۰۸:۱۰ - ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۵۰۷۷
حوادث طبیعی

توفان لینگ لینگ ۴۵۰ هزار نفر را در چین آواره کرد

توفان لینگ لینگ,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
وزارت مدیریت اضطراری چین اعلام کرد توفان لینگ لینگ حدود ۴۵۵ هزار نفر از ساکنان شرقی این کشور را در دو روز گذشته آواره کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از شینهوا، این وزارتخانه همچنین روز سه شنبه اعلام کرد توفان لینگ لینگ که سیزدهمین توفان سال جاری چین است هزاران نفر را در استان های جیلین، هیلونگجیانگ و ججیانگ مجبور به ترک خانه های خود کرده است.

گزارش ها حاکی است این توفان باعث تخریب و آسیب زدن به حدود ۵۰۰ خانه، از بین رفتن ۲۱۵ هزار هکتار محصولات زراعی و خسارت مستقیم ۱۳۱ میلیون دلاری شده است.

وزارت مدیریت اضطراری چین اعلام کرد تیم های کمکی و امدادی را به استان های جیلین، هیلونگجیانگ و ججیانگ اعزام کرده است تا در امر امداد رسانی در برابر حوادث به مردم کمک کنند.

سازمان هواشناسی چین نیز شب گذشته با صدور هشدار در مورد وقوع توفان بزرگ در بخش هایی از این کشور، نسبت به سیل گرفتگی و همچنین رانش زمین هشدار داد.

توفان در کره شمالی هم جان ۵ نفر را گرفت

همزمان رسانه های دولتی کره شمالی هم اعلام کردند توفان لینگ لینگ در روزهای گذشته باعث مرگ پنج نفر و زخمی شدن سه نفر در این کشور شده است.

تلویزیون مرکزی کره شمالی تصاویری از مزرعه های آسیب دیده و بخش هایی از سقف ساختمان هایی که توسط بادهای شدید کنده شده اند پخش کرد این گزارش همچنین سربازان را در حال پاکسازی گل و لای با بیل نشان داد.

گزارش ها حاکی است در این کشور بیش از ۴۶۰ خانه و ۱۵ ساختمان عمومی خراب شده و یا دچار آسیب یا سیلاب شده اند.

پیش از این توفان لینگ لینگ در کره جنوبی هم خسارت جدی به بار آورده بود.

  • 19
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید