دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۹۰۰۵۰

انگلیس یا فرانسه؟ کدام یک برای مهاجرت تحصیلی بهتر است؟

اگر شما هم می‌خواهید کشوری مناسب با دانشگاهی معتبر را برای ادامه تحصیلات انتخاب کنید، انگلیس و فرانسه پیشنهادات خوبی برای شما هستند. بسیاری از متقاضیان برای انتخاب یکی از این دو کشور به عنوان مقصدی مناسب برای مهاجرت تحصیلی با تردید روبرو هستند.
انگلیس یا فرانسه؟ کدام یک برای مهاجرت تحصیلی بهتر است؟

اگر شما هم می‌خواهید کشوری مناسب با دانشگاهی معتبر را برای ادامه تحصیلات انتخاب کنید، انگلیس و فرانسه پیشنهادات خوبی برای شما هستند. بسیاری از متقاضیان برای انتخاب یکی از این دو کشور به عنوان مقصدی مناسب برای مهاجرت تحصیلی با تردید روبرو هستند. در این متن ضمن مقایسه این دو کشور از جهات مختلف شما را برای انتخاب مقصدی مناسب راهنمایی خواهیم کرد.

اعتبار دانشگاه‌های انگلیس

کشور انگلیس یکی از مراکز علمی معتبر در دنیاست. ۴ دانشگاه برتر دنیا در این کشور مشغول به فعالیت هستند. همچنین این کشور سالانه بیش از ۵۰۰ هزار دانشجوی بین‌المللی را پذیرش می‌کند. پس شانس شما برای اپلای در دانشگاه‌های این کشور بسیار بالا است.

از طرفی دوره‌های آموزشی در این کشور به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند. بسیاری از متقاضیان زبان انگلیس را به زبان بومی کشورهای مختلف ترجیح می‌دهند. برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور باید مدرک زبان بین‌المللی مانند آیلتس یا تافل داشته باشید.

اعتبار دانشگاه‌های فرانسه

دانشگاه‌های معتبری در کشور فرانسه به فعالیت می‌پردازند. متقاضیان تحصیل در فرانسه می‌توانند یکی از این دانشگاه‌های معتبر را برای ادامه تحصیل خود برگزینند. این کشور نیز بیش از ۲۸۰ هزار دانشجوی بین‌المللی را در سال پذیرش می‌کند.

در نتیجه شانس شما برای تحصیل در کشور فرانسه بسیار زیاد است. برای شرکت در این دوره‌ها باید به زبان فرانسوی مسلط باشید. البته برخی از دانشگاه‌ها دوره‌های محدودی را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند. اما برای شرکت در رشته‌های پرطرفدار فرانسه باید به زبان فرانسوی مسلط باشید.

هزینه تحصیل آکادمیک در انگلیس

همان‌طور که می‌دانید یکی از پارامترهایی که مهاجران قبل از انتخاب مقصد مناسب بررسی می‌کنند، هزینه تحصیل در کشور موردنظر است. مهم‌ترین هزینه‌ای که برای ادامه تحصیل در کشور دیگر پرداخت خواهید کرد، شهریه دانشگاه است.

هزینه تحصیل در برترین دانشگاه کشور انگلیس بین دو تا صد هزار پوند در سال است البته اگر در دانشگاه‌هایی که رنکینگ پایین‌تری دارند، پذیرفته شوید مبلغ کمتری پرداخت خواهید کرد همچنین کسانی که موفق به دریافت بورسیه در این کشور می‌شود هزینه کمتری را برای تحصیل در انگلستان می‌پردازند.

هزینه تحصیل آکادمیک در فرانسه

به طور کلی هزینه تحصیل در کشور فرانسه کمی کمتر از شهریه‌های دانشگاهی در انگلیس است. اگر می‌خواهید تحصیل خود را با هزینه مقرون‌به‌صرفه ادامه دهید، بهتر است به فرانسه مهاجرت کنید. دانشگاه‌های فرانسه امکانات ویژه‌ای را برای دانشجویان اتحادیه اروپا فراهم کرده‌اند.

کسانی که از کشورهای اروپایی به این کشور مهاجرت می‌کنند، یک دهم شهریه دانشجویان بین‌المللی از سایر کشورها را پرداخت می‌نمایند. شهریه شما که از کشور ایران به فرانسه می‌روید، با توجه به مقطعی که انتخاب می‌کنید تعیین می‌شود. به طور کلی برای تحصیل در یکی از دانشگاه‌های این کشور باید مبلغی بین ۱۷۰ تا ۲۰ هزار یورو در سال را پرداخت نمایید.

شرایط مهاجرت به کشور انگلیس یا فرانسه

بورسیه‌های کشور انگلیس

همان‌طور که در ابتدای مطلب آن اشاره کردیم در صورتی که بتوانید بورسیه کشور انگلیس یا فرانسه را دریافت کنید، هزینه تحصیل شما بسیار کمتر خواهد شد. پس اگر تمکن مالی کافی برای ادامه تحصیل در کشور دیگری را ندارید بهتر است از بورسیه‌های ارائه شده در آن استفاده کنید. در کشور انگلیس سه نوع بورسیه به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود:

• در صورتی که دانشجو از کشوری غیر از اتحادیه اروپا به انگلیس مهاجرت کند، به او بورسیه دولتی تعلق می‌گیرد. این بورسیه مختص دانشجویان بااستعدادی است که وضعیت مالی مناسبی برای ادامه تحصیل در کشور دیگر ندارند. دانشجویان باید با استفاده از خدمات رویال مهاجرت، درخواست بورسیه خود را برای دانشگاه موردنظر خود ارسال نمایند.

• اگر از دانشجویان برتر رشته تحصیلی خود هستید می‌توانید از بورسیه‌های دانشگاهی نیز استفاده کنید. این بورسیه به افراد داخلی و خارجی تعلق می‌گیرد و بخشی از هزینه‌های مربوط به تحصیل را جبران می‌کند.

• دانشجویان برخی از رشته‌های خاص مانند رشته‌های فنی و مهندسی، حقوق و علوم کامپیوتری می‌توانند از بورسیه سازمان‌های خصوصی در انگلیس استفاده کنند. همچنین نهادهای مستقل بورسیه‌های گوناگونی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کنند.

بورسیه‌های کشور فرانسه

دانشگاه‌های کشور فرانسه نیز بورسیه‌های متعددی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کنند. این بورسیه‌ها با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو و همچنین سازمانی که آن را تقبل می‌کند، به صورت زیر دسته‌بندی می‌شوند:

• برخی از دانشگاه‌های برتر در کشور فرانسه، دانشجویان مقطع دکترای خود را بورسیه می‌کنند. بدین ترتیب شما می‌توانید به صورت رایگان در این مقطع تحصیل کرده و مدرک خود را از دانشگاه دریافت نمایید. این بورسیه به تمام دانشجویان از سرتاسر دنیا ارائه می‌شود.

• دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد نیز می‌توانند با استفاده از بورسیه نهادهای خصوصی یا سازمان‌های خاص به ادامه تحصیل در کشور فرانسه بپردازند. برخی از سازمان‌ها برای پیشبرد اهداف تحقیقاتی و پژوهشی خود، بورسیه‌هایی را برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نظر می‌گیرند.

آیا امکان انجام کار دانشجویی در این کشورها وجود دارد؟

بسیاری از متقاضیان قبل از آنکه کشور مناسبی را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کنند، شرایط کار دانشجویی در کشور مقصد را بررسی می‌کنند. در صورتی که به دانشجویان امکان انجام کار پاره‌وقت داده شود، بخشی از هزینه‌های زندگی آنها در کشور مقصد تأمین می‌شود. در صورتی که از بورسیه‌های کشور فرانسه استفاده کنید.

تمام هزینه‌های زندگی شما در این کشور پوشش داده می‌شود. در نتیجه شما اجازه انجام کار دانشجویی را ندارید. اما در کشور انگلیس هیچ ممنوعیتی برای انجام کار دانشجویی وجود ندارد. شما می‌توانید به صورت پاره‌وقت و تنها ۲۰ ساعت در هفته به کار در حین دانشجویی بپردازید.

در روزهای تعطیلی دانشگاه نیز می‌توانید کار خود را به صورت تمام‌وقت دنبال کنید. توجه داشته باشید که این کار فقط مختص دانشجویان در کشور انگلیس‌ بوده و دانش‌آموزانی که زیر ۱۶ سال سن دارند نباید به کار در حین تحصیل بپردازند.

تحصیل در انگلیس یا فرانسه با رویال مهاجرت

اگر شما هم تصمیم خود را برای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس یا فرانسه گرفته‌اید می‌توانید از خدمات موسسه رویال مهاجرت برای سریع‌تر شدن پروسه مهاجرت خود استفاده کنید. وکلای حقوقی که در این مجموعه مشغول به کار هستند، سال‌ها سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به کشورهای دیگر دارند. همچنین با شرایط دریافت بورسیه از کشور مقصد آشنایی کامل دارند. پس بهتر است تمام امور مهاجرت تحصیلی خود به انگلیس و فرانسه را به کارشناسان این مجموعه بسپارید.

  • 14
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
عین القضات همدانی زندگینامه عین القضات همدانی عارف و شاعر قرن ششم هجری

تاریخ تولد: سال ۴۹۲ هجری قمری

محل تولد: همدان، ایران

حرفه: حکیم، نویسنده، شاعر، مفسر قرآن، محدث و فقیه

مدت عمر: ۳۳ سال

درگذشت: در ششم جمادی‌الثانی سال ۵۲۵ هجری قمری

ادامه
اسماعیل محرابی بیوگرافی اسماعیل محرابی؛ بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۵ فروردین ۱۳۲۳

محل تولد: تنکابن، مازندران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس تئاتر

ادامه
علی نصیریان بیوگرافی علی نصیریان؛ پیشکسوت صنعت بازیگری ایران

تاریخ تولد: ۱۵ بهمن ۱۳۱۳

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر، نویسنده و کارگردان

آغاز فعالیت: ۱۳۲۹ تاکنون

تحصیلات: دانش آموخته مدرسه تئاتر در رشته هنرپیشگی

ادامه
هنری موزلی زندگینامه هنری موزلی دانشمند و شیمیدان تاثیرگذار جهان

تاریخ تولد: ۲۳ نوامبر ۱۸۸۷

محل تولد: ویموث، دورست، بریتانیا

ملیت: انگلیسی

زمینه فعالیت: فیزیک و شیمی

دلیل شهرت: کشف عدد اتمی برخی از اتم ها، رفع ابهامات جدل مندیلف، بیان قانون موزلی

درگذشت: ۱۰ اوت ۱۹۱۵

ادامه
ویژه سرپوش