دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
۱۶:۲۲ - ۰۸ آذر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۹۰۰۳۷۲
جرم و جنایت

قتل زن جوان به خاطر کینه قدیمی از شوهرش

مردی که به‌خاطر کینه چندین‌ساله از مردی که مدعی است او را در کودکی مورد آزار قرار داده بود، همسر این مرد را به قتل رسانده است، در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفت.

به گزارش شرق، یک سال قبل شهروندانی در حاشیه تهران به مأموران خبر دادند زنی در خانه‌اش زخمی شده است. زمانی که مأموران به محل رسیدند زن توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده بود اما در بیمارستان جانش را از دست داد.

هرچند در ابتدا به نظر می‌رسید این زن به نام زیبا قربانی سرقت شده باشد اما بررسی‌های تکمیلی نشان داد سرقتی در کار نبوده و این زن توسط یک آشنا به قتل رسیده است. وقتی مأموران زندگی شخصی این زن را مورد بررسی قرار دادند، متوجه شدند شوهر او به نام آریا با فردی از مدتی قبل درگیری داشته است. پلیس به سراغ حامد، مرد جوانی رفت که با آریا اختلاف داشت. هرچند حامد در ابتدا منکر همه چیز شد اما خراش‌های برجای‌مانده روی بدنش نشان می‌داد او با شخصی درگیر شده است.

این مظنون هیچ توجیهی بابت اینکه درگیری به چه خاطر بوده، نداشت و سرانجام به قتل زیبا اعتراف کرد. او گفت: من با شوهر زیبا اختلاف داشتم و قصدم هم این نبود که این زن را بکشم. فقط می‌خواستم یک روسری از خانه او بردارم. متهم در توضیح انگیزه‌اش از ارتکاب جنایت گفت: وقتی من خیلی کوچک بودم آریا به اتفاق دو نفر دیگر مرا به یک خیابانی خلوت بردند و مورد آزار و اذیت قرار دادند. این موضوع از کودکی با من بود و من همیشه احساس شرم داشتم و احساس می‌کردم تحقیر شده‌ام. به خانواده‌ام هم چیزی نمی‌گفتم چون خجالت می‌کشیدم. تا اینکه بزرگ شدیم و من مرد تنومندی شدم. دیگر می‌توانستم از خودم دفاع کنم.

یک روز آریا و دوستانش را دیدم و سر این موضوع با هم صحبت کردیم و من حسابی آنها را گوشمالی دادم. از من عذرخواهی کردند و دیگر همه چیز تمام شد. اما مدتی بعد سر موضوعی با هم به اختلاف برخوردیم و آنها چون زورشان به من نرسیده بود میان هم‌ولایتی‌ها شایع کردند که در کودکی به من تجاوز کرده‌اند. آنها به هرکسی که می‌رسیدند می‌گفتند در کودکی چه بلایی سر من آوردند و مرا به‌خاطر آن اتفاق تلخ مسخره می‌کردند. من هم تصمیم گرفتم کاری کنم تا دهان آریا بسته شود.

متهم به قتل ادامه داد: در ولایت ما رسم است وقتی می‌خواهند آبروی کسی را ببرند روسری همسرش را برمی‌دارند. من شبانه به خانه آریا رفتم تا یکی از روسری‌های زیبا را بردارم و به شوهرش به این شکل ضربه بزنم. می‌دانستم آریا شب‌ها با دوستانش است و خیلی دیر به خانه می‌رود. متهم گفت: آن شب به خانه آریا رفتم تا روسری بردارم و از خانه بیرون بیایم. آنها تازه با هم ازدواج کرده بودند. می‌دانستم این کارم برای آریا خیلی تحقیرآمیز خواهد بود. وقتی وارد خانه شدم و به سمت اتاق رفتم که روسری بردارم، زیبا مرا دید و فریاد زد. هرچه گفتم آرام باش توجه نکرد. او از ترس داد می‌زد و با من درگیر شد. زیبا سعی داشت من را بزند. خراش‌هایی که روی دستم ایجاد شد به همین دلیل بود. من خیلی دستپاچه شدم؛ کنترلم را از دست دادم و یک ضربه به او زدم تا ساکتش کنم و از قضا ضربه به گردنش برخورد کرد و باعث مرگ این زن شد.

با توجه به اعتراف متهم و سایر مدارک به‌دست‌آمده کیفرخواست علیه او صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم پای میز محاکمه رفت. بعد از اینکه کیفرخواست علیه او خوانده شد، اولیای دم درخواست قصاص متهم را مطرح کردند و تلاش هیئت قضائی برای گذشت نیز فایده‌ای نداشت.

وقتی متهم در جایگاه قرار گرفت، گفت: من اتهام قتل عمدی را قبول ندارم چون نه با زیبا مشکلی داشتم و نه اصلا برای کشتن او به خانه‌اش رفته بودم. مشکل من شوهر زیبا بود. او آبروی مرا همه جا برده بود و به کاری که با من در کودکی کرده بود، افتخار می‌کرد. او به همه گفته بود با دوستانش مرا آزار داد و من هیچ کاری نتوانستم بکنم. آریا و دوستانش چندسالی از من بزرگ‌تر بودند اما وقتی من بزرگ شدم، دیگر نتوانستند به من نزدیک شوند. به‌خاطر اختلافی که مدتی بود با هم داشتیم و چون دیگر زورشان به من نمی‌رسید، سعی داشتند آبروی مرا ببرند. من هم نمی‌خواستم به زیبا آسیبی بزنم فقط می‌خواستم یک روسری او را بردارم تا شوهرش دیگر پشت سرم حرف نزند و آبرویم را نبرد. ما رسم داریم اگر روسری زنی را برداری شوهرش را بی‌آبرو کرده‌ای. من هم می‌خواستم روسری را بردارم تا به آریا بگویم اگر حرف بزند روسری را در روستا می‌چرخانم و به همه می‌گویم که روسری از سر زنش کشیدم و چه کردم. مطمئن بودم اگر این کار را بکنم آریا دیگر پشت سر من حرف نمی‌زند.

متهم در ادامه گفت: شب حادثه وقتی وارد خانه زیبا و آریا شدم زیبا از ترس فریاد زد و فریادهایش باعث شد من هول کنم؛ او به سمتم حمله کرد و من برای اینکه بتوانم او را آرام کنم چاقو کشیدم؛ حین درگیری چون زیبا خیلی تقلا می‌کرد و می‌خواست مرا از خانه بیرون کند ضربه به گردنش برخورد کرد؛ من می‌خواستم ضربه را به دستش بزنم. بعد هم که فوت کرد. من بابت اینکه باعث شدم زیبا بمیرد عذرخواهی می‌کنم، اما قصدم کشتن او نبود. شوهرش مقصر همه این ماجراهاست.

بعد از گفته‌های متهم، وکیل‌مدافع او در جایگاه قرار گرفت و دفاعیات خود را مطرح کرد. در پایان قضات دادگاه کیفری استان تهران برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

  • 10
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه
بشار رسن,بیوگرافی بشار رسن,بشار رسن فوتبالیست عراقی بیوگرافی بشار رسن فوتبالیست عراقی + تصاویر

ملیت: عراق

باشگاه: پرسپولیس

تاریخ تولد: ۲۲ دسامبر ۱۹۹۶

محل تولد: بغداد

پست: هافبک

قد: ۱۷۵ سانتی متر

ادامه
ریحانه پارسا,ازدواج ریحانه پارسا با مهدی کوشکی,حواشی ریحانه پارسا بیوگرافی ریحانه پارسا بازیگر جوان سینمای ایران+ تصاویر

تاریخ تولد: ۴ اسفند ۱۳۷۷

ملیت: ایرانی 

محل تولد: تهران

پیشه: بازیگر

فعالیت: تئاتر ۱۳۹۶ تاکنون

قد: ۱۷۸ سانتی متر

ادامه
حضرت نوح (ع),حضرت نوح زندگینامه (ع),زندگینامه حضرت نوح (ع) زندگی نامه حضرت نوح (ع) نخستین پیامبر از پیامبران اولو العزم

زادگاه: بین النهرین (کوفه)

آرامگاه: اختلافی (نجف، کوفه، کرک بعلبک،  نخجوان)

نام قوم: کلده و آشور

پیش از: سام

پس از: ادریس

ادامه
صائب تبریزی,شعر صائب تبریزی,مقبره صائب تبریزی زندگی نامه صائب تبریزی (میرزا صائب) یکی از غزلسرای قرن یازدهم هجری

زاده: ۱۰۰۰ (هجری قمری)

زادگاه: تبریز

پیشه: شاعر

ملیت: ایرانی

سبک نوشتاری: سبک اصفهانی

زمینه کاری: شعر

ادامه
پژمان پشتام,بیوگرافی پژمان پشتام,زندگینامه پژمان پشتام زندگینامه پژمان پشتام کشتی گیر فرنگی کار تهرانی (+ تصاویر)

زاده:۲۱ دی ۱۳۷۲

زادگاه: باقرشهر، تهران  

پیشه: ورزش‌کار

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
ویژه سرپوش