دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
۱۰:۵۴ - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۲۰۲۶۱۳
جرم و جنایت

مرگ دو زن در ماجراهای جداگانه / متهمان به قتل مرد ۶۰ ساله شناسایی نشدند

پرونده قتل,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
در بررسی‌های اولیه، کارشناسان پزشکی قانونی زمان مرگ را حدود ۱۸ ساعت قبل از کشف جسد تخمین ‌زدند. در تحقیقات میدانی مشخص شد متوفی شوهری ۴۵ساله و پسری ۱۲ساله دارد که از روز قبل ناپدید شده‌اند و همسایه‌ها آنها را ندیده‌اند.

تحقیق درباره مرگ دو زن که جسدشان در ماجراهایی جداگانه در خانه‌هایشان پیدا شده است به دستور بازپرس جنایی تهران آغاز شد.

به گزارش شرق، صبح جمعه مأموران پلیس تهران مطلع شدند جسد زنی ۴۳ساله در خانه‌اش پیدا شده است. در ادامه، موضوع به بازپرس کشیک قتل تهران اطلاع داده ‌شد و بازپرس نیز دستور حضور تیم‌های تحقیق اداره دهم پلیس آگاهی تهران، ‌پزشکی قانونی و تشخیص هویت را صادر کرد.

در بررسی‌های اولیه، کارشناسان پزشکی قانونی زمان مرگ را حدود ۱۸ ساعت قبل از کشف جسد تخمین ‌زدند. در تحقیقات میدانی مشخص شد متوفی شوهری ۴۵ساله و پسری ۱۲ساله دارد که از روز قبل ناپدید شده‌اند و همسایه‌ها آنها را ندیده‌اند.

برادر این زن به مأموران گفت: خواهر من ارثیه قابل‌توجهی از پدرم به ارث برد که آن پول را در بانک گذاشته بود،‌ اما شوهرش اصرار داشت پولش را از بانک بگیرد و ماشین یا خانه بخرد. باوجوداین خواهرم کار خودش را می‌کرد و به حرف شوهرش گوش نمی‌داد. تا جایی که من خبر دارم، آخرین‌باری که شوهرخواهرم پیشنهادش را مطرح کرد، سه روز قبل بود و باز هم خواهرم به حرف او گوش نداد. سر همین دائم اختلاف داشتند.

این مرد ادامه داد: خانواده ما در شهرستان زندگی می‌کنند. هرچه به خواهرم زنگ زدیم جواب نداد. شوهرخواهرم هم پاسخ‌گو نبود، به همین دلیل به تهران آمدیم و در نهایت جسد خواهرم را در خانه‌اش پیدا کردیم.

در بخش دیگری از تحقیقات مشخص شد همسر این زن سه روز قبل از کشف جسد از محل کارش مرخصی گرفته بود. به‌این‌ترتیب بازپرس شعبه ۱۱ دادسرای جنایی تهران دستور بازداشت شوهر این زن و تحقیق درباره سرنوشت پسر او را صادر کرده است.

در دومین پرونده نیز با توجه به شواهد، یک زن قربانی جنایت شده است و تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان این قتل ادامه دارد. جسد این زن در حالی در خانه‌اش پیدا شد که با ۱۱ ضربه چاقو به قتل رسیده و طلاهای او شامل یک انگشتر و چند النگو به سرقت رفته ‌است.

پسر این زن در تحقیقات توضیح داد: مادر ۷۰ساله‌ام در خانه شکسته‌بندی و قابلگی می‌کرد و فقط هم زنان را به خانه‌اش راه می‌داد. از زمان همه‌گیرشدن کرونا هم رفت‌وآمد کمتر شده بود و مادرم کمتر کسی را راه می‌داد. از آنجایی که مادرم پیر بود، ما مرتب به او سر می‌زدیم و برای اینکه بتوانیم اوقات دیگر از حالش باخبر باشیم، دوربین مداربسته در خانه‌اش گذاشته بودیم. مادرم دیروز زنگ زد و گفت یکی از جوان‌هایی که او را در محل دیده‌ام، بسته معیشتی آورده، من هم به او گفتم بسته را بگیرد، اما بعد از آن از مادرم خبر نداشتم و هرچه زنگ زدم جواب نداد و در دوربین هم او را نمی‌دیدم تا اینکه به خانه‌اش رفتم و جسد او را دیدم.

بنا بر این گزارش، تحقیقات درباره این قتل ادامه دارد.

راز قتل مرد ۶۰ساله در هاله‌ای از ابهام

شرق: پرونده مردی که توسط دو پسر جوان به قتل رسیده است، در حالی در دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت که متهمان به قتل شناسایی نشدند

این پرونده سال ۹۶ با گزارش حراست بیمارستانی در تهران تشکیل شد. مسئولان بیمارستان اعلام کردند مردی حدودا ۶۰ساله در بیمارستان جانش را از دست داده است. آنها به پلیس گفتند مقتول قبل از مرگ به آنها گفته دوجوان او را زده و ماشینش را سرقت و خودش را کنار خیابان رها کرده‌اند. با توجه به مدارک شناسایی به‌دست‌آمده از مقتول، مأموران خانواده او را در جریان قرار دادند. با حضور اعضای خانواده، آنها هویت جسد را تأیید کردند، اما گفتند از اینکه چه اتفاقی افتاده است خبر ندارند. تا اینکه چند روز بعد خودروی مقتول بدون اینکه وسیله‌ای از آن کم شده باشد مقابل یکی از کلانتری‌های تهران پیدا شد. 

بااین‌حال عاملان جنایت شناسایی نشدند. با گذشت سه سال از حادثه و با توجه به اینکه هیچ ردی از متهمان پیدا نشده، اولیای‌ دم درخواست دیه از بیت‌المال کردند. فرزندان مقتول که در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران حاضر شده بودند، گفتند: ما در این مدت خیلی تلاش کردیم که ردی از قاتلان پدرمان پیدا کنیم، اما نتوانستیم.

پدر ما با ماشین کار می‌کرد، اما مسافرکش نبود. او تعدادی مسافر مشخص داشت که آنها را جابه‌جا می‌کرد، اما مسافر متفرقه سوار نمی‌کرد و در آژانس هم کار نمی‌کرد. هیچ دشمنی هم نداشت و همیشه دست‌به‌خیر بود. اصلا نمی‌توانیم حدس بزنیم چه کسی این کار را کرده است. آنها گفتند همچنان درخواست جست‌وجو برای پیداکردن قاتل پدرشان را دارند، اما اگر قاتل پیدا نشود، درخواست دیه از بیت‌المال را دارند. با توجه به مدارک موجود، قضات شعبه ۱۰ برای تصمیم‌گیری در‌این‌باره وارد شور شدند. 

  • 14
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش