۱۰:۳۱ - ۲۷ آبان ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۸۰۶۸۹۱
تاپ طنز

طنز/ تنظیم بازار تخم مرغی

به دنبال افزایش قیمت تخم‌مرغ در ماه‌های گذشته، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد که عرضه تخم‌مرغ تنظیم‌بازاری در تهران و شهرستان‌ها آغاز شده است.

 

۱- خوشبختانه هر روز یک اتفاق می‌افتد که تمام پیش‌بینی‌های ما را مشخص می‌کند؛ مثلا ما همیشه گفته‌ایم که برای تنظیم بازار نیاز به حرکت‌های تنظیم‌بازاری داریم و چه تنظیم بازاری بهتر از تنظیم بازار تخم‌مرغی.

 

۲- درواقع ما وقتی به اقتصاد کلان کشور نگاه می‌کنیم معلوم است که مسئولان فکر می‌کنند تخم دوزرده گذاشته‌اند.

 

۳- وقتی به اقتصاد مردم نگاه می‌کنیم معلوم است مردم دستشان به تخم‌مرغ و تنظیم بازار تخم‌مرغی بند نیست.

 

۴ - وقتی به اخبار نگاه می‌کنیم معلوم است که برخی اول تخم‌مرغ‌دزد بوده‌اند که بعد شترمرغ‌دزد شده‌اند و بعد زدند توی کار رانت و دکل و زمین و ارز و...

 

۵ - از طرفی تخم اقتصاد بی‌تورم و بی‌دردسر و سالم را معلوم است ملخ خورده و خود ملخ را هم مرغ خورده؛ در نتیجه تخم‌مرغ درواقع همان تخم اقتصاد سالم است که به دست ما رسیده! (نظریه عجیبی مطرح کردیم!)

 

۶ - بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم تا رسما تنظیم بازار تخم‌مرغی است، همه برویم قاطی مرغ‌ها تا خودمان تخم بگذاریم و نیمرو بزنیم و خودکفا شویم و چشممان دنبال مرغ‌ها و تخم‌مرغشان و سیاست‌های تخم‌مرغی مسئولان نباشد.

 

جمع‌بندی

سوفیا... عشقم... زندگی مثل تخم‌مرغ دوزرده است، ولی عشق تخم‌مرغ طلاست. برعکس اقتصاد که تخم شترمرغ است، اما سیاست تخمه کدو. و لاغیر.

 

پوریا عالمی

 

sharg​hdaily.‎​ir
  • 9
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.5 stars from 10 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید