۱۰:۱۰ - ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۶۰۶۵۲۴
حوادث طبیعی

فیلیپین برای مقابله با ابرطوفان به حالت آماده باش درآمد

اداره هواشناسی فیلیپین,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
به دنبال حرکت ابرطوفان سهمگین «منگخوت» با سرعت حدود ۲۳۰ کیلومتر به سوی مرکز فیلیپین، مقام های مانیل اعلام کردند این کشور درحالت آماده باش قرار گرفته و صدها هزار نفر از مردم مناطق روستایی و شهری مسیر این طوفان در حال تخلیه محل زندگی خود هستند.

به گزارش ایرنا، رسانه های فیلیپین روز جمعه گزارش کردند، این ابرطوفان پس از فیلیپین جنوب چین و ویتنام را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

طوفان و تندباد منگخوت پیشتر با سرعت ۲۵۵ کیلومتر شمال جزایر مارینا و گوام را در نوردیده است.

 

مسئولان اداره هواشناسی و فجایع طبیعی فیلیپین اعلام کردند، حدود ۱۰میلیون نفر از مردم این کشور در مسیر این ابرطوفان قرار دارند. 

 

طبق این گزارش این بلای طبیعی از سواحل جنوب شرق و شرق آسیا عبور خواهد کرد که دهها میلیون نفر در آن مناطق زندگی می کنند.

 

علاوه براین هزاران نفر از مردم مناطق مرکزی فیلیپین به ویژه جزیره لوزون درحال تخلیه خانه و محل زندگی خود هستند.

 

طبق گزارش اداره هواشناسی فیلیپین این ابرطوفان اوایل فردا (شنبه) به این کشور خواهد رسید. 

 

مردم فیلیپین که خاطره ناخوشایندی از ابرطوفان ها دارند به رسانه های محلی گفتند، از طوفانی که در راه است بسیار هراس دارند، زیرا بسیار پرقدرت و مخرب بوده و به همین دلیل مزارع و خانه های خود را رها می کنند.

 

بر اساس این گزارش، تندبادهای قوی، طغیان رودخانه ها، خیزش امواج سونامی در سواحل، باران های سیل آسیا و سیلاب به همراه این ابرطوفان در این مناطق بوقوع خواهد پیوست.

 

پلیس فیلیپین نیز گزارش داد که گروه های امداد و نجات در این کشور در حال آماده باش هستند و حدود ۴۳ میلیون دلار کالاهای امداد رسانی آماده توزیع است.

 

«رودریگو دوترته» رئیس جمهوری این کشور اعلام کرد، دستگاههای مربوطه در این کشور همه برای مقابله با آثار مخرب ابرطوفان اعلام آمادگی کرده اند.

 

مدارس، دانشگاهها و مراکز آموزش در مناطق مرکزی فیلیپین تعطیل شده و بسیاری از کشاورزان درصدد هستند تا پیش از رسیدن طوفان تا حد امکان محصولات مزارع خود را برداشت کنند.

 

فیلپین کشوری بابیش از ۷ هزار و ۵۰۰ جزیره کوچک و بزرگ سالانه شاهد بروز دستکم ۲۰ طوفان است و همین امر سبب کشته شدن صدها نفر در طول سال در اثر فجایع طبیعی و فقیرماندن میلیون ها نفر در این کشور شده است.

 

طوفان «هایان» در سال ۲۰۱۳ بیش از ۷ هزار و ۳۵۰ کشته و مفقود در فیلیپین مرکزی برجای گذاشت.

 

ابرطوفان منگخوت که به زبان محلی 'مونگوستون یا امپنگ ' گفته می شود یکی از قویترین طوفان ها با سرعت ۲۰۵ کیلومتر درساعت است اما پیش بینی شده سرعت آن در زمان رسیدن به فیلیپین به ۲۳۰ کیلومتر برسد.

 

پیشتر منابع خبری گزارش دادند، این طوفان پس از مناطق مرکزی فیلیپین و مناطقی در شمال پایتخت این کشور (مانیل) به سمت هنگ کنگ و جنوب چین در حرکت خواهد بود.

 

شبه جزیره لورنزو که ابرطوفان از آن عبور می کند یکی از مهمترین بخش های صنعت کشاورزی و ماهیگیری فیلیپین محسوب می شود.

 

فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر نیز هشدار داده است که این ابرطوفان 'آسیب های جدی' را به تمام مناطقی که از آن عبور می کند خواهد زد.

 

 

  • 15
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.2 stars from 18 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید