:جواد ، سمانه مغربیه معروف به سیّده  

ادامه
مهستی گنجوی,زندگی نامه مهستی گنجوی,رباعیات عاشقانه مهستی گنجوی زندگینامه مهستی گنجوی یکی از شاعران زن متقدم ادبیات فارسی

زاده: پنجم/ششم قـ.

زادگاه:گنجه

پیشه:دبیر

ملیت:ایرانی

آرامگاه:گنجه، آذربایجان

ادامه
هوروش بند,بیوگرافی هوروش بند,تشکیل هوروش بند بیوگرافی هوروش بند یکی از گروههای موسیقی پاپ (+ تصاویر)

متولد:۱۷ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه:کوهدشت

فعالیت:خوانندگی

ملیت:ایرانی

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
عباس جدیدی,عباس جدیدی کیست,کشتی عباس جدیدی بیوگرافی عباس جدیدی نماینده چهارمین دوره شورای شهر تهران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ دی ۱۳۴۸ خورشیدی

زادگاه:تهران

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

دین:اسلام

ادامه
مایک پومپئو,بیوگرافی مایک پومپئو,زندگی نامه مایک پومپئو بیوگرافی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا (+ تصاویر)

زاده:۳۰ دسامبر ۱۹۶۳

زادگاه:اورنج، کالیفرنیا

حزب سیاسی:حزب جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:آکادمی نظامی وست پوینت

مدرسه:حقوق هاروارد

همسران:لزلی لیبرت، سوزان جاستیس مُستروس

ادامه
سعید آقاخانی,زندگی نامه سعید آقاخانی,ازدواج سعید آقاخانی بیوگرافی سعید آقاخانی نویسنده و کارگردان مشهور سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۴ اسفند ماه ۱۳۵۰

محل تولد: بیجار- کردستان

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

حرفه:بازیگر، نویسنده و کارگردان

 سالهای فعالیت:۱۳۷۲ تاکنون

وضعیت تأهل: متاهل

ادامه
هومن برق نورد,عکس های هومن برق نورد,عکس هومن برق نورد و همسرش بیوگرافی هومن برق نورد بازیگر معروف سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۸/۱۰/۵

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

زمینه فعالیت:سینما تلویزیون تئاتر

سال های فعالیت:۱۳۶۹ تاکنون

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
حسن یزدانی,زندگینامه حسن یزدانی,حسن یزدانی,تصاویر حسن یزدانی بیوگرافی حسن یزدانی از نابغه های کشتی آزاد ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ دی ماه ۱۳۷۳

محل تولد: جویبار

ملیت: ایرانی

حرفه: کشتی گیر

قد: ۱۸۱ cm

ادامه
عیسی آل کثیر,بیوگرافی عیسی آل کثیر,زندگی نامه عیسی آل کثیر بیوگرافی عیسی آل کثیر بازیکن سرشناس فوتبال ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ بهمن۱۳۶۸

محل تولد:دزفول، ایران

قد:۱٫۸۳ متر

پست:مهاجم

ملیت:ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش