۱۵:۰۶ - ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۶۰۵۸۱۷
اخبار افغانستان

طالبان افغانستان در تدارک برای دور جدید مذاکرات با آمریکا است

طالبان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
دو مقام آگاه به رویترز گفتند که شبه نظامیان طالبان برای اعزام یک هیات نمایندگی به منظور مذاکره با مقام‌های آمریکایی درباره پایان جنگ در افغانستان هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، این دو مقام دست‌اندرکار در این فرآیند که نامشان را فاش نکردند گفتند: رهبران طالبان مشغول انجام دیدارهایی با یکدیگر جهت بررسی ترکیب این هیات نمایندگی احتمالا سه یا چهار نفره و موضوعات مورد بحث آنها هستند.

 

آنها گفتند که طالبان به دنبال بحث درباره موضوع تبادل زندانی‌ها است و همچنین ابراز تمایل کرده اگر آمریکایی‌ها جدیت برای این مذاکرات را از طریق آزاد ساختن زندانی‌ها نشان دهند، ممکن است به زودی یک نشست دیگر هم بین دو طرف برگزار کنند.

 

یکی از مقام‌های مذکور گفت: این نشست قرار است چگونگی مذاکرات آتی را تعیین کند و ما خواهیم دید آیا آمریکا در مذاکرات جدی و صادق خواهد بود یا خیر.

 

وی افزود: ما فهرستی از زندانیانی که در سراسر افغانستان محبوس هستند را تحویل خواهیم داد. اگر آنها زندانیان ما را آزاد کنند پس از آن برای یک مطالبه بزرگ دیگر دیدار خواهیم کرد. در صورت تایید، این نشست در راستای دور قبلی مذاکراتی که ماه ژوئیه در دوحه میان مقام‌های طالبان با آلیس ولز به عنوان جانشین معاون امور آسیای مرکزی و جنوبی وزارت خارجه آمریکا خواهد بود.

 

در عین حال این مقام‌ها گفتند که رهبری هیات‌های طالبان در نشست بعدی به عهده شرمحمد عباس استانک زی، سرپرست دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر خواهد بود. با این حال این مقام‌ها گفته‌اند فرماندهی عالی طالبان برنامه‌ریزی کرده تا استانک زی را که رئیس موقت این دفتر است با یک رئیس جدید دائمی برای دفتر قطر جایگزین کند.

 

 

  • 19
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.0 stars from 24 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید