سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
۰۸:۳۵ - ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۱۰۲۰۳۲
جرم و جنایت

قربانیان قتل های نوروز ۹۸ چه کسانی بود؟ + عکس

حوادث نوروز 98,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
تعطیلات نوروز امسال با حوادث تلخ بسیاری همراه بود. غیر از سیل که بیش از نیمی از کشور را درگیر کرد و تلفات و خسارات زیادی به‌همراه داشت وقوع حوادث جنایی نیز جان چند مرد و زن و کودک را گرفت.

به گزارش روزنامه ایران، ساعت ۵ صبح یکم فروردین مأموران کلانتری ۱۰۶ نامجو در جریان کشف جسد زن جوانی قرار گرفتند. به‌دنبال اعلام این خبر مأموران راهی ساختمان نیمه ساز در خیابان کهن شدند. به محض ورود به محل آنها با جسد زن ۳۵ ساله‌ای داخل گونی روی فرغون مواجه شدند.

 

تحقیقات اولیه حکایت از آن داشت که زن جوان با طنابی ضخیم خفه شده و بعد از قتل جسد از سوی عامل یا عاملان این جنایت داخل گونی گذاشته شده است.به دستور بازپرس جنایی ۲۰ کارگری که در ساختمان نیمه ساز مشغول کار بودند بازداشت شدند. تحقیقات در این خصوص ادامه داشت تا اینکه مشخص شد زن جوان آخرین بار با یکی از کارگرهای افغان دیده شده است. بدین ترتیب تحقیقات از مرد افغان صورت گرفت و او به قتل زن جوان اعتراف کرد.

 

مرد افغان گفت: مدتی قبل با فرنگیس-مقتول- آشنا شدم. شب گذشته به خانه‌ام آمد. سر موضوعی با هم بحث کردیم و من ناخواسته او را به قتل رساندم.

 

کشف جمجمه

ساعت چهار و ۳۰ دقیقه شنبه ۳ فروردین زن جوانی با مأموران کلانتری فرجام تماس گرفت و از کشف جمجمه‌ای خبر داد. به‌دنبال اعلام این خبر تحقیقات به دستور بازپرس کشیک قتل پایتخت آغاز شد. زن جوان در بررسی‌های اولیه گفت: فرزندم را برای بازی به فضای سبز در میدان ۶۹منطقه فرجام آورده بودم که با جمجمه‌ای مواجه شدم.بررسی‌های تیم تحقیق این احتمال را مطرح کرد که جمجمه به‌دنبال کار مأموران شهرداری در فضای سبز از خاک بیرون آمده است. بازپرس رضوانی از شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران دستور انتقال جمجمه به پزشکی قانونی و بررسی این موضوع را که آیا جمجمه متعلق به انسان است صادر کرد.

 

خودکشی به خاطر اختلاف با پدر

عصر شنبه ۳ فروردین مأموران کلانتری ۱۳۲نبرد در جریان سقوط دختر جوانی از طبقه پنجم ساختمان مسکونی قرار گرفتند. با اعلام این خبر تحقیقات به دستور بازپرس رضوانی از شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران آغاز شد و بررسی‌ها نشان می‌داد که دختر ۱۸ ساله که با پدرش اختلاف داشت از طبقه پنجم خانه‌شان به پایین سقوط کرده و به زندگی اش پایان داده است.

 

سه دانگ خانه به قیمت جان مادر

ساعت ۱۲شب سه‌شنبه ۶ فروردین مأموران کلانتری ۱۵۲ خانی آباد نو از مرگ مشکوک زن میانسالی در خانه‌اش با خبر شدند. جسد این زن در پاگرد طبقه دوم به سوم ساختمان افتاده بود.با حضور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران و تیم بررسی صحنه جرم تحقیقات آغاز شد. در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد دختر جوان این زن بر سر سه دانگ ملک با مادرش اختلاف داشته است. همچنین باتوجه به آثار کبودی و شکستگی روی بدن زن میانسال، فرضیه مرگ به خاطر سقوط از راه پله‌ها رنگ باخت. این احتمال زمانی پر رنگ‌تر شد که همسایه‌ها اعلام کردند صدای درگیری زن میانسال و دخترش را ساعت ۹ شب، همزمان با مرگ او از خانه شنیده‌اند. این درحالی بود که در بازرسی از خانه وی لکه‌های خون روی کمد خانه دیده شد.درحالی که دختر جوان مدعی بود برای خرید از خانه خارج شده و در زمان حادثه در محل حضور نداشته است اما در تحقیقات باتوجه به سرنخ‌هایی که به‌دست آمد این احتمال مطرح شد که دختر جوان با مادرش درگیر شده و او را هل داده و به قتل رسانده است.بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی و بازداشت دختر جوان به‌عنوان مظنون به قتل را صادر کرد.

 

قتل مرد مسافر در خانه خواهر

ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه شامگاه دوشنبه ۵ فروردین نیز مأموران کلانتری ۱۵۲خانی آباد نو در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت، قتل مرد جوانی را اعلام کردند.بدنبال اعلام این خبر، بازپرس جنایی به همراه تیم تحقیق راهی محل حادثه شدند. با ورود به محل آنها با جسد مرد ۳۵ ساله درحالی که آثار بریدگی روی گلویش به چشم می‌خورد مواجه شدند. بررسی‌ها نشان می‌داد که مرد جوان پس از جدایی از همسرش برای گذراندن ایام عید به تهران و خانه خواهرش آمده بود. روز حادثه خواهر مقتول به همراه خانواده‌اش برای رفتن به میهمانی از خانه خارج شدند اما بعد از بازگشت به خانه با جسد مرد جوان مواجه شدند.متخصصان پزشکی قانونی زمان مرگ را ۶ ساعت قبل از کشف جسد اعلام کردند. این درحالی است که در ورودی سالم بود و این احتمال مطرح شد که مرد جوان از سوی یک آشنا به قتل رسیده است.به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان این جنایت ادامه دارد.

 

جنایت خانوادگی در دزفول

حدود ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه شب ۱۰ فروردین مرد جوانی به‌دلیل اختلاف با خانواده همسرش با سلاح کلاشینکف به سوی اعضای خانواده همسرش تیراندازی کرد. در این تیراندازی ۷ نفر به قتل رسیده و دو نفر مجروح شدند. دامادجوان پس از این تیراندازی اقدام به خودزنی کرد و توسط مأموران بلافاصله به همراه مصدومان به بیمارستان منتقل شد. اما ساعاتی پس از انتقال مجروحان به بیمارستان، دو نفر دیگر نیز جان باختند و شمار قربانیان به ۹ نفر رسید. فرمانده انتظامی شهرستان دزفول گفت: در بازرسی از صحنه جنایت اسلحه‌ای که با آن تیراندازی شده بود به همراه ۲۶ عدد پوکه و ۲ عدد فشنگ جنگی کشف شد.

 

سرهنگ «حسین عیدی» ادامه داد: متهم بعد از درمان بازجویی خواهد شد و تحقیقات برای بررسی علت اصلی این جنایت ادامه دارد.

 

خودکشی پس از قتل فرزند

ساعت یک بعد از ظهر چهارشنبه ۱۴ فروردین مأموران کلانتری ۱۵۲ خانی آباد نو در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از سقوط مرگبار پسر ۴ ساله و مرد ۴۳ ساله‌ای از یک ساختمان نیمه کاره با خبر شدند. به‌دنبال اعلام این خبر تحقیقات آغاز شد.

 

در بررسی‌های صورت گرفته پسر ۱۵ ساله این مرد که شاهد ماجرا بود گفت: پدر و مادرم به خاطر اختلافات خانوادگی دو ماه قبل از هم جدا شده‌اند. من و برادر کوچکم بعد از این جدایی با پدرم زندگی می‌کردیم. روز حادثه پدرم از من و برادرم خواست که باهم به پارکی در نزدیکی خانه‌مان برویم.او ادامه داد: سه کوچه آن طرف‌تر از خانه‌مان ساختمان نیمه‌سازی قرار داشت، پدرم از ما خواست به طبقه آخر این ساختمان ۱۰ طبقه برویم. ناگهان پدرم برادر ۴ ساله‌ام را از بالای ساختمان به پایین پرتاب کرد. او می‌خواست مرا هم پرتاب کند که فرار کردم و بعد از آن خودش را به پایین انداخت.

 

سرهنگ خسروی، رئیس کلانتری ۱۵۲ خانی آباد نو گفت: اجساد به دستور بازپرس جنایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پرونده برای تحقیقات در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شد.

 

شلیک کور به پسر ۵ ساله

در آخرین روزهای اسفند نیز حادثه‌ای رخ داد که منجر به زخمی شدن یک پسر ۵ ساله شد. شامگاه یکشنبه ۲۶ اسفند بود که مأموران پلیس پایتخت در جریان تیراندازی سرنشینان خودروی پژو ۲۰۶ به خودروی بی‌ام و در بزرگراه چمران قرار گرفتند.در بررسی‌ها مشخص شد که سرنشینان دو خودرو باهم درگیر شده و بی‌ام و سواران با چاقو توسط پژو سواران مجروح شده بودند اما پس از فرار، پژو سواران به تعقیب آنها ادامه داده و اقدام به شلیک سه تیر کردند.

 

سرنشینان بی‌ام و که مجروح شده بودند با کمک مردم به بیمارستان منتقل شدند.لحظاتی بعد از این گزارش، مأموران بیمارستان حضرت رسول اکرم اعلام کردند که پسر ۵ ساله‌ای از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. بلافاصله مأموران تحقیقات خود را آغاز کرده و در بررسی‌ها مشخص شد که پسر ۵ ساله به همراه پدر و مادرش سوار بر خودروی پراید در حال عبور از بزرگراه چمران بوده است. در این هنگام یکی از تیرهایی که توسط پژو سواران شلیک شده به پسر ۵ ساله به‌نام آریا برخورد کرد.

 

سرهنگ تقی افرند، رئیس نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفت: تحقیقات در این رابطه ادامه داشت تا اینکه ۷ روز بعد از این تیراندازی مأموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ موفق شدند عامل این تیراندازی و ۱۰ نفر از همدستانش را که از اشرار و قاچاقچیان بودند در ویلایی در استان البرز دستگیر کنند. این درحالی است که پس از چند روز بستری شدن آریا در بیمارستان حال او رو به بهبودی رفت و پسر ۵ ساله به هوش آمد. به گفته پدرش او می‌تواند صحبت کند اما سمت چپ بدنش را نمی‌تواند تکان دهد.

 

خواهرکشی در بندرعباس

سرهنگ عبدالمجید کرمی رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان نیز از قتل یک دختر ۱۹ ساله در بندرعباس خبر داد. وی گفت: پدر این دختر برای صدور جواز دفن به پلیس آگاهی مراجعه کرده بود که پس از بررسی‌ها وقوع قتل محرز شد. پس از احضار و بازجویی اعضای خانواده مقتول مشخص شد که این دختر به‌دنبال درگیری با برادرش و بر اثر اصابت ضربه چوب به سرش به قتل رسیده است.

 

بدین ترتیب مأموران اداره مبارزه با جرایم جنایی، متهم را در مخفیگاه خود دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند. وی در تحقیقات ابتدایی منکر بزه انتسابی بود، ولی در مواجهه با دلایل و مدارک موجود لب به اعتراف گشوده و به قتل خواهر خود اعتراف کرد

 

  • 23
  • 10
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش