۱۶:۳۴ - ۲۹ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۸۳۷۷
حقوقی، قضایی و انتظامی

تعزیرات: محکومیت فروشگاه شهروند برای حمایت از تولید و کارگر ایرانی تعلیق شد

تعزیرات حکومتی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: باتوجه به سیاست‌های دولت، وزیر دادگستری و سازمان تعزیرات در حمایت تولید، رونق سرمایه‌گذاری و کار و کارگر ایرانی، محکومیت فروشگاه شهروند در پروند برنج‌های تقلبی تعلیق شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در نشست خبری گفت: با توجه به سیاست های دولت، وزیر دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی در مورد حمایت از تولید، رونق سرمایه گذاری و کار و کارگر ایرانی و همچنین خدماتی که فروشگاه های زنجیره ای خصوصاً فروشگاه شهروند در خصوص تنظیم بازار داشتند و اقرار تامین کنندگان در مورد اختلاط توسط آنها و بی اطلاعی شهروند؛ تامین کنندگان برنج کشف شده یعنی کریمی مالک برند تجاری «حاج تبارک الله کریمی» به پرداخت ۱۷ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال و روزبه محمدعلی زاده مالک برند تجاری «چاپار» به ۹۴۵ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

وی تصریح کرد: فروشگاه شهروند نیز به لحاظ تخلف در ارائه خدمات به خصوص در زمینه توزیع کالای تنظیم بازار به پرداخت مبلغ چهار میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال جریمه تعلیقی به مدت دو سال محکوم شد که این جریمه در صورت تکرار تخلف وصول خواهد شد.

سخنگوی تعزیرات افزود: از ۲۶۹ تن برنج توقیفی در مرحله اول ۱۰۰ تن هر کیلو ۱۰ هزار تومان توزیع شد و ۱۶۹ تن باقیمانده نیز در حال توزیع است. با توجه به اقرار توزیع کنندگان، آنها متخلفان اصلی بودند و جریمه ها وصول شده است.

وصول ۲۰۰ میلیارد تومانی جریمه های قاچاق کالا

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۹ هزار فقره پرونده مربوط به قاچاق کالا و ارز به تعزیرات وارد شده که ۹۷ درصد از آنها رسیدگی شده است و محکومان ۲۰۰ میلیارد تومان جریمه شده اند. از ابتدای امسال، ۱۷۴ هزار و ۶۲۵ پرونده به تعزیرات وارد و ۱۶۸ هزار و ۸۰۲ پرونده مختومه شده است.

وی ادامه داد: میزان محکومیت صادره این پرونده ها در مجموع ۱۳ هزار میلیارد و ۸۴۲ میلیارد ریال بوده است. ۱۲۸ هزار و ۲۷۰ پرونده در بخش اجرای احکام وارد شده و همچنین ۱۲۱ هزار و ۶۵۵ پرونده مختومه شده است که در مجموع هزار میلیارد و ۹۰۱ میلیارد ریال در حق صندوق دولت و ۳۲۸ میلیارد ریال در حق شاکی وصولی داشته است.

طرح مبارزه با پوشاک برند قاچاق ادامه می یابد

سخنگوی تعزیرات با اشاره به طرح مبارزه با پوشاک برند قاچاق گفت: از سال گذشته این طرح با همکاری سایر دستگاه ها شروع شده است و امسال با قاطعیت ادامه می یابد. این فروشگاه ها که در طول سال تخفیف های بیش از ۷۰ درصد دارند، هیچکدام مجوز فعالیت قانونی ندارند، پوشاک عرضه شده در این فروشگاه ها برند اصلی نیستند و قیمت اغلب اجناس آنها واقعی نیست.

رایگانی با تاکید بر اینکه در سال رونق تولید باید از تولید داخلی حمایت شود، افزود: این طرح در استان های شمالی، تهران، خراسان رضوی، هرمزگان با قاطعیت اجرا می شود. طبق آمار، با حمایت از تولید داخلی در پوشاک می توانیم ٢٣۵ هزار شغل از دست رفته را به بازار بازگردانیم همچنین حدود پنج هزار واحد صنفی را از بیکاری نجات دهیم.

رایگانی اضافه کرد: اکنون ۲.۵ میلیارد دلار پوشاک خارجی وارد کشور می شود که ٩٨ درصد از سهم بازار پوشاک را به خود اختصاص می دهند.

وی درباره رسیدگی به تخلفات فروشگاه های زنجیره ای گفت: نگاه ما حمایت از رونق و کسب تولید است اما به معنای عدم ورود به تخلفات نیست.

رایگانی با اشاره به نوسانات بازار ارز و پایین آمدن قیمت دلار افزود: بازرسان اتحادیه ها و اصناف نوسانات قیمت دلار را به نفع مردم هم در نظر بگیرند. کالاها بلافاصله با بالارفتن نرخ ارز گران می شود اما بعد از پایان آمدن ارز این تغییر را شاهد نیستیم و این موضوع باید مورد توجه اتحادیه ها قرار گیرد.

آخرین اخبار پرونده های استانی کلان

رایگانی درباره پرونده های استانی گفت: در سیستان و بلوچستان مأمورین هنگ مرزی جکیگور از توابع شهرستان ایرانشهر به یک دستگاه خودروی تویوتا مشکوک شدند که با توجه به متواری شدن قاچاقچی با سلاح و تیراندازی خودرو متوقف و در بازرسی ۶ کیسه البسه و ۲۰ طاقه پارچه کشف شد که شعبه صادرکننده رأی با توجه به نحوه کشف کالا که همراه با تعقیب و گریز بود، متخلف را علاوه بر ضبط کالا به میزان یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

وی افزود: مأمورین انتظامی زاهدان با مشکوک شدن به دو دستگاه خودروی کامیون کشنده در پلیس راه زاهدان به مشهد توانستند از هر خودرو مقدار ۲۴ هزار کیلوگرم قیر (در مجموع ۴۸ هزار کیلوگرم) فاقد مجوز کشف کنند و با توجه به ممنوع بودن خروج قیر از زاهدان و سایر مستندات موجود، شعبه تخلف را محرز دانست و علاوه بر ضبط کالای مکشوفه متخلفین را به میزان یک میلیارد و ۶۳۷ میلیون و ۸۵۶ هزار ریال محکوم کرد.

رایگانی ادامه داد: در بررسی یک خودرو مشخص شد اطراف چادر به صورت ماهرانه قیچی و ترمیم شده و ۲۳ تن کشمش با ضایعات کشمش جابجا شده است و در همین راستا شعبه رسیدگی کننده متهمان را از حیث مباشرت در قاچاق کالا به میزان ۵ میلیارد ریال و از جهت بهای مال تلف شده نیز ۴ میلیارد و ۹۹۷ میلیون ریال محکوم کرد.

سخنگوی سازمان تعزیرات اضافه کرد: در استان گلستان فردی به اتهام قاچاق سیگار به ضبط محموله مکشوفه و پرداخت یک میلیارد و ۴۸۷ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. همچنین در پرونده دیگری، فردی برای قاچاق کاغذ به ضبط محموله و پرداخت یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال جزای قندی در حق صندوق دولت محکوم شد.

رایگانی گفت: عامل قاچاق پوشاک و لوازم آرایشی و بهداشتی در استان گلستان نیز به ضبط محموله و پرداخت ۴ میلیارد و ۸۲۹ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

وی به پرونده های استان سمنان اشاره کرد و افزود: در این استان عامل قاچاق ۵۷ هزار لیتر گازوئیل به ضبط محموله و پرداخت ۵ میلیارد و ۶۶۴ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد. پرونده عدم ایفای تعهد خرید اتوبوس توسط یک شرکت به ارزش ۱۷ میلیارد ریال تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

رایگانی اظهار داشت: در محور سنندج- همدان با توقف یک خودروی مگان تعداد ۲۲۹ گوشی تلفن همراه با مارک های مختلف در کف خودرو و لایه انتهای صندوق عقب اتومبیل کشف شد و با حضور متهم پرونده در شعبه چهارم ویژه رسیدگی به امور قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی استان کردستان، علاوه بر ضبط کالاها، حکم به پرداخت ۸ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شد که این حکم قطعی شده است.

وی ادامه داد: در پی مسئولیت یک شرکت حمل و نقل بین المللی در مورد خروج تانکرهای ورودی به کشور ایران و احراز عدم خروج ۴ دستگاه تانکر عراقی از کشور، رئیس شعبه رسیدگی کننده، شرکت فوق را مسئول عدم خروج تانکرها از کشور دانست و این شرکت را برای قاچاق خودرو و بهای مال از دست رفته به پرداخت مبلغ ۹ میلیارد و ۵۲۸ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.

سخنگوی تعزیرات به پرونده های هرمزگان اشاره کرد و گفت: پرونده قاچاق سوخت در بندر لنگه به همت ماموران اجرای احکام اجرایی شده و میزان ۵ میلیارد و ۴۷۳ میلیون ریال جریمه نقدی وصول شده است و همچنین در پرونده دیگری، حکم ۸ میلیارد ریالی قاچاقچی سوخت اجرایی شده است.

وی افزود: در البرز با گزارش مردمی و در بازرسی از مغازه، انبار و منزل شخصی، محموله قاچاق سیگار کشف و دو نفر در این رابطه دستگیر شدند و پس از رسیدگی به پرونده، حکم به پرداخت ۲۶۸میلیارد و ۶۷۲ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت برای این دو نفر صادر شد که این حکم قطعی شده است.

وی افزود: یک دستگاه مرسدس قاچاق در استان فارس نیز به ارزش ۸ میلیارد ریال کشف شده و پرونده در حال رسیدگی است. همچنین در استان فارس، عامل قاچاق برنج در شهرستان فیروزآباد به ضبط کالا و پرداخت ۴ میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

  • 19
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
اقای حناچی که فرموده بودی اگر تخلف شهروند ثابت شود، برخورد میکنیم، لطفا با برادر محمود سریع القلم مشاور رئیس جمهور که هیچ سابقه ای در حد مدیرعاملی یک شرکت حتی کوچک بازرگانی ندارد و یک شبه به این سمت منصوب شده برخورد کن!
  • 0
  • 1
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید