۱۱:۰۸ - ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۲۰۴۲۱۴
جرم و جنایت

نویسنده متجاوز به دختران جوان دوباره به اعدام محکوم شد

نویسنده متجاوز,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
نویسنده متهم به تجاوز به دختران جوان که پیشتر حکم اعدامش به خاطر نقص در تحقیقات از سوی دیوان عالی کشور، نقض شده بود، دوباره از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد.

به گزارش ایرنا، متهم این پرونده که مردی ۵۷ ساله است، قبلاً از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام زنای به عنف به اعدام محکوم شده بود که پرونده با اعتراض متهم به رأی صادره به دیوان عالی کشور ارسال شد. 

 

شعبه دیوان عالی کشور در بررسی های خود، به تحقیقات صورت گرفته در پرونده ایراد گرفت و آن را برای رفع نواقص و محاکمه مجدد متهم به دادگاه بازگرداند. 

 

پس از رفع نواقص مورد نظر دیوان عالی کشور از سوی دادسرا، متهم مجدداً در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه و دوباره به اعدام محکوم شد. 

 

در صورتی که متهم مجدداً به حکم صادره اعتراض و دیوان عالی کشور حکم را تایید کند، رأی صادره قطعی شده و اجرا می شود اما اگر دیوان دوباره به تحقیقات ایراد بگیرد، پرونده برای رسیدگی به شعبه هم عرض ارسال می شود. 

 

اگر در شعبه هم عرض نیز، برای متهم پرونده حکم اعدام صادر شود، با توجه به اینکه رای صادره اصراری محسوب می شود، پرونده مجددا به شعبه دیگری از دیوان عالی کشور برای رسیدگی ارسال خواهد شد و دیوان در این خصوص رأی اصراری صادر می کند. 

 

به گزارش ایرنا، متهم این پرونده نویسنده ای است که در حوزه فلسفه و عرفان فعالیت داشته و با اغفال دختران جوان از آنها سوء استفاده جنسی می کرد. 

 

وی پیشتر به اتهام تشویق به فساد و فحشا و تهدید از سوی مجتمع قضایی ارشاد به ۱۵ سال حبس محکوم شده است. 

 

این متهم ۵۷ ساله با طرح این ادعا که نویسنده است و برای کتاب جدیدش به کار تحقیقی، نظرسنجی و مصاحبه نیاز دارد، به اغفال دختران جوان اقدام می‌ کرد. 

 

او با چرب‌زبانی و اغفال دختران به این بهانه که شما جوان و خوشفکر هستید و باید با شما مصاحبه کنم، با آن ها قرار حضوری می‌گذاشت و بعد با صحبت هایی مانند من جای پدربزرگ شما هستم، آن ها را اغفال و بعد در ارتباط پیشروی می‌کرد تا جایی که کار به ارتباط جنسی می‌رسید. 

 

متهم در برخی موارد نیز قربانیان خود را در اماکن عمومی بسیار خلوت مثل کافه‌ها و قهوه‌خانه‌ها و در زمان‌هایی خاص که رفت‌وآمد در آن جا نبوده است، مجبور به نوع خاصی از معاشرت جنسی می‌کرد. با توجه به بررسی‌های انجام‌شده بیشتر قربانیان دختران جوانی هستند که زیر ۲۵ سال دارند و البته نباید فراموش شود که این فرد واقعا نویسنده و چند کتاب او نیز منتشر شده است. 

 

او به شیوه‌های مختلف روی ذهن قربانیان خود کار می‌کرد و پس از جلب اعتماد آن ها به‌ مرور اهداف بی‌شرمانه و غیر انسانی خود را که در زمینه سوء استفاده جنسی از این دختران بود، عملی می‌کرد. 

 

در مواردی هم که طعمه‌ها پس از پی‌بردن به اهداف شیطانی این مرد از ادامه رابطه با او خودداری می‌کردند، او با تهدید و ارعاب و بیان اینکه فیلم‌هایی را که تهیه کرده است به خانواده‌های آن ها نشان می‌دهد، آن ها را مجبور به ادامه رابطه می‌کرد. 

 

پرونده این متهم دو بخش دارد که یک بخش آن در دادگاه ارشاد رسیدگی شده و متهم در دادگاه ارشاد بابت تشویق به فساد و فحشا به ۱۲ سال و ۶ ماه و بابت تهدید به دو سال و ۶ ماه حبس یعنی مجموعاً به ۱۵ سال حبس محکوم شده است. 

 

در دادگاه انقلاب نیز پرونده متهم بر اساس ماده چهار قانون سمعی و بصری رسیدگی و به اعدام محکوم شده است. 

در ماده چهار قانون سمعی و بصری آمده است: «هرکس با سوء استفاده از آثار مبتذل و مستهجن تهیه شده از دیگری، وی را تهدید به افشا و انتشار آثار مزبور کند و از این طریق با وی زنا کند به مجازات زنای به عنف محکوم می‌شود.» 

 

مجازات زنای به عنف اعدام است. 

 

این متهم یک سابقه کیفری مانند همین پرونده نیز در شاهین شهر داشته و به سه سال حبس محکوم شده اما پس از گذراندن یکسال و نیم حبس، با رضایت شکات و آزادی مشروط از زندان آزاد شده است.

 

 

  • 17
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.9 stars from 22 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید