سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳
۰۹:۳۵ - ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۱۲۳۸
جرم و جنایت

زن و شوهر در خیابان کتک کاری کردند، راز دزد بودنشان فاش شد

سرقت,سارق مسلح
اسرار دستبرد مسلحانه به دو خانه ویلایی در پایتخت با دعوای تازه عروس و داماد در خیابان فاش شد. آنها به بهانه کمک به نیازمندان در شب عید، وارد خانه‌های مجلل می‌شدند و با تهدید اسلحه قلابی نقشه سرقت‌هایشان را اجرا می‌کردند.

به گزارش همشهری، تحقیقات برای بازداشت سارقان فراری از سال گذشته شروع شد. نخستین شاکی که زنی میانسال و ساکن یکی از خیابان‌های پایتخت بود در توضیح ماجرا به مأموران گفت: غروب بود که زنگ خانه‌ام به صدا در آمد. وقتی آیفون را برداشتم زن و مردی جوان را در تصویر دیدم. آنها ظاهری مرتب و آراسته داشتند و زن جوان مدعی شد در آستانه شب عید در حال تکمیل بسته‌های معیشتی برای نیازمندان است و از من خواست هرچقدر در توانم است به او کمک کنم. زن جوان به حدی خوب صحبت می‌کرد که اصلا به آنها مشکوک نشدم. به همین دلیل در را باز کردم و زن و مرد جوان وارد حیاط خانه ویلایی‌ام شدند. می‌خواستم مبلغی پول برای کمک به نیازمندان در اختیار آنها قرار بدهم که ناگهان مرد جوان اسلحه‌ای به سمتم نشانه گرفت و مرا تهدید به قتل کرد. او و زن جوان با تهدید وارد خانه‌ام شدند و دست و پایم را بستند. سپس جای طلاهایم را پرسیدند و من از ترس جانم ناچار شدم به آنها بگویم که طلاهایم را در کدام قسمت خانه مخفی کرده‌ام. وی ادامه داد: درحالی‌که مرد جوان اسلحه را به سمت من نشانه گرفته بود، زن جوان به سمت اتاق خواب رفت و همه طلا و جواهراتم به همراه مقداری دلار که داشتم را به سرقت برد.

سرقت‌های سریالی

با ثبت این شکایت، تیمی از مأموران پلیس آگاهی پایتخت به دستور بازپرس دادسرای ویژه سرقت تحقیقات خود را برای بازداشت سارقان مسلح آغاز کردند. درحالی‌که بررسی‌ها در این‌باره ادامه داشت دومین شکایت نیز پیش روی تیم تحقیق قرار گرفت و نشان داد که زن و مرد جوان به‌صورت سریالی به خانه‌های شمال پایتخت دستبرد می‌زنند. شکایت دوم هم تفاوت زیادی با نخستین شکایت نداشت. زن و مرد جوان به همان شیوه قبلی قدم در خانه ویلایی گذاشته و با تهدید صاحب خانه‌ها، نقشه سرقت را عملی کرده بودند. با کمک مالباخته‌ها، تصویر هردو متهم ترسیم شد اما بررسی‌ها نشان داد که آنها سابقه دار نیستند. این یعنی هردویشان به تازگی وارد دنیای تبهکاران شده و تازه‌کار بودند. به همین دلیل کار پلیس برای دستگیری آنها دشوارتر شد تا اینکه آنها خودشان را لو دادند و پلیس دستگیرشان کرد.

دعوای زن و شوهر

چند روز قبل رهگذرانی که از خیابانی در پایتخت عبور می‌کردند صدای درگیری زن و مرد جوانی را از داخل خودروی پرایدی شنیدند. آنها کارشان به کتک کاری کشیده شد و شاهدان سعی داشتند با میانجیگری به دعوای آنها خاتمه بدهند. در همین هنگام خودروی گشت پلیس که از آن منطقه عبور می‌کرد به سمت خودروی زن و مرد جوان رفت تا ببیند ماجرا از چه قرار است. زن جوان به محض دیدن مأموران فریاد کشید و گفت:«شوهرم دزد است بیایید دستگیرش کنید.»‌ مأموران با شنیدن این جمله به سمت آنها رفتند و در بازرسی از جیب‌های همسر زن جوان یک اسلحه کشف کردند که در ادامه مشخص شد اسلحه قلابی است. مرد جوان و همسرش هردو بازداشت شدند و در بازجویی‌ها مشخص شد که آنها همان زن و مرد سارقی هستند که به بهانه کمک به نیازمندان قدم در ۲خانه ویلایی در پایتخت گذاشته و با تهدید به قتل طعمه‌هایشان، دست به سرقت زده‌اند. متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار مأموران پلیس آگاهی تهران قرار گرفته‌اند.‌

حرفهای زن و شوهر سارق

تنها ۲سال از ازدواجشان می‌گذرد اما به طمع داشتن زندگی مجلل تصمیم به سرقت گرفتند. حالا مرد جوان از جزئیات سرقت‌هایشان می‌گوید.

نقشه سرقت را چه کسی کشید؟

همسرم. او مرا به این وضعیت دچار کرد. از بس که زیاده‌خواه بود و چشم و همچشمی می‌کرد. مدام می‌گفت فلانی سرویس طلا دارد اما من ندارم و ... . من یک کارمند ساده بودم اما همسرم دلش یک زندگی لاکچری می‌خواست و خودش هم پای مرا به دنیای مجرمان باز کرد به این امید که یک شبه راه صد ساله را برویم و پولدار شویم اما پلیس پس از دومین سرقت دستگیرمان کرد.

ایده سرقت چطور به ذهنش رسید؟

یا پای فیلم و سریال‌های خارجی و اکشن بود یا جست‌وجو در فضای مجازی. احتمالا یا از یک فیلم الگو برداشته یا در دنیای مجازی پیدا کرده است.

چند مورد سرقت انجام دادید؟

فقط ۲ مورد.

از شگرد سرقت‌هایتان بگو؟

معمولا خانه‌های ویلایی را شناسایی می‌کردیم و بعد زنگ را می‌زدیم. همسرم می‌گفت خیر هستیم و می‌خواهیم برای افراد نیازمند بسته‌های معیشتی تهیه کنیم. زمانی که در باز می‌شد وارد خانه‌ها شده و با تهدید اسلحه دست به سرقت می‌زدیم.

همه به راحتی به شما اعتماد می‌کردند و در به رویتان باز می‌شد؟

نه اینطور نبود. مگر می‌شود به همین راحتی باشد. گاهی پیش می‌آمد زنگ ۱۰، ‌۲۰خانه را می‌زدیم تا اینکه بالاخره یکی راضی می‌شد در را باز کند. گاهی هم هیچ‌کس در را باز نمی‌کرد و ما دست خالی به خانه برمی‌گشتیم.

به کسی آسیب نرساندید؟

نه اصلا. فقط تهدیدشان می‌کردیم. اسلحه هم که قلابی بود اما با اصلی تفاوت زیادی نداشت. آن را از یک اسباب بازی فروشی خریده بودم. وقتی وارد خانه‌ها می‌شدیم آن را به سمت صاحب خانه‌ها نشانه می‌گرفتیم تاآنها بترسند و تسلیم شوند.

اما در نهایت خودتان را لو دادید؟

همسرم باعث شد تا لو برویم. او به محض دیدن پلیس فریاد کشید و اسرار سرقت را فاش کرد.

چرا دعوایتان شده بود؟

می‌خواستیم طلاها را بفروشیم. همسرم می‌خواست خودش این کار را انجام بدهد می‌گفت من ساده لوحم و طلافروش سرم را کلاه می‌گذارد و زیر قیمت بازار از من می‌خرد. البته فکر می‌کنم به من اعتماد نداشت و فکر می‌کرد قرار است طلاها را برای خودم بردارم به همین دلیل دعوایمان شد و گیر افتادیم.

  • 17
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش