شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
۱۲:۲۶ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۳۰۰۴۸
سایر اخبار حوادث

سرنوشت متفاوت ۳کودک؛ غرق‌شدگی، گم شدن در جنگل و گروگانگیری

حوادث دلخراش برای کودکان,مرگ کودکان در حوادث دلخراش
۳کودک در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و سمنان در حوادث عجیبی دچار سرنوشت متفاوتی شدند. ساجده، دختر ۱۱ساله در یکی از آبگیرهای محلی چابهار غرق‌ شد، پسری ۱۱ساله به نام علی که در حاجی‌آباد به گروگان گرفته شده بود با تلاش پلیس آزاد شد و تلاش‌های نیروهای امدادی برای پیدا کردن زهرا، دختر ۷ساله‌ای که در جنگل‌های انبوه دشت شاد سمنان مفقود شده همچنان ادامه دارد.

مکث۱

سریال ناتمام غرق‌شدن در هوتگ

به‌گزارش همشهری، سریال غرق شدن کودکان استان سیستان و بلوچستان در هوتگ‌ها ادامه دارد.حوادثی که حالا و با رسیدن فصل گرما و تعطیلی مدارس احتمال وقوع آنها بیشتر از گذشته نیز شده است. در روزهای اخیر هوتگ‌ها در روستاهای مختلف سیستان و بلوچستان جان ۶نفر را گرفتند که آخرین آنها دختری به نام ساجده بود. اما این اتفاق چطور رخ داد؟

 ظهر جمعه ساجده بخشان، دختر ۱۱ساله اهل روستای زهرآپ بخش پیرسهراب چابهار واقع در استان سیستان و بلوچستان همراه یکی از همکلاسی‌هایش ۳بزی را که داشتند به یکی از هوتگ‌های اطراف روستا بردند تا به آنها آب بدهند. با وجود اینکه این روستای کوچک از مدت‌ها قبل از آب لوله‌کشی برخوردار شده اما روستاییان همچنان برای آب شرب احشام و آبیاری مزارع و درختان از هوتگ (آبگیرهای مصنوعی) استفاده می‌کنند.

آن روز هم ساجده و دوستش کنار یکی از این هوتگ‌ها رفته بودند و بزها مشغول چرا بودند. درست در همان زمان پرنده‌ای زیبا کنار هوتگ نشست و مشغول آب خوردن شد. دو دختربچه با دیدن پرنده ذوق کردند و بازیگوشی‌های کودکانه‌شان گل کرد. ساجده تلاش کرد تا هرطور که شده این پرنده را بگیرد. او آرام آرام به پرنده که در لب هوتگ نشسته بود نزدیک شد اما ناگهان پایش سر خورد و داخل آب افتاد. عمق هوتگ در آنجا بیشتر از ۲متر بود و دختربچه که شنا کردن هم نمی‌دانست مشغول دست‌وپازدن شد تا جان خود را نجات دهد.

دوست ساجده وقتی وضعیت او را دید درحالی‌که کاری از دستش برنمی‌آمد دوان دوان خودش را به روستا که تا آنجا حدود ۵۰۰متر فاصله داشت رساند و درخواست کمک کرد. چند دقیقه بعد مردان روستا با عجله خودشان را به محل حادثه رساندند اما دیگر کار از کار گذشته و دختربچه جانش را از دست داده بود. این حادثه تلخ در شرایطی رقم خورد که در هفته گذشته در حوادث جداگانه‌ای که در سیستان‌و بلوچستان رخ داد، دست‌کم ۵نفر که ۴نفرشان کودک و یکی از آنها یک خانم معلم بود جانشان را از دست دادند.

حالا ساجده ششمین قربانی در ۷روز گذشته است. عبدالصمد پناد، بخشدار مرکزی بخش پیرسهراب چابهار در این‌باره به همشهری می‌گوید: در روستای کوچکی که این حادثه اتفاق افتاد ۲هوتگ وجود دارد. یکی داخل روستا که اطرافش فنس‌کشی شده است و دومی در بیرون روستا قرار دارد که به‌دلیل اینکه از آنجا برای آب دادن به احشام استفاده می‌شود فنس‌کشی نشده است که متأسفانه این حادثه در همین هوتگ خارج از روستا اتفاق افتاد. او در ادامه می‌گوید: ساجده تنها دختر خانواده بود و در کارهای مربوط به خانه و نگهداری احشام کمک حال پدر و مادرش بود اما این حادثه او را از خانواده‌اش گرفت و آنها را عزادار کرد. متأسفانه در روستاها فضای بازی مناسب برای کودکان وجود ندارد. از سویی برای فنس‌کشی و ایمن‌سازی‌ هوتگ‌ها متأسفانه ردیف بودجه پیش‌بینی نشده و نیاز است از ردیف ملی برای ساماندهی و ایمن‌سازی‌ هوتگ‌ها بودجه پیش‌بینی شود. حدود ۱۲۰۰هوتگ در جنوب سیستان‌و بلوچستان وجود دارد که برای ساماندهی و ایمن‌سازی‌ به ورود خیرین و آگاه‌سازی‌ و آموزش جامعه محلی نیاز است.

مکث۲

در جست‌وجوی زهرا کوچولو

سومین کودکی که دچار حادثه شد زهرا عرب اسدی نام دارد. دختری ۷ساله اهل روستای کلاته اسد میامی واقع در استان سمنان است. او و خانواده‌اش روز جمعه برای تفریح به جنگل‌ دشت‌شاد واقع در بخش جنوبی جنگل گلستان رفته بودند. پدر و مادرش بساط نهار را پهن کرده بودند که متوجه شدند زهرا آن اطراف نیست. او از کمی قبل‌تر مشغول بازی در جنگل شده بود و تا پیش از آن جلوی چشمان پدر و مادرش بود و آنها صدایش را هم می‌شنیدند. اما وقتی به‌خودشان آمدند متوجه شدند زهرا کوچولو مفقود شده است. پدر زهرا که دلشوره عجیبی به جانش افتاده بود با عجله آن حوالی را جست‌وجو کرد اما نتوانست دخترش را پیدا کند.

در این شرایط بود که از هلال‌احمر درخواست کمک کرد. به‌دلیل برگزاری جشن شقایق ۲تیم از هلال‌احمر در آن حوالی مستقر بودند که اعضای هر دو تیم جست‌وجو برای یافتن زهرا کوچولو را آغاز کردنداما جست‌وجوها فایده‌ای نداشت تا تیم‌های دیگری هم از شاهرود، میامی و استان گلستان برای یافتن زهرا راهی منطقه شوند. مظفر محمدخانی، مدیرعامل هلال‌احمر استان سمنان در این‌باره به همشهری می‌گوید: به‌دلیل اهمیت ماموریت ۲تیم آنست و سگ‌های زنده‌یاب نیز ساعتی پس از اعلام خبر گم شدن دختربچه به محل اعزام شدند اما بارندگی، مه غلیظ و دید کم عملیات را دشوار می‌کرد.

با وجود این همکارانم توانستند منطقه‌ای به شعاع ۵کیلومتر را جست‌وجو کنند اما هیچ نشانی از دختر گمشده پیدا نشد. او ادامه می‌دهد: براساس توان دختربچه فرضیه اولیه این است که او در همان حوالی دچار حادثه شده باشد و چند تیم دیگر ازجمله تیم پهپاد امدادی و نیروهایی از هلال‌احمر استان خراسان شمالی نیز به تیم جست‌وجو پیوسته‌اند و تلاش‌های همه‌جانبه برای یافتن دختر بچه ادامه دارد و امیدواریم در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانیم دختر گمشده را در سلامت کامل پیدا کنیم.

مکث۳

گروگان ۳میلیاردی

کودک دیگری که دچار حادثه شد، پسر ۷ساله‌ای به نام علی است که ظهر روز جمعه در نزدیکی خانه‌شان در شهرستان حاجی‌آباد استان هرمزگان مشغول بازی بود که ناگهان خودرویی کنارش ایستاد و زن و مردی جوان از آن پیاده شدند و پسربچه را به زور سوار خودرو کردند و با خود بردند. هنگامی که این حادثه اتفاق افتاد هیچ‌کس در کوچه نبود و زن و مرد ناشناس به راحتی توانستند پسربچه را با خود ببرند. کمی بعد وقتی پدر و مادر پسربچه متوجه مفقود شدن او شدند همه‌جا را برای پیدا کردنش زیر پا گذاشتند اما نتوانستند او را پیدا کنند. در این بین تماسی مشکوک با پدر این کودک، تکلیف را برای او مشخص کرد.

مردی ناشناس که آن سوی خط بود گفت پسربچه را ربوده و برای آزادی‌اش ۳میلیارد تومان می‌خواهد. او تهدید کرد که نباید در این‌باره حرفی به پلیس زده شود و ممکن است با این کار جان پسربچه به خطر بیفتد. با وجود تهدیدهای آدم‌ربا اما پدر این کودک بهترین تصمیم را گرفت و از پلیس کمک خواست و از همان زمان تلاش‌ها برای شناسایی آدم‌ربایان و نجات کودک ربوده شده آغاز شد. مأموران پلیس آگاهی در همان بررسی‌های اولیه توانستند به سرنخ‌هایی از آدم‌ربایان دست پیدا کنند و صبح روز گذشته (شنبه) با گذشت حدود ۲۴ساعت از این آدم‌ربایی آنها توانستند مخفیگاه آدم‌ربایان را شناسایی کرده و ضمن دستگیری آنها که ۲مرد و یک زن بودند، پسر ۷ساله را نجات دهند. به‌گفته سردار غلامرضا جعفری، فرمانده انتظامی استان هرمزگان پسربچه ربوده شده در سلامت کامل به خانه بازگشت و متهمان با قرار قانونی در بازداشت به‌سر می‌برند و تحقیقات در این‌باره ادامه دارد.

  • 15
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
ویژه سرپوش