پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
۰۸:۴۸ - ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۱۱۷۷۵
جرم و جنایت

روایت قتل 'مونا' از زبان شاهدان عینی

قتل,قتل مونا حیدری
اهواز، کمپلوی جنوبی، میدان کسایی؛ این میدان جایی است که شوهر جوان، سر بریده "مونا" را جلوی چشم کسبه گرداند.

به گزارش ایسنا، دور میدان تعمیرگاه‌های خودرو به چشم می‌خورند. دو روز پس از حادثه ظهر شنبه، اکنون به نظر می‌رسد یک روز عادی در حال سپری شدن است اما همچنان فضای سنگینی بر میدان کسایی حاکم است.

به سراغ یکی از کسبه می‌رویم، او یکی از تعمیرکاران این میدان است؛ وقتی درباره روز حادثه می‌پرسیم، می‌گوید: حادثه؟ این فاجعه بود؛ اگر به این می‌گویند حادثه پس حتما باید یک شهر را بکشند تا بگوییم فاجعه بوده است. سه روز است که ما کسبه این میدان نمی‌توانیم بخوابیم و حتی نمی‌توانیم غذا بخوریم.

وی ادامه می‌دهد: در حال کار کردن بودیم که دیدیم یک ماشین سر میدان ایستاد و مردی پیاده شد و سر بریده دختری در دستش بود. بعد شنیدیم که جنازه دختر را در خیابان ناصر خسرو انداخته و سرش را به میدان کسایی آورده و گردانده است.

اهل میدان کسایی هنوز از دیدن سر بریده و خون‌آلود دختر نوجوان که جلوی چشم‌شان در بازار گردانده شد، شوکه هستند.

یکی از کسبه با انگشت به کنج آیلند گل‌کاری شده وسط خیابان اشاره می‌کند؛ خون "مونا" هنوز اینجا است، لکه بزرگ خون روی جدول کنار گل‌های بنفشه خشک شده است.

هنوز نوارهای زرد رنگ "محدوده خطر" دورتادور آیلند بنفشه‌کاری در باد سرد تکان می‌خورند؛ محدوده غم‌باری است.

اهالی باورشان نمی‌شود که با چنین صحنه‌ای مواجه شده‌اند؛ استاد رنگ‌آمیزی می‌گوید هنوز از دیدن آن صحنه نمی‌تواند خوب بخوابد. او که می‌گوید هنوز از دیدن این صحنه حالش بد است، انتظار دارد قاتل "قصاص" شود.

وی ادامه می دهد: کار پدر این دختر از کسی که این قتل را انجام داده، بدتر است. چطور جگرگوشه‌اش را گول زده و به کشور برگردانده و زنگ زده بیایند و دخترش را بکشند؟

این شهروند اهوازی می‌گوید: مردم این منطقه بعد از دیدن این صحنه دچار مشکلات روحی و روانی شده‌اند.

رنگ‌آمیز به جای خون ریخته شده "مونا" اشاره می‌کند و می‌گوید: زیر آن میله؛ جای دیگر سرش را بریدند و سر را به میدان آوردند. همه ما وقتی شب به خانه می‌رویم لرز می‌کنیم.

این کاسب در مورد قصاص قاتل از ما می‌پرسد و می‌گوید: با کسی که در انظار عمومی این کار را کرده است، چه برخوردی می‌شود؟ وقوع چنین فاجعه‌ای ضعف قانون را نشان می‌دهد.

یکی دیگر از کسبه میدان کسایی در مورد این ماجرا می‌گوید: در حال کار کردن بودم که دیدم یک مرد، سر دختری را در دست گرفته و در میدان می‌گرداند. بعد سر را کنار میدان انداخت و رفت.

وی می‌گوید: همین اطراف یک مدرسه دخترانه وجود دارد. همه ما با دیدن این صحنه حال‌مان بد شد.

اهالی میدان می‌گویند بدن بدون سر دختر نوجوان را در خیابان ناصر خسرو رها کرده‌اند و سرش را به میدان کسایی آورده‌اند تا جلوی چشم مردم به نمایش بگذارند.

به سمت خیابان ناصر خسرو می‌رویم؛ یک خیابان پایین‌تر از میدان کسایی، خیابانی دو طرفه که محل کسب و کار تعمیرگاه‌ها و فروشگاه‌های مختلف است. این خیابان نسبتا شلوغ است.

هر چند به نظر می‌رسد فضای آرامی بر محله حاکم است اما چند روز پیش در همین خیابان، بدن بی‌سر "مونا" در نزدیکی یک تایرفروشی رها شده بود.

اهالی می‌گویند که برادر شوهر با چاقو به کتف "مونا" ضربه‌ای زده و بعد از اینکه به زمین افتاده، روی پاهایش نشسته و بعد هم شوهرش سرش را بریده است.  

او پس از بریدن سر همسر ۱۷ ساله‌اش، در حالی که به موهای تیره سر بریده دختر چنگ زده، با لبخند راه می‌رود و بعد سر خون‌آلود را کنار خیابان رها می‌کند و پا به فرار می‌گذارد. هر چند بعد از چند ساعت دستگیر می‌شود.

در ویدئویی که از این جنایت منتشر شد، صدایی شنیده می‌شود که فردی رو به اهالی می‌گوید: "این هم سرش! آوردیمش!" 

صدای فرد دیگری هم می‌آید که می‌گوید: "این مرد شیر است" و به نوعی دارد این جنایت را تایید و تشویق می‌کند.

زن میانسالی از اهالی یکی از فرعی‌های خیابان ناصر خسرو که برای خرید به خیابان آمده است، جزئیاتی که دیده و شنیده را برای ما تعریف می‌کند: می‌گویند این دختر ۱۷ ساله یک فرزند دارد. پس از فرار او به ترکیه، یکی از اقوام که در ترکیه ساکن بوده آدرس دختر را پیدا کرده و به خانواده‌اش داده بود.

وی ادامه می‌دهد: مثل اینکه دختر در یک کمپ در ترکیه بوده و پدر او با نامه قاضی و پس از دادن تعهد به دولت، توانست دخترش را برگرداند. این دختر به عمویش اطمینان کرده بود اما روز بعد از برگشت به خانه، با قمه توسط شوهر و برادرشوهرش کشته شد.

زن میانسال اهل ناصر خسرو می‌گوید: چرخاندن سر دختر باعث وحشت مردم شده است. مثل کارهای داعش بود. نوه‌هایم آنقدر ترسیده‌اند که حتی می‌ترسند به حیاط بروند. حالا که کشت، چرا سرش را برید؟

یکی دیگر از کاسب‌های میدان کسایی هم می‌گوید: پدرش ۵۰۰ میلیون تومان پول داده و دختر را برگردانده و به شوهرش تحویل داده است. بعضی از مردم هم می‌گویند دیپورت شده بود. 

یکی از زنان شاغل در یک فروشگاه در خیابان ناصرخسرو نیز می‌گوید: بعد از اینکه این دختر به ترکیه فرار کرده، شوهرش با او ارتباط برقرار کرده و به او گفته اگر برگردی با تو کاری ندارم و پس از آن پدرش دنبالش رفته و او را به کشور برگردانده است.

وی ادامه می‌دهد: این صحنه بسیار بد بود و همه اهالی محل ترسیده‌اند. دختر یکی از دوستان ما که داشت از محل کارش برمی‌گشت تا از تاکسی پیاده شد با صحنه بریدن سر آن دختر را در این خیابان مواجه شده بود که از حال رفت و راهی بیمارستان شد.

این شهروند می‌گوید: چرا این کار را در ملاءعام انجام داده است؟ این کار بسیار بد بود.

یک زن جوان هم که ساکن یکی از کوچه‌های نزدیک میدان کسایی است، در مورد این حادثه می‌گوید: "مونا" دو ماه پیش با دوستش فرار کرده و به ترکیه رفته است. در این دو ماه کسی از این دختر خبری نداشت و همه از خانواده‌اش می‌پرسیدند که او کجا است؟ آبرویشان رفته بود. می‌گویند بعد از فرار، از ترکیه عکس‌هایی با دوستش برای شوهرش می‌فرستاد؛ به "غیرت" شوهرش برخورده بود.

این زن جوان می‌گوید: دوست "مونا" او را بازی داده و در ترکیه رهایش کرده است. بعد از این ماجرا، خانوادگی هماهنگ می‌کنند و پدرش پولی پرداخت می‌کند و دخترش را به کشور برمی‌گرداند.

وی ادامه می‌دهد: خانواده این دختر انگشت‌نمای محل شده بودند و دیگر آبرویی برای‌شان باقی نمانده بود. دیگر رو نداشتند از در خانه خارج شوند. کار این دختر اشتباه بود، شوهرش هم کار بدتری انجام داد.

  • 10
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۲۰
غیر قابل انتشار: ۲۳
جدیدترین
قدیمی ترین
اعدام کمترین مجازاتشه... اشد مجازاتش ایشالله اون دنیا و بره به جهنم برای ابد...
سلام بنظرم باید این دو پسر را زیر دستگاه پرس میزاشتند خب که کشتی چرا سرش را بریدی چرا به خیابان اوردی لعنت بر شما
سلام بنظرم باید این ...
کاملا موافقم اشد مجازات خدا لعنت شون تمام کسایی که دخیل بود در قتل این دختر بچه
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
محمدرضا آشتیانی,محمدرضا قرایی آشتیانی,بیوگرافی محمدرضا آشتیانی بیوگرافی محمدرضا آشتیانی (+عکس)

تاریخ تولد: زاده ۱۳۳۹

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکتری مدیریت دفاعی را نیز از دانشگاه عالی دفاع ملی

سمت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

درجه: سرتیپ

بیوگرافی محمدرضا آشتیانی:

محمدرضا قرایی آشتیانی که در سال ۱۳۳۹ در تهران به دنیا آمد اکنون به عنوان فرمانده نظامی ایرانی و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح شناخته می شود. وی در سال ۱۳۸۵ وارد دانشکده افسری شد و توانست در سال ۱۳۶۱ تحصیلات خود را در رده کارشناسی ارشد به پایان برساند. 

ادامه
عزیر نبی,زندگینامه حضرت عزیر نبی,حضرت عزیر نبی زندگینامه حضرت عزیر نبی

نام پدر: خلقیا

خویشاوندان مهم: هارون

دین: یکتاپرستی

سن: ۵۰ سال

تکرار نام در قرآن: یکبار در آیه ۳۰ سوره توبه

نسب: بنی اسرائیل و حضرت یعقوب

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
ویژه سرپوش