چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
۱۷:۰۱ - ۰۴ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۰۳۲۴
جرم و جنایت

تعرض مرد شیطان صفت به ۵ زن در اطراف بزرگراه‌های تهران

مرد شیطان صفت که برای زنان تهرانی در خیابان‌ها و فضای سبز اطراف اتوبان‌ها کمین کرده بود در ده ونک دستگیر شد. طعمه‌هایش وقتی او را در بازداشت پلیس دیدند هنوز از او وحشت داشتند و از مقامات قضایی خواستند تا این مرد به اشد مجازات محکوم شود.  

به گزارش  ایران ، آخرین روزهای سال گذشته بود، ساعت ۴ بعد از ظهر زن جوان به نام ساناز سوار بر خودرویش در شرق تهران در حال رانندگی بود و در اتوبان همت وقتی وارد ورودی پارک فدک شد ناگهان مرد جوانی جلوی راهش را گرفت.

ساناز از ترس اینکه مرد جوان را زیر نگیرد پا روی پدال ترمز گذاشت و این در حالی بود که خلوتی خیابان باعث شد تا تصادفی رخ ندهد اما خلوتی خیابان دلیلی بود تا شکارچی زنان برای اجرای نقشه‌اش از مخفیگاهش بیرون بیاید.

ساناز ترمز کرد و خودرویش متوقف شد ناگهان مرد جوان که قمه به دست بود به سرعت سوار بر خودروی زن جوان شد. ساناز ابتدا فکر می‌کرد مرد جوان قصد سرقت دارد اما مرد شیطان صفت با استفاده از خلوتی خیابان در آن محل با تهدید و کتک کاری طعمه‌اش را تسلیم نیت شوم خود کرد و پس از تعرض دست به سرقت طلا، گوشی موبایل و پول‌های زن جوان زد و به سرعت پا به فرار گذاشت.

زن جوان به سرعت خودش را به پلیس رساند و از ماجرای گرفتار شدن در دام زورگیر شیطان صفت خبر داد و در حالی که با یادآوری آن صحنه‌های سیاه، وحشت به جانش می‌افتاد از پلیس کمک خواست. خیلی زود زن جوان با دستور قاضی پرونده به پزشکی قانونی منتقل شد و پس از آزمایش و نمونه برداری‌ سناریوی تجاوز وحشیانه به زن جوان مورد تأیید قرار گرفت. همین کافی بود تا تیمی از کارآگاهان اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران به دستور قاضی دادگاه یک کیفری تهران برای دستگیری مرد شیطان صفت وارد عمل شوند.

تحقیقات پلیسی در حالی ادامه داشت که زن جوان دیگری که گرفتار نیت شوم مرد شیطان صفت شده بود پای در اداره پلیس آگاهی تهران گذاشت.

زن جوان که اوایل فروردین ماه هدف مرد جوان قرار گرفته بود به مأموران گفت: در فضای سبز اطراف پل چمران در حال پیاده‌روی بودم و اتوبان هم خلوت بود که ناگهان مرد جوانی آرام آرام به سمتم آمد و فکر می‌کردم یک رهگذر است اما ناگهان قمه‌اش را بیرون کشید و با تهدید مرا زمین زد.

وی افزود: ابتدا فکر می‌کردم مرد قمه به دست قصد سرقت طلا و گوشی موبایلم را دارد و با التماس می‌گفتم طلاهایم برای تو اما کاری به من نداشته باش اما مرد خشن نیت دیگری داشت و هرچه مقاومت کردم کافی نبود و زیر مشت و لگدها و تهدیدهایش تسلیم شدم.

زن جوان در حالی که اشک می‌ریخت ادامه داد: مرد شیطان صفت پس از اجرای نقشه‌اش گوشی موبایل، طلا و پولی که در کیفم بود را برداشت و پا به فرار گذاشت. در حالی که اشک می‌ریختم و آرزوی مرگ می‌کردم دقایقی در همان فضای سبز روی زمین بودم و از ترس آبرویم می‌ترسیدم ماجرا را به کسی بگویم اما همانجا تصمیم گرفتم به کلانتری بروم تا این مرد دستگیر شود و زن دیگری گرفتار حمله شیطانی این مرد نشود.

تجسس‌های پلیسی ادامه داشت و این در حالی بود که طعمه‌های دیگری در دام این مرد شیطان صفت گرفتار شده بودند و بررسی‌های میدانی نشان از آن داشت که مرد شیطان صفت در خیابان‌ها و فضای سبزهای خلوت در کمین زنان نشسته و زمانی که سوژه خود را شناسایی می‌کند با تهدید قمه و وحشت آفرینی آنها را هدف نیت شوم خود قرار می‌دهد.

بدین ترتیب کارآگاهان با توجه به اینکه زنان چهره مرد شیطان صفت را به یاد داشتند ابتدا با اقدامات چهره نگاری توانستند تصویر ابتدایی متهم را به دست آورند و در ادامه با در اختیار داشتن این سرنخ به سراغ دوربین‌های مداربسته که در اطراف محل‌های وقوع جرم وجود داشت رفتند.

مأموران اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران در این مرحله فیلم‌های دوربین‌های مداربسته را مورد بازبینی قرار دادند و با توجه به تصویر چهره نگاری متهم خیلی زود عکس مرد شیطان صفت به دست آمد و کارآگاهان در ادامه تصویر متهم را در اختیار تیم‌های گشت پلیس آگاهی و مأموران کلانتری‌های پایتخت قرار دادند.

تجسس‌ها به صورت ویژه ادامه داشت تا اینکه چندی قبل مأموران کلانتری ۱۴۵ ونک با توجه به تصویری که از متهم در اختیارداشتند موفق به شناسایی این مرد شیطان صفت شدند و با تحت نظر قرار دادن متهم، مخفیگاه وی در ده ونک ردزنی شد.

در این شاخه ازتحقیقات تیمی از اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران با توجه به سرنخ‌های به دست آمده از کلانتری ونک مخفیگاه متهم را تحت نظر قرار دادند و پس از هماهنگی با مقام قضایی و با اطمینان از حضور شیطان بزرگراه در مخفیگاهش عملیات را آغاز کردند.

کارآگاهان در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی وارد مخفیگاه متهم شدند و مرد شیطان صفت در فکر راهی برای فرار بود اما زمان به آخر رسیده بود و دیگر نمی‌توانست کاری انجام دهد و قبل از اینکه بخواهد با مأموران نیز درگیر شود دستبند پلیس روی دستانش خورد.

متهم ابتدا در کلانتری سکوت کرده بود و خود را بی‌گناه می‌دانست اما وقتی در اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران پیش روی طعمه‌هایش قرار گرفت دیگر راهی برای فرار از اتهاماتش نداشت.

۵ زن یکی پس از دیگری وقتی آرش را در میان دیگرمتهمان شناسایی کردند و انگشت اشاره را به سمت او گرفتند آرش چاره‌ای جز اقرار ندید.

زنان جوان هنوز وحشت داشتند و در حالی که اشک می‌ریختند، آرش را به عنوان همان مرد شیطان صفتی که زندگی‌شان را تیره و تار کرد معرفی کردند و گفتند پس از آن روز شوم دیگر از سایه خودشان هم می‌ترسند و برخی دچار افسردگی شده و تحت نظر پزشک قرار گرفته‌اند.

آرش ۳۵ ساله که مجرد است پس از روبه‌رو شدن با طعمه‌هایش لب به سخن باز کرد و به اجرای نقشه شیطانی و سرقت از زنان اعتراف کرد.

در بررسی‌ها مشخص شد آرش در گذشته سابقه سرقت دارد و در سال‌های گذشته نیز بارها دست به این اقدام شیطانی زده است که طعمه‌هایش از ترس آبرو به پلیس مراجعه نکرده‌اند.

بنا بر این گزارش، متهم به دستور قاضی دادگاه کیفری یک استان تهران در اختیار مأموران اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران قرار دارد و تحقیقات برای شناسایی دیگر طعمه‌های این مرد ادامه دارد.

  • 19
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش