۱۶:۱۲ - ۱۹ دي ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۰۰۵۰۷۶
تاپ طنز

طنز/ مهدی طارمی را بهتر بشناسید

بیست و هشتم تیر ۱۳۷۱ فردای روز تولد مهدی طارمی است. چرا این‌طوری گفتم؟! چون طارمی هم وقتی قرار است گل بزند، گل نمی‌زند و دقیقا وقتی قرار است گل نزند، گلی می‌زند که کریستیانو رونالدو هم پس از تماشای آن می‌گوید:«داش مهدی! گل‌هام! شادی پس از گل‌هام!». به همین دلیل اولین کسی است که در این ستون، فردای روز تولدش را اعلام می‌کنیم.

 

طارمی در بوشهر به دنیا آمد و از آنجایی که در بوشهر انسان‌ها دو دسته هستند یا فوتبالیست‌های خوبی هستند یا می‌توانند فوتبالیست‌های خوبی بشوند، طارمی از تیم‌های ایران‌جوان و شاهین بوشهر به پرسپولیس آمد، به محض رسیدن به باشگاه از نگهبان سوال کرد:«ببخشید با مدیر باشگاه کار داشتم!»، نگهبانم توضیح داد:«مدیر قبلی به جرم خرید و فروش ماشین خارجی بازداشته!» طارمی پرسید: «مدیر جدید چطور؟!» نگهبان باشگاه توضیح داد:« الان باشگاه پشت صندوق عقب ماشین علی داییه! کاری داری برو تو صندوق عقب! مدیرم همون‌جاست!».

 

زمانی که طارمی در پرسپولیس گل کرد، شانس آورد که برانکو ایوانکوویچ هم به ایران آمد، چون مربیان سابق تیم‌ را با تاکتیک پیش کشیدن«اعضای بدن خانواده بازیکنان خودی و حریف!» هدایت می‌کردند و با سیستم ۸-۱-۱ تیم وارد زمین می‌شد به این صورت که هشت بازیکن توی دفاع بودند و زیر توپ می‌کشیدند، یک نفر آن جلو وظیفه گل زدن داشت، آن یک بازیکن وسط هم وظیفه کتک زدن بازیکنان حریف، داور و تماشاگران را داشت و در چنین شرایطی حتی دیوید بکهام هم استعدادش می‌سوزد، مهدی که جای خود دارد.

 

طارمی چند بار آقای گل لیگ ایران شد(شما ببین وضعیت بقیه مهاجمان رو!) چون طارمی به صورت طبیعی نمی‌خواهد گل بزند اما گل می‌زند. طارمی رکوردار گل زدن برای پرسپولیس در لیگ‌برتر و همزمان رکوردار‌ گل نکردن موقعیت‌های گل در همین تیم است.

 

فوتبالیستی که ثابت کرد قرار گرفتن در لیست عالی‌ترین فوتبالیست‌های ایران نه نیاز به توانایی بدنی رونالدو دارد، نه هوش مسی و نه اخلاق جمشید مشایخی و نه کاریزمای جمشید هاشم‌پور و نه ادبیات علی پروین، همین که کسی سیگار‌ نکشد و مهمانی نرود و... شانس بهترین شدن در این فوتبال را دارد.

 

به صورت طبیعی هم فکر می‌کند در هرچیزی یک خیریتی است و به همین دلیل طارمی با کمک حسین هدایتی که الان در زندان است، با تیم ریزه‌اسپور ترکیه قرارداد بست؛ مدیران باشگاه پرسپولیس هم با برنامه Paint قرارداد را به قول آقای کِی‌نژاد«فِتوشاپ» کردند و با روش آقای درازهی«تقطیع و همگام‌سازی کلمات!» انجام دادند و با قراردادی جعلی، خیریتی بزرگ را کادوپیچ کرده و روی میز مدیریت جدید پرسپولیس گذاشتند.

 

طارمی پس از حضور در الغرافه قطر هم بیخیال حاشیه نشد. اصلا بازیکن به این خوبی، چر انقدر حاشیه دارد؟! چرا باید تصاویر او در یک مرکز خرید با یک بازیگر سلبریتی کشورمان منتشر شود؟! ممکن است بگویید:«به تو چه!» من هم جواب می‌دهم:«واقعا به تو چه!»

 

مهدی طارمی همین شب گذشته هم وقتی برای تیم ملی در برابر یمن گل زد، رو به دوربین عدد ۶ را نشان داد، یعنی این بشر حتی در تقدیم گل‌هایش هم اشتباه می‌زند.ظاهرا طارمی قصد داشته شماره پیراهن سعید عزت‌اللهی که به علت مصدومیت مسابقات را از دست داده نشان دهد که باعث دلخوری طرفداران استقلال شده، طرفداران پرسپولیس هم که کلا از دست طارمی دلخور هستند تا این حرکت باعث شود، پس از ۶۰ سال طرفداران تیم‌های قرمز و آبی پایتخت بر سر یک مساله با یکدیگر به توافق و تفاهم برسند و شاهد همسان‌سازی فحاشی‌ها باشیم.

 

سوال مهمی که در مورد طارمی وجود دارد، این است که او چطور با این همه حاشیه و درگیری، وقت می‌کند تمرین کند تا بازیکن خوبی باشد.بازیکن خوبی است تازه تئاتر هم تماشا می‌کند؛ البته شاید می‌خواهد به سینما برود و اشتباه به سالن تئاتر می‌آید اما هرچه که هست، خوب گل‌ می‌زند و امیدواریم در بازی‌های مهم بعدی تیم‌ملی هم حواسش نباشد و به تیم‌های دیگر هم گل بزند.

 

فریور خراباتی

 

ghanoon​daily.‎​ir
  • 16
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.2 stars from 19 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید