پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
۱۰:۳۸ - ۱۱ آذر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۹۰۰۵۳۷
جرم و جنایت

قتل مشتری قدیمی رستوران با انگیزه‌ای عجیب | اعترافات قاتل

قتل به دلیل فحاشی
صاحب یک رستوران به قتل مشتری قدیمی اش اعتراف و برای این کار دلیل عجیبی را بیان کرد.

به‌ گزارش همشهری آنلاین، ظهر دوازدهم آبان‌ماه جسد مردی در دره‌ای حوالی روستای وردیج در اطراف تهران کشف شد. جسد توسط کشاورزی پیدا شده بود که آن روز برای سر زدن به زمین‌هایش به آنجا رفته و با دیدن جسد پلیس را خبر کرده بود.

با گزارش ماجرا به قاضی ساسان غلامی، کشیک جنایی تهران، تحقیقات برای کشف راز این جنایت آغاز شد. مقتول مردی بود که صورتش کاملا متلاشی شده و چند ساعتی از مرگ وی می‌گذشت. علت مرگ او مشخص نبود اما به‌نظر می‌رسید دقایقی پس از پرت‌شدن به دره زنده بوده و پس از آن فوت شده است.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که مقتول مردی ۸۴ساله و از اهالی روستاست. همه او را می‌شناختند و می‌گفتند پاتوقش در کافه‌رستوران روستا بوده است. کافه‌رستورانی که درست در نزدیکی محل کشف جسد قرار داشت.

با دستور بازپرس جنایی جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت و با انجام بررسی‌ها مشخص شد علت مرگ اصابت ضربه جسم سخت به سر وی بوده و این یعنی مرد روستایی به قتل رسیده بود.

بازداشت چند مظنون 

کارآگاهان در ادامه بررسی‌ها متوجه شدند که مرد ۸۴ساله یک روز قبل از اینکه جسدش در اعماق دره پیدا شود به کافه‌رستوران رفته و پس از آن ناپدید شده بود.

مأموران به تحقیق از کارکنان کافه‌رستوران پرداختند و آنها گفتند که مقتول اغلب برای صرف چای یا غذا به رستوران می‌رفته و آن روز هم به آنجا رفته اما پس از نوشیدن چای، کافه‌رستوران را برای رفتن به خانه فرزندانش ترک کرده است.

با توجه به اینکه مقتول آخرین بار در کافه‌رستوران بوده و پس از آن دیگر کسی او را ندیده بود، قاضی جنایی دستور بازداشت چند نفر از کارکنان آنجا را صادر کرد و آنها با انتقال به اداره آگاهی تحت بازجویی قرار گرفتند.

حل معما

مظنونان دستگیر شده تلاش می‌کردند حقیقت را مخفی کنند اما درنهایت یکی از آنها اعتراف کرد که صاحب رستوران دست به جنایت زده است.

با اعتراف وی، عامل جنایت روز یکشنبه بازداشت شد و هر چند منکر قتل بود اما روز گذشته وقتی مقابل بازپرس جنایی تهران قرار گرفت، اسرار جنایت را فاش و به قتل مرد ۸۴ساله اعتراف کرد.

انگیزه عجیب

متهم مردی ۵۲ساله است. او صبح دیروز وقتی پیش روی قاضی ساسان غلامی، بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی قرار گرفت در ابتدا اصرار داشت که بیگناه است اما در ادامه جلسه تحقیق و بازپرسی راز جنایت را فاش کرد.

انگیزه‌ات از قتل چه بود؟

مقتول از اهالی روستا بود و ۱۵سالی می‌شد که پاتوقش در کافه‌رستوران ما بود. اما این اواخر بهداشت را رعایت نمی‌کرد و باعث پراندن مشتریان کافه‌رستوران شده بود. راستش این رستوران را من و شریکم بازسازی کرده بودیم و تا قبل از کرونا مشتریان زیادی داشتیم اما در ماه‌های گذشته کارمان کساد شده بود.

مشتریان کمی داشتیم و مقتول هم پاتوقش در رستوران ما بود اما از نظر ظاهری به‌خودش نمی‌رسید و بهداشت را رعایت نمی‌کرد و حضورش در رستوران باعث شده که همان مشتریان اندک را هم از دست بدهیم. مشتریان با دیدن او قدم به داخل رستوران نمی‌گذاشتند و همین باعث عصبانیت ‌ما شده بود.

چرا از ورودش جلوگیری نمی‌کردید؟

بارها با او صحبت کردیم اما فایده‌ای نداشت؟ گوشش به حرف‌های ما بدهکار نبود. حتی به خانواده‌اش نیز گفته بودیم که با او صحبت کنند و بخواهند یا به رستوران ما نیاید یا اینکه به سر و وضعش برسد اما باز هم فایده‌ای نداشت.

او واقعا مزاحم کسب و کار ما شده بود و هربار هم که به او اعتراض می‌کردیم شروع می‌کرد به دشنام دادن. بارها کارکنان رستوران مانع ورودش شدند اما او با داد و فریاد و فحاشی وارد می‌شد. ما هم از ترس اینکه مبادا دعوایی مقابل چشم مشتری رخ دهد، سکوت می‌کردیم.

از روز حادثه بگو چه، شد که نقشه قتل او را اجرا کردی؟

من مقتول را کشتم اما پیشنهاد قتل او را شریکم داد. یک روز که شروع کرد مقابل چشم مشتریان فحاشی کردن، شریکم عصبانی شد و گفت این مرد را ببر جایی تا دیگر پا در رستوران ما نگذارد. می‌گفت ببر او را بکش تا از دست او خلاص شویم.

آن روز گذشت تا اینکه چند روز بعد باز هم مقتول به رستوران آمد و وقتی خواستیم مانعش شویم فحاشی کرد. یکی از کارگران رستوران دستش را گرفت و او را کشان‌کشان برد به دره‌ای که در آن حوالی بود. بعد شریکم به من گفت برو و کار را تمام کن. من هم رفتم و با سنگ ضربه‌ای به سرش زدم و او به داخل دره افتاد.

چرا منکر قتل بودی؟

ترسیده بودم. هرچند عذاب وجدان داشتم و شب حادثه تا صبح خوابم نبرد اما ترسیدم که به زندان بیفتم. برای همین وقتی خانواده‌اش به رستوران ما آمدند و سراغ مقتول را گرفتند داستانسرایی کردیم و گفتیم او بعد از خوردن چای رستوران را ترک کرده و خبری از وی نداریم.

حالا هم به‌شدت پشیمانم و می‌دانم که اشتباه بزرگی مرتکب شده‌ام. امیدوارم خانواده مقتول مرا ببخشند و حلال کنند.

  • 14
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه
ویژه سرپوش