پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
۰۸:۳۵ - ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۱۰۲۰۳۲
جرم و جنایت

قربانیان قتل های نوروز ۹۸ چه کسانی بود؟ + عکس

حوادث نوروز 98,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
تعطیلات نوروز امسال با حوادث تلخ بسیاری همراه بود. غیر از سیل که بیش از نیمی از کشور را درگیر کرد و تلفات و خسارات زیادی به‌همراه داشت وقوع حوادث جنایی نیز جان چند مرد و زن و کودک را گرفت.

به گزارش روزنامه ایران، ساعت ۵ صبح یکم فروردین مأموران کلانتری ۱۰۶ نامجو در جریان کشف جسد زن جوانی قرار گرفتند. به‌دنبال اعلام این خبر مأموران راهی ساختمان نیمه ساز در خیابان کهن شدند. به محض ورود به محل آنها با جسد زن ۳۵ ساله‌ای داخل گونی روی فرغون مواجه شدند.

 

تحقیقات اولیه حکایت از آن داشت که زن جوان با طنابی ضخیم خفه شده و بعد از قتل جسد از سوی عامل یا عاملان این جنایت داخل گونی گذاشته شده است.به دستور بازپرس جنایی ۲۰ کارگری که در ساختمان نیمه ساز مشغول کار بودند بازداشت شدند. تحقیقات در این خصوص ادامه داشت تا اینکه مشخص شد زن جوان آخرین بار با یکی از کارگرهای افغان دیده شده است. بدین ترتیب تحقیقات از مرد افغان صورت گرفت و او به قتل زن جوان اعتراف کرد.

 

مرد افغان گفت: مدتی قبل با فرنگیس-مقتول- آشنا شدم. شب گذشته به خانه‌ام آمد. سر موضوعی با هم بحث کردیم و من ناخواسته او را به قتل رساندم.

 

کشف جمجمه

ساعت چهار و ۳۰ دقیقه شنبه ۳ فروردین زن جوانی با مأموران کلانتری فرجام تماس گرفت و از کشف جمجمه‌ای خبر داد. به‌دنبال اعلام این خبر تحقیقات به دستور بازپرس کشیک قتل پایتخت آغاز شد. زن جوان در بررسی‌های اولیه گفت: فرزندم را برای بازی به فضای سبز در میدان ۶۹منطقه فرجام آورده بودم که با جمجمه‌ای مواجه شدم.بررسی‌های تیم تحقیق این احتمال را مطرح کرد که جمجمه به‌دنبال کار مأموران شهرداری در فضای سبز از خاک بیرون آمده است. بازپرس رضوانی از شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران دستور انتقال جمجمه به پزشکی قانونی و بررسی این موضوع را که آیا جمجمه متعلق به انسان است صادر کرد.

 

خودکشی به خاطر اختلاف با پدر

عصر شنبه ۳ فروردین مأموران کلانتری ۱۳۲نبرد در جریان سقوط دختر جوانی از طبقه پنجم ساختمان مسکونی قرار گرفتند. با اعلام این خبر تحقیقات به دستور بازپرس رضوانی از شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران آغاز شد و بررسی‌ها نشان می‌داد که دختر ۱۸ ساله که با پدرش اختلاف داشت از طبقه پنجم خانه‌شان به پایین سقوط کرده و به زندگی اش پایان داده است.

 

سه دانگ خانه به قیمت جان مادر

ساعت ۱۲شب سه‌شنبه ۶ فروردین مأموران کلانتری ۱۵۲ خانی آباد نو از مرگ مشکوک زن میانسالی در خانه‌اش با خبر شدند. جسد این زن در پاگرد طبقه دوم به سوم ساختمان افتاده بود.با حضور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران و تیم بررسی صحنه جرم تحقیقات آغاز شد. در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد دختر جوان این زن بر سر سه دانگ ملک با مادرش اختلاف داشته است. همچنین باتوجه به آثار کبودی و شکستگی روی بدن زن میانسال، فرضیه مرگ به خاطر سقوط از راه پله‌ها رنگ باخت. این احتمال زمانی پر رنگ‌تر شد که همسایه‌ها اعلام کردند صدای درگیری زن میانسال و دخترش را ساعت ۹ شب، همزمان با مرگ او از خانه شنیده‌اند. این درحالی بود که در بازرسی از خانه وی لکه‌های خون روی کمد خانه دیده شد.درحالی که دختر جوان مدعی بود برای خرید از خانه خارج شده و در زمان حادثه در محل حضور نداشته است اما در تحقیقات باتوجه به سرنخ‌هایی که به‌دست آمد این احتمال مطرح شد که دختر جوان با مادرش درگیر شده و او را هل داده و به قتل رسانده است.بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی و بازداشت دختر جوان به‌عنوان مظنون به قتل را صادر کرد.

 

قتل مرد مسافر در خانه خواهر

ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه شامگاه دوشنبه ۵ فروردین نیز مأموران کلانتری ۱۵۲خانی آباد نو در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت، قتل مرد جوانی را اعلام کردند.بدنبال اعلام این خبر، بازپرس جنایی به همراه تیم تحقیق راهی محل حادثه شدند. با ورود به محل آنها با جسد مرد ۳۵ ساله درحالی که آثار بریدگی روی گلویش به چشم می‌خورد مواجه شدند. بررسی‌ها نشان می‌داد که مرد جوان پس از جدایی از همسرش برای گذراندن ایام عید به تهران و خانه خواهرش آمده بود. روز حادثه خواهر مقتول به همراه خانواده‌اش برای رفتن به میهمانی از خانه خارج شدند اما بعد از بازگشت به خانه با جسد مرد جوان مواجه شدند.متخصصان پزشکی قانونی زمان مرگ را ۶ ساعت قبل از کشف جسد اعلام کردند. این درحالی است که در ورودی سالم بود و این احتمال مطرح شد که مرد جوان از سوی یک آشنا به قتل رسیده است.به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان این جنایت ادامه دارد.

 

جنایت خانوادگی در دزفول

حدود ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه شب ۱۰ فروردین مرد جوانی به‌دلیل اختلاف با خانواده همسرش با سلاح کلاشینکف به سوی اعضای خانواده همسرش تیراندازی کرد. در این تیراندازی ۷ نفر به قتل رسیده و دو نفر مجروح شدند. دامادجوان پس از این تیراندازی اقدام به خودزنی کرد و توسط مأموران بلافاصله به همراه مصدومان به بیمارستان منتقل شد. اما ساعاتی پس از انتقال مجروحان به بیمارستان، دو نفر دیگر نیز جان باختند و شمار قربانیان به ۹ نفر رسید. فرمانده انتظامی شهرستان دزفول گفت: در بازرسی از صحنه جنایت اسلحه‌ای که با آن تیراندازی شده بود به همراه ۲۶ عدد پوکه و ۲ عدد فشنگ جنگی کشف شد.

 

سرهنگ «حسین عیدی» ادامه داد: متهم بعد از درمان بازجویی خواهد شد و تحقیقات برای بررسی علت اصلی این جنایت ادامه دارد.

 

خودکشی پس از قتل فرزند

ساعت یک بعد از ظهر چهارشنبه ۱۴ فروردین مأموران کلانتری ۱۵۲ خانی آباد نو در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از سقوط مرگبار پسر ۴ ساله و مرد ۴۳ ساله‌ای از یک ساختمان نیمه کاره با خبر شدند. به‌دنبال اعلام این خبر تحقیقات آغاز شد.

 

در بررسی‌های صورت گرفته پسر ۱۵ ساله این مرد که شاهد ماجرا بود گفت: پدر و مادرم به خاطر اختلافات خانوادگی دو ماه قبل از هم جدا شده‌اند. من و برادر کوچکم بعد از این جدایی با پدرم زندگی می‌کردیم. روز حادثه پدرم از من و برادرم خواست که باهم به پارکی در نزدیکی خانه‌مان برویم.او ادامه داد: سه کوچه آن طرف‌تر از خانه‌مان ساختمان نیمه‌سازی قرار داشت، پدرم از ما خواست به طبقه آخر این ساختمان ۱۰ طبقه برویم. ناگهان پدرم برادر ۴ ساله‌ام را از بالای ساختمان به پایین پرتاب کرد. او می‌خواست مرا هم پرتاب کند که فرار کردم و بعد از آن خودش را به پایین انداخت.

 

سرهنگ خسروی، رئیس کلانتری ۱۵۲ خانی آباد نو گفت: اجساد به دستور بازپرس جنایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پرونده برای تحقیقات در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شد.

 

شلیک کور به پسر ۵ ساله

در آخرین روزهای اسفند نیز حادثه‌ای رخ داد که منجر به زخمی شدن یک پسر ۵ ساله شد. شامگاه یکشنبه ۲۶ اسفند بود که مأموران پلیس پایتخت در جریان تیراندازی سرنشینان خودروی پژو ۲۰۶ به خودروی بی‌ام و در بزرگراه چمران قرار گرفتند.در بررسی‌ها مشخص شد که سرنشینان دو خودرو باهم درگیر شده و بی‌ام و سواران با چاقو توسط پژو سواران مجروح شده بودند اما پس از فرار، پژو سواران به تعقیب آنها ادامه داده و اقدام به شلیک سه تیر کردند.

 

سرنشینان بی‌ام و که مجروح شده بودند با کمک مردم به بیمارستان منتقل شدند.لحظاتی بعد از این گزارش، مأموران بیمارستان حضرت رسول اکرم اعلام کردند که پسر ۵ ساله‌ای از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. بلافاصله مأموران تحقیقات خود را آغاز کرده و در بررسی‌ها مشخص شد که پسر ۵ ساله به همراه پدر و مادرش سوار بر خودروی پراید در حال عبور از بزرگراه چمران بوده است. در این هنگام یکی از تیرهایی که توسط پژو سواران شلیک شده به پسر ۵ ساله به‌نام آریا برخورد کرد.

 

سرهنگ تقی افرند، رئیس نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفت: تحقیقات در این رابطه ادامه داشت تا اینکه ۷ روز بعد از این تیراندازی مأموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ موفق شدند عامل این تیراندازی و ۱۰ نفر از همدستانش را که از اشرار و قاچاقچیان بودند در ویلایی در استان البرز دستگیر کنند. این درحالی است که پس از چند روز بستری شدن آریا در بیمارستان حال او رو به بهبودی رفت و پسر ۵ ساله به هوش آمد. به گفته پدرش او می‌تواند صحبت کند اما سمت چپ بدنش را نمی‌تواند تکان دهد.

 

خواهرکشی در بندرعباس

سرهنگ عبدالمجید کرمی رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان نیز از قتل یک دختر ۱۹ ساله در بندرعباس خبر داد. وی گفت: پدر این دختر برای صدور جواز دفن به پلیس آگاهی مراجعه کرده بود که پس از بررسی‌ها وقوع قتل محرز شد. پس از احضار و بازجویی اعضای خانواده مقتول مشخص شد که این دختر به‌دنبال درگیری با برادرش و بر اثر اصابت ضربه چوب به سرش به قتل رسیده است.

 

بدین ترتیب مأموران اداره مبارزه با جرایم جنایی، متهم را در مخفیگاه خود دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند. وی در تحقیقات ابتدایی منکر بزه انتسابی بود، ولی در مواجهه با دلایل و مدارک موجود لب به اعتراف گشوده و به قتل خواهر خود اعتراف کرد

 

  • 23
  • 10
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش